Ing. Slávka Molčanyiová, PhD.

Slávka Molčanyiová pôsobí ako odborníčka na účtovníctvo, skúsená audítorka.

Ďalší autori

Mgr. Janette Motlová

Janette Motlová je riaditeľkou Výskumného ústavu detskej psycho­lógie a patopsychológie. Vyštudovala sociálnu prácu na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila na Úrade splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity. V roku 2007 založila Rómsky inštitút a venovala sa rozvoju rómskych detí a mládeže ako riaditeľka i ako manažérka pre oblasť rozvoja práce s rómskou mládežou. Neskôr pôsobila ako manažérka Národného projektu KomPrax, vedúca Oddelenia stratégie a metodológie práce s mládežou a ako programová manažérka v Iuvente. Je držiteľkou viacerých významných ocenení. Za svoje blogy získala Novi­nársku cenu, v roku 2015 ocenenie Gipsy Spirit v kategórii Médiá a ocenenie MOST za Dlhodobý prínos v oblasti práce s mládežou. V roku 2017 jej Nadácia Orange udelila ocenenie za Mimoriadny prínos v oblasti budovania občianskej spoločnosti a v roku 2018 bola vyhlásená za absolútnu víťazku súťaže Lektor roka 2017. Okrem uvedeného bola v roku 2015 nominovaná na Slovenku roka v kategórii Vzdelávanie a podpora mladých talentov.

Ing. Jozef Ďurian, PhD

Jozef Ďurian je absolvent Ekonomickej fakulty UMB v Banskej Bystrici so zameraním na manažment a marketing. Vo svojej práci sa orientuje najmä na oblasť manažmentu projektov, manažmentu ľudských zdrojov a manažmentu výkonnosti. Počas svojej profesionálnej dráhy pôsobil ako projektový manažér, konzultant, lektor a vysokoškolský učiteľ. Pracoval na poradenských projektoch pre organizácie verejného a súkromného sektora, podieľal sa na tvorbe desiatok učebných programov, venuje sa lektorskej činnosti a má bohaté skúsenosti s projektmi Phare, ESF, KEGA, VEGA, Leonardo da Vinci, Mantra, SAMRS.

Mgr. Matej Štepita

Matej Štepita je psychológ venujúci sa deťom, mládeži a rodinám s rôznymi problémami. Najviac skúseností má práve s deťmi s ADHD a poruchami správania. V minulosti pracoval s deťmi zo zlého sociálneho prostredia, s týranými a zneužívanými deťmi aj s deťmi v detskom domove. 8 rokov viedol projekt pre rodiny s deťmi s ADHD a poruchami správania. Momentálne pracuje na voľnej nohe. Vo svojej práci veľa využíva skupinové formy. Preto dôverne pozná situácie vznikajúce v kolektíve, v ktorom sú aj náročné deti. Vie ako ich riešiť, aj ako im predchádzať. Posledné roky sa venuje aj lektorskej činnosti, vzdeláva učiteľov ZŠ aj MŠ, psychológov a iných pracovníkov s deťmi a mládežou. Viac o jeho práci a skúsenostiach nájdete na jeho stránke: matejstepita.sk

Ondrej Štrup

• Od roku 2008 garant rekvalifikačného vzdelávania facility manažérov v SR akreditovaného Ministerstvom školstva, mládeže a telovýchovy (do 2021 cca 500 držiteľov osvedčení). • V roku 1999 organizoval založenie českej pobočky asociácie IFMA CZ, v ktorej bol v rokoch 1999 - 2002 a 2012 - 2015 prezidentom a v rokoch 1999 - 2021 bol stálym členom predstavenstva. V roku 2015 mu bol udelený doživotný titul Čestný predseda IFMA CZ. • Od 2013 je držiteľom titulu IFMA Fellow, najprestížnejšieho celosvetového ocenenie asociácie IFMA (od roku 1992 ho získalo iba niečo málo cez stovku Facility manažérov na svete). • V rokoch 2011 - 2013 pod predseda Eurofi - Európskej asociácie Facility managementu. • V rokoch 2016 - 2018 bol členom užšieho predstavenstva FMCC (celosvetové odborné sekcie FM konzultantov IFMA), v roku 2017-18 vykonával funkciu viceprezidenta, teraz je riaditeľom pre strednú a východnú Európu. • Inicializoval usporiadanie svetových kongresov IFMA v Prahe - World Workplace Europe 2003 (12. - 14. 5. 2003), a Eurofi / IFMA - EFMC 2013 (22. - 24. 5. 2013), kde sa podieľal aj na niektorých príspevkoch. • Ako zástupca SR je poverený riadením príprav a prekladu európskej normy Facility managementu EN 15221 (CEN TC 348), svetovej normy ISO / TC 267 (ISO 41000 - Facility management) a svetovej ISO PC 251 (ISO 55000 - Asset management). • Externé vyučujúci na ČVUT FSv, pripravoval výučbu facility managementu na VOŠ Chotěboř, občasný hosťujúci lektor na VŠE, MVS Olomouc, VŠB - TU Ostrava. • Autor knihy "Základy Facility managementu" - 2014, Professional Publishing, spoluautor rady ďalších odborných titulov z oblasti Facility managementu. Autor mnohých článkov v odborných popularizačných

Ing. Rudolf Christopher Takáč

Ing. Rudolf Christopher Takáč je certifikovaný  manažér  komplexných  projektov IPMA  Level  BÒ , akreditovaný PRINCE2Ò Tréner a má dlhoročné skúsenosti v riadení projektov. Viedol tím odborníkov na projektové riadenie, ktorý pripravil významnú odbornú publikáciu SPS3 Súbor požadovaných spôsobilostí projektového manažéra. SPS3 je slovenskou verziou IPMAÒpublikácie ICB ver.3 (IPMA Competence Baseline). Prednášal na odborných konferenciách o projektovom  riadení (2006 – 2013) a na svetovom kongrese projektového riadenia (2014) v Rotterdame. V roku  2006  založil  tréningovú  a konzultačnú  spoločnosť  2BCognitusÒ www.2bcognitus.com, publikuje odborné články a je spoluautorom publikácie Uzda na projekt www.uzdanaprojekt.eu.

Ing. Mária Boťanská

Mária Boťanská je akreditovaná lektorka, členka ALKP a certifikovaná inštruktorka Mindfulness MBSR. Dlhé roky sa venovala spotrebiteľskému prieskumu trhu, pracovala na manažérskych pozíciách a jej klientami boli veľké nadnárodné spoločnosti. Neskôr prišli aj prieskumy v oblasti ľudských zdrojov. Všetky tieto informácie jej dali nadhľad, aby sa pozerala na životy a potreby ľudí ich očami. Niekoľko rokov sa venuje osobnostnému rozvoju a rozvoju zamestnancov. Za ten čas prešla rôznymi školeniami a tréningami, prečítala stovky kníh. Najdôležitejšie je, že to, čo učí, aj žije.