Mgr. Monika Kosárová

Lektorka, Monika Kosárová, je učiteľkou profesijného rozvoja v Národnom inštitúte vzdelávania a mládeže (NIVAM). Koordinuje Regionálne centrá podpory učiteľov (RCPU), spája Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR a NIVAM s RCPU. Školí mentorov RCPU v programe inovačného vzdelávania Rozvoj lektorských zručností pedagogických a odborných zamestnancov, ktorého je garantom. Je spoluautorkou programu inovačného vzdelávania Škola pre 21. storočie – tvorba školského vzdelávacieho programu (na zavádzanie nového kurikula) a Rozširujúceho programu funkčného vzdelávania (Modul krízový manažment). Je bývalou riaditeľkou základnej školy a školskou inšpektorkou.

Ďalší autori

prof. Ing. Bohumil Král, CSc.

Bohumil Král je vedúcim Katedry manažérskeho účtovníctva Fakulty financií a účtovníctva VŠE v Prahe. Pôsobí ako vyučujúci a obsahový garant kurzov na Pražskej medzinárodnej manažérskej škole pri VŠE, ako predseda dozorcovskej rady spoločnosti JUTA, a. s. a akademickej rady Českej asociácie finančného riadenia (CAFIN). Popri svojich vedeckých a publikačných aktivitách sa podieľa na spracovaní projektov manažérskeho riadenia v rade podnikov. Významne sa angažuje aj v oblasti profesijného účtovníckeho vzdelávania. Je predsedom Komitétu pre certifikáciu a vzdelávanie Zväzu účtovníkov. Do roku 2007 bol členom Rady Komory audítorov a predsedom výboru pre audítorské skúšky. V rokoch 2000 - 2003 pracoval ako reprezentant ČR vo Vzdelávacom výbore Medzinárodnej federácie účtovníkov (IFAC). V rokoch 2004 - 2005 bol prezidentom Európskej účtovníckej asociácie (EAA). V súčasnosti je členom Výboru pre koordináciu vzdelávania a profesijné skúšky Rady pre verejný dohľad nad auditom.

Ing. Tibor Račko

Tibor Račko sa špecializuje na problematiku BOZP a všeobecne ochrany života a zdravia pri práci. Je absolventom bezpečnostného inžinierstva STÚ Bratislava. Má dlhoročné skúsenosti ako autorizovaný bezpečnostný technik. Je hodnotiteľom a znalcom závažných a smrteľných úrazov pre potreby súdneho pojednávania – metóda hodnotenia koreňových príčin. Takisto je držiteľom špeciálneho oprávnenia NASA USA – BEHAVIOR JUSTIFICATION MANAGEMENT THEORY. Lektor v súčasnosti pôsobí ako externý pracovník spoločnosti IBP Bratislava.

PhDr. Lucia Tokárová, PhD.

Lektorka pôsobí v Štátnom archíve v Košiciach. Na úseku predarchívnej starostlivosti vykonáva štátny odborný dozor nad správou registratúry orgánov štátnej správy a samosprávy, koordinuje vyraďovanie registratúrnych záznamov, rozhoduje o ich trvalej dokumentárnej hodnote, zabezpečuje preberanie archívnych dokumentov do trvalej archívnej úschovy, posudzuje a schvaľuje interné smernice na správu registratúry a venuje sa konzultačnej činnosti. Je absolventkou Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove v študijnom odbore história a všeobecné dejiny.

JUDr. Michal Petr, Ph.D.

Pôsobí na Úrade pre ochranu hospodárskej súťaže od roku 2003 ako riaditeľ Legislatívno-právneho odboru, od roku 2009 ako riaditeľ Sekcie legislatívy a medzinárodných záležitostí. V rámci svojho pôsobenia na Úrade viedol najmä práce na novelizáciách zákona o ochrane hospodárskej súťaže súvisiacimi s členstvom Českej republiky v EÚ a na príprave nového programu leniency z roku 2007. Je spoluautorom Komentára k zákonu o ochrane hospodárskej súťaže a k zákonu o verejných zákazkách, rozsiahlo publikuje na tému súťažného práva a vybraných otázok práva komunitárneho. Súčasne predsedá rozkladovej komisii Úradu pre oblasť hospodárskej súťaže. Je aktívny aj v akademickej sfére, kde pracuje ako odborný asistent na Ekonomicko-správnej fakulte Masarykovej univerzity a na Právnickej fakulte Univerzity Palackého, v oboch prípadoch v odbore súťažného a európskeho práva.

Alexander Ščerbák

Je produktový a projektový manažér výrobcu systémov MPH SAPFIR., spoločnosť Sapfir s.r.o. Špecializuje sa na inovácie a uvedenie nových produktov na tuzemský a medzinárodný trh.

Patrik Khudhur

Má niekoľkoročnú novinársku prax v oblasti ICT (Informačných a komunikačných technológií). Vyštudoval strednú školu so zameraním na IT v Švédsku. V roku 2006 sa stal členom redakcie časopisu ComputerWorld. Následne prešiel do časopisu Business World, ktorý je tiež vydávaný pod hlavičkou renomovaného vydavateľstva IDG Czech. Aktuálne má Patrik Khudhur pod svojím patronátom web časopisu Business World, pracuje ako mediálny konzultant, recenzuje herné tituly a hardware, píše pre širokú škálu, prevažne IT a ekonomických titulov.