Ing. Vladimír Švec

Je absolventom Chemickotechnologickej fakulty v Bratislave. Má dlhoročnú prax inšpektora bezpečnosti práce. Od roku 2006 pôsobí ako odborný zamestnanec v oblasti BOZP.

Profesia: Bezpečnostný technik, technik požiarnej ochrany, lektor a revízny technik plynových zariadení (PZ) a tlakových zariadení (TZ)Oblasti odbornosti:

• Bezpečnostný technik

• Revízny technik plynových a tlakových zariadení v plnom rozsahu

• Technik požiarnej ochrany

• Lektor pre vzdelávanie dospelých

Oprávnenia:

• Oprávnenie na výchovu a vzdelávanie v oblasti BOZP

• Oprávnenie na výchovu a vzdelávanie revíznych technikov VTZ PZ a TZ

• Oprávnenie na výchovu a vzdelávanie pracovníkov pre opravu VTZ PZ a TZ

• Oprávnenie na výchovu a vzdelávanie obsluhy VTZ PZ a TZ

„S dlhoročnými skúsenosťami v oblasti bezpečnosti a revízií plynových a tlakových zariadení som sa špecializoval na poskytovanie komplexných služieb v tejto oblasti. Mám široké spektrum oprávnení na výchovu a vzdelávanie v oblasti BOZP, revíznych technikov, pracovníkov pre opravu a obsluhu VTZ PZ a TZ. Mojou hlavnou prioritou je zabezpečiť, aby všetky zariadenia boli v súlade s najvyššími bezpečnostnými štandardmi a normami,“ hovorí Vladimír Švec.

Ďalší autori

Ing. Daniel Urbán, PhD.

Ing. Daniel Urbán, PhD.pôsobí ako odborný asistent na Katedre materiálového inžinierstva a fyziky, STU v Bratislave. Špecializuje sa na výskum v oblasti stavebnej, priestorovej a urbanistickej akustiky, šírenia vibrácií a spolupodieľa sa na vývoji progresívnych meracích metód. Spolupracuje s akustickými laboratóriami KULeuven (Leuven - Belgicko), TGM (Viedeň-Rakúsko) a ČVUT (FEL-Praha). V posledných rokoch bol zapojený v medzinárodných projektoch COST, H2020, a Erasmus Plus International Mobility of Researchers in CTU a niekoľkých národných VEGA a APVV projektoch. Je spoluautorom jednej monografie. Svoje vedecké výstupy publikuje prevažne v zahraničných vedeckých časopisoch a konferenciách. Je členom Českej Akustickej Spoločnosti (ČAS), Európskej Akustickej Spoločnosti (EAA) a Medzinárodnej Spoločnosti Mladých Akustikov (YAN).Medzi najčastejšie spôsoby znižovania energetickej náročnosti budov v našich klimatických podmienkach je pridanie tepelnej izolácie do skladby obvodového plášťa tzv. kontaktnými zatepľovacími systémami ETICS (z angl. External Thermal Insulation Composite System).Z hľadiska akustiky, ETICS obyčajne zvýši zvukovú izoláciu fasády v oblasti vysokých frekvencií, avšak v oblasti nízkych, môže nepriezvučnosť poklesnúť, pretože je ovplyvnená rezonanciou zatepľovacieho systému. Na prednáške bude diskutovaná podstata vzniku tohto fenoménu a základné princípy ako sa s týmto problémom v praxi vysporiadať.

Júlia Pšenková

Júlia Pšenková je odborník na sociálne poistenie, zdravotné poistenie a daň z príjmov zo závislej činnosti. Pôsobila ako expert, manažér v oblasti HR a gestor ex patriotov v sektore bankovníctva a poisťovníctva. V uvedenej oblasti pôsobí dlhé roky. V súčasnosti pracuje v renomovanej  poradenskej spoločnosti pre oblasť miezd, účtovníctva, daní a auditu, venuje sa aj lektorskej a publikačnej činnosti.

JUDr. Nikoleta Molnárová

Nikoleta Molnárová ukončila štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde jej bol v roku 2012 udelený titul Mgr. Po úspešnom vykonaní rigoróznych skúšok a obhajobe rigoróznej práce z oblasti práva duševného vlastníctva jej bol v roku 2014 udelený titul JUDr. Popri štúdiu na vysokej škole pracovala ako právna asistentka v advokátskej kancelárii v Banskej Bystrici a neskôr v Bratislave. Po ukončení univerzity pracovala ako advokátska koncipientka v Bratislave. Počas svojej koncipientskej praxe nadobudla skúsenosti najmä z oblasti zmluvného práva, obchodného a občianskeho práva, práva duševného vlastníctva a energetického práva.

Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.

Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog. je prezidentom Logistické akademie. Taktiež založil Komoru logistických auditorů v Českej republike a na Slovensku.

Mgr. Ingrid Drozdíková

Ingrid Drozdíková vyštudovala odbor organická chémia na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Po šiestich rokoch praxe vo vedeckom odbore, aj ako vysokoškolský učiteľ, odišla v roku 2000 pracovať do médií. Počas viac ako desaťročnej praxe v printových médiách získala skúsenosti ako editor, publikovala články z oblasti tvorby legislatívy, politiky, hospodárstva, zdravotníctva, životného prostredia či pôdohospodárstva. Od roku 2010 pôsobí ako editorka publikácie Osobná zodpovednosť a riziká štatutárnych zástupcov. Mgr. Ingrid Drozdíková s autormi tak poskytuje nepretržitý kvalitný aktualizačný servis, vďaka  ktorému si multimediálna publikácia udržuje stále svoju vysokú úžitkovú hodnotu.

JUDr. Zdeňka Dvoranová

Špecialista na pracovné právo s dlhoročnou praxou v tejto oblasti, lektorka. Vyštudovala Právnickú fakultu UK, Bratislava – právo. Absolvovala postgraduálne štúdium, Právnická fakulta Univerzita Karlova, Praha, ČR – pracovné právo, právo sociálneho zabezpečenia, personálna práca a postgraduálne štúdium, Právnická fakulta Univerzita Komenského Bratislava – pracovné právo a sociálne zabezpečenie. Pracovala ako právnička, neskôr ako HR Manager a následne pracovala ako expert v oblasti pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia, niekoľko období bola vedená na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Bratislava a vykonávala činnosť sprostredkovateľa a rozhodcu na riešenie kolektívnych sporov podľa zákona o kolektívnom vyjednávaní.