Ing. Jozef Mikula, PhD.
Jozef Mikula je dlhoročný pracovník v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Na Národnom inšpektoráte práce pracoval vo funkcii hlavného radcu a inšpektora práce viac ako 13 rokov, je lektorom BOZP a pre oblasť novej legislatívy EU (Brigita Melin PPA-Švédsko, Twinning project), ABT. Štyri roky prednášal BOZP na Fakulte BERG TU Košice, kde bol členom skúšobnej komisie pre štátne skúšky, ako aj členom skúšobnej komisie pre vykonávanie skúšok doktorandov.
Ďalší autori
Mgr. Ľubomíra Šoltysová
Lektorka je dlhoročnou zamestnankyňou legislatívno-právneho odboru Úradu geodézie, kartografie a katastra, odborníčkou na poskytovanie údajov katastra a ochranu údajov katastra z hľadiska GDPR.
Ing. Milan Luciak
Lektor je dlhoročný pracovník v problematike uplatňovania zákona č. 24/2006 Z.z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie (zákon EIA). Má nielen teoretické znalosti z danej legislatívy, ale i praktické skúsenosti s jeho uplatňovaním v praxi, vrátane práce s verejnosťou. Lektor má za sebou množstvo prednášok z danej oblasti pre všetky skupiny subjektov, ktoré sa zúčastňujú procesu posudzovania vplyvov, takže jednotlivé prednášky sú špecificky vytvorené pre daný okruh poslucháčov.
JUDr. Dušan Ružič, Ph.D.
Dušan Ružič je skúsený advokát s dlhoročnou právnou praxou, špecializujúci sa okrem všeobecného zmluvného práva aj na právo nehnuteľností vrátane súvisiacich práv záložných, právo obchodné, pracovné či právo stavebné. Prednáša na univerzitách v ČR a SR, napr. na Európskom polytechnickom inštitúte, s.r.o., aktívne sa venuje lektorskej a autorskej činnosti. V neposlednom rade pôsobí aj ako rozhodca Rozhodcovského súdu pri Hospodárskej komore Českej republiky a Agrárnej komore Českej republiky.
Ing. arch. Vladimír Hain, PhD.
Vladimír Hain je autorizovaný architekt, ktorý pôsobí aj na Fakulte architektúry a dizajnu STU. Digitálnym technológiám, ich využitiu v architektúre a najmä pri prezentácii industriálnych pamiatok sa venuje dlhodobo od doktorandského štúdia. Bol aktívnym účastníkom viacerých medzinárodných konferencií a spoluorganizátorom i kurátorom niekoľkých výstav. Publikuje v odborných periodikách, zúčastňuje sa architektonických a urbanistických súťaží a spolu so svojimi kolegami získal niekoľko domácich a medzinárodných ocenení. Skúsenosti v oblasti digitalizácie získal prostredníctvom ročného štúdia v zahraničí cez program Erasmus na Hogeschool voor Wetenschap & Kunst v Gente (Belgicko) a najmä v spolupráci s design factory, o. z., pri konverzii industriálnych objektov, ako aj pri ďalších projektoch v oblasti virtuálnej a zmiešanej reality.
Ing. Arch. Tomáš Guniš
Tomáš Guniš je absolvent Fakulty architektúry STU v Bratislave. V rokoch 2012-2013 pôsobil ako výkonný riaditeľ Slovenskej rady pre zelené budovy a v rokoch 2016 – 2019 ako vedúci odboru územného rozvoja a koncepcií / hlavný architekt mesta Trnava. Dlhodobo sa venuje problematike udržateľnej architektúry a adaptácii miest na zmeny klímy. V súčasnosti pôsobí ako architektonický špecialista v spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.
Akustika v školách je z pohľadu architekta dvojsečná zbraň. Na jednej strane zvýšené nároky na zrozumiteľnosť reči a tým aj času dozvuku kladú požiadavky na odbornosť architekta a jeho úzku spoluprácu so špecialistami z oblasti akustiky, na druhej strane súčasný sortiment akustických interiérových riešení poskytuje pestrú paletu dizajnových možností. Tým sa táto téma stáva výzvou, ale aj príležitosťou zároveň. Aké možnosti má teda dnes architekt? Stanú sa tieto riešenia trvalou súčasťou našich tried a škôl? Ako sa má architekt postaviť k školským budovám, kde je potrebné široké spektrum priestorov s rôznymi veľkosťami a diametrálne odlišnými požiadavkami, ako sú triedy, telocvične, školské kluby alebo jedálne?