Vladimír Ušák

Vladimír Ušák rozvíja metódy štíhlej výroby a logistiky. Je skúseným trénerom s dlhoročnou podnikovou praxou. Pracuje pre najvýznamnejšie výrobné a logistické spoločnosti na Slovensku a Českej republike. Vedie optimalizačné projekty vo výrobných podnikoch a spoločnostiach zameraných na služby, moderuje  workshopy zamerané na zlepšenie produktivity, kvality a organizácie práce s nadväznosťou na ciele spoločnosti a motiváciu pracovníkov.

 

 

Ďalší autori

JUDr. Ing. Peter Schmidt

Lektor je daňovým poradcom. V rámci svojej dlhoročnej praxe sa venuje najmä daňovým sporom, t.j. externým zastupovaním daňových subjektov počas daňových kontrol. V spoločnosti VGD SLOVAKIA s. r. o., daňovo poradenskej a audítorskej spoločnosti, vedie tím pre správu daní. Vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave a Fakultu hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave, odbor účtovníctvo a audítorstvo. Pôsobí tiež ako člen komisie Slovenskej komory daňových poradcov pre správu daní a člen komisie Slovenskej komory daňových poradcov pre daň z pridanej hodnoty.

Mgr. Pavlína Seidlerová

Pavlína Seidlerová je lektorkou, mentorkou a bývalou riaditeľkou základnej školy. Má skúsenosti v úlohe pedagogičky 1. stupňa aj zástupkyne riaditeľa na gymnáziu. Spolupracuje s organizáciou Učiteľ naživo, JOB a zapája sa do projektu Eduzmena.

PhDr. Ladislav Vaska, PhD.

Ladislav Vaska vyštudoval odbor sociálna práca na Univerzite Komenského v Bratislave, kde momentálne pôsobí ako vedúci Katedry sociálnej práce. Profesionálne sa venuje supervízii v sociálnej práci, syndrómu vyhorenia v pomáhajúcich profesiách, základom a dejinám sociálnej práce, politike zamestnanosti a trhu práce, vedie odborné praxe a výcviky v sociálnych spôsobilostiach. Okrem akademickej pôdy pôsobí aj ako lektor a tréner sociálnych zručností, a tiež ako lektor v dlhodobých výcvikov v supervízii. Je aktívnym supervízorom, a okrem iných, spolupracuje aj s organizáciou UNICEF Slovensko. Je autorom viacerých vedeckých článkov a odborných publikácii.

Mgr. art. Mária Novotná

Architektka, doktorandka na FAD STUV roku 2016 promovala na Katedre architektúry Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave a v roku 2020 nastúpila na doktorandské štúdium na Fakultu architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity. Vo svojej výskumnej práci sa venuje mapovaniu architektonického diania v horskom prostredí v priebehu 20. storočia. Sleduje príčiny a dôsledky vzniku rozvoja horskej architektúry. Skúma inovácie, ktoré prispeli k rozvoju výstavby vo vysokohorskom prostredí a vysokohorskú architektúru, ktorá vývoj inovácii podmienila. Zameriava sa na zmeny paradigmy spoločenského myslenia vo vzťahu k stavaniu v horách. Skúma inovatívne materiály a technológie, ktoré umožnili realizovať architektúru vo vyšších nadmorských výškach a osídľovanie hôr novými typológiami alebo víziami. Výskum sa súčasne zaoberá vzťahom pôvodnej prírodnej krajiny a architektonických vstupov do nej. Príspevok: Inovácia ako nástroj rozvoja Očakávaným sociologickým javom na život v uzavretých sídelných štruktúrach, bola reakcia únikom z aglomerácie do voľnosti a ticha pôvodnej prírodnej krajiny. Postupným rozvojom vybraných oblastí, dopytom po aktívnom oddychu v horách a dostupnosti tejto formy trávenia voľného času pre každého pracujúceho človeka, sa prírodné prostredie začalo meniť, urbanizovať. Inovácie 20. storočia pomohli stavať v náročných podmienkach nepriaznivej klímy a terénu. Rozvoj športu, vlnovej mechaniky, konštrukčných, technologických a typologických inovácii umožnil výstavbu športovo-rekreačných stredísk. Rozvoj výstavby pre fenomén rekreácie pretrváva dodnes, častokrát však živelnými urbanistickými zásahmi a masívnymi investičnými zámermi. Mária Novotná bude príspevok prednášať spoločne s Martinou Jelínkovou.

Mgr. Luboslava Kočibálová

Ľuboslava Kočibálová ukončila štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde jej bol v roku 2008 udelený titul Mgr. Je členka Slovenskej advokátskej komory. Popri štúdiu na vysokej škole pracovala ako právna asistentka v advokátskej kancelárii v Bratislave. Na pozíciu právnik do advokátskej kancelárie CLServices, s.r.o. nastúpila v roku 2009. V advokátskej kancelárii sa Ľuboslava venuje najmä oblasti korporátneho práva,  konkurznému právu, zmluvnému právu a procesnému zastupovaniu.

Ing. Peter Fabian, Ph.D., MBA

Peter Fabian sa špecializuje na oblasť podnikových financií a účtovníctva podniku.  V rámci prednáškovej činnosti pôsobí na Ekonomickej univerzite v Bratislave v predmetoch Podnikové hospodárstvo a Znalectvo.  Zároveň prednáška v rámci kurzu Ohodnocovanie majetku podnikov a Znaleckého minimum na Bratislavskej Business School. Od roku 2009 je súdnym znalcom v odvetví účtovníctvo a daňovníctvo a v odvetví financie. Je autorom viacerých odborných článkov publikovaných v  časopisoch z oblasti finančného manažmentu a controllingu.