Milan Mračko

Milan Mračko sa celý profesijný život venuje informačnej bezpečnosti od analýz rizík, posúdení vplyvov pri nasadzovaní informačných systémov v slovenských, ako aj zahraničných organizáciách až po zavedenie rôznych bezpečnostných noriem a politík. Ochrane osobných údajov sa venuje už od roku 2002. Od roku 2009 je expertom a audítorom pre riadenie informačnej bezpečnosti v zmysle platnej normy ISO/EC 27001:2013. Od roku 2013 je medzinárodným koordinátorom projektov pre informačnú bezpečnosť v rámci krajín EU a od roku 2015 je vedúcim audítorom pre riadenie informačnej bezpečnosti v zmysle normy ISO/EC 27001:2013. Zároveň je expertom a audítorom aj na ďalšie normy, a to ISO 22301 Riadenie kontinuity činnosti, ISO 31000 Riadenie rizík a ISO/IEC 20000-1 riadenie IT služieb koncovým zákazníkom. Pre uvedené normy je zároveň aj školiteľom. Momentálne pracuje ako Executive director vo firme IOSEC, s.r.o.

Ďalší autori

Mgr. Peter Demčák

Peter Demčák je riaditeľ odboru legislatívno-právneho a európskych záležitostí Protimonopolný úrad Slovenskej republiky.

Jan Kučera

Jan Kučera sa venuje profesionálnemu poradenstvu v oblasti skladovania, logistiky, vybavovaní reklamácií pre malé a stredné firmy, hlavne sklady, distribučné spoločnosti a e-shopy, ďalej analýzam stávajúcich procesov, návrhom zlepšení a zavedení vhodných postupov, či školeniam pre skladníkov i vedúcich. Lektorsky zastrešuje rekvalifikačné kurzy pre vzdelávacie agentúry. Má za sebou niekoľkoročnú prax, referencie a úspechy hlavne v oblastiach vytvorenia, zavedenia a zdokonaľovania nových skladových procesov v distribučných spoločnostiach (nová logistika).

Ing. arch Pavol Pokorný

Založil ateliér POKORNY ARCHITEKTI v roku 2006. Od roku 2009 preferuje vo svojej tvorbe drevené konštrukcie v neoddeliteľnom spojení s dôslednou aplikáciou energeticky úspornej architektúry vychádzajúcej z princípov pasívneho štandardu. Je neúnavným propagátorom obnoviteľného staviteľstva na báze dreva, v roku 2018 (spolu s Ivanom Kolárikom) zakladá platformu STAVIAME Z DREVA, ktorá sa stala relevantným fórom pre popularizáciu a demýtizáciu drevených konštrukcií. Angažuje sa v IEPD a je lektorom Školy udržateľnej architektúry.

Peter Mitala

Špecialista na mechanické požiarne vetranie Mercor Slovakia, s.r.o.

DORIS OESTERREICHER

Jej výskum sa sústredí na klimaticky adaptívnu a udržateľnú architektúru a urbanizmus, so zameraním na energie a zdroje. Je taktiež partnerom Treberspurg & Partner Architekten, architektonickej firmy, ktorá sa špecializuje na udržateľný dizajn. Deväť rokov pracovala v aplikovanom výskume Rakúskeho technologickom inštitúte (AIT) a bola vedúcou pre udržateľné budovy a mestá energetického oddelenia AIT. Pred tým viac ako osem rokov pracovala ako architektka v Spojenom kráľovstve a USA. Postgraduálne štúdium architektúry ukončila na Viedenskej technickej univerzite a má diplom aj z pokročilých environmentálnych a energetických štúdií z Univerzity východného Londýna.   Príspevok: Urbanistické plánovanie zo systémového pohľadu: vplyv pasívnych a aktívnych urbanistických opatrení na energetickú efektivitu a efektivitu zdrojov Keď sa pozrieme na mesto zo systémového hľadiska, môžeme tvoriť synergie prekračujúce hranice menších jednotiek. Sústredenie sa na budovu samotnú umožňuje detailné posúdenie až na úroveň inžinierstva riadenia, no perspektíva okresu a mesta umožňuje zväčšenie optimalizačného potenciálu prepojením budov a energetických systémov. Riešenie pasívnych dizajnových opatrení súvisiacich s minimalizáciou požiadaviek na kúrenie a chladenie a maximalizáciou prirodzeného svetla a vetrania by malo byť zohľadnené už pri územnom plánovaní. V tomto kontexte rozoberáme aspekty mestskej morfológie, hustoty, typológie budov a zmesi funkcií, ako aj mestskej mikroklímy. Taktiež je dôležitá integrácia inovatívnych technológií a efektívna distribúcia, skladovanie a dodávka energií v mestských priestoroch. Cieľom je zdôrazniť, ktoré faktory na úrovni okresov a územného plánovania prispievajú k zvýšenej energetickej efektivite a efektivite zdrojov a následne k transformácii miest smerom k uhlíkovo neutrálnym jednotkám.

Mgr. Marcela Kordovaníková

Marcela Kordovaníková ukončila štúdium na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave, kde jej bol v roku 2012 udelený titul Mgr. Je členka Slovenskej advokátskej komory od júla 2012. Popri štúdiu pôsobila v Advokátskej kancelárii CLS Čavojský & Partners, s.r.o. od roku 2010 ako právna asistentka, po ukončení štúdia pôsobí na pozícii právnik. Momentálne sa zameriava najmä na korporátne právo, poisťovacie právo, procesné zastupovanie a právne analýzy.