Mgr. Janette Motlová

Janette Motlová je riaditeľkou Výskumného ústavu detskej psycho­lógie a patopsychológie. Vyštudovala sociálnu prácu na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila na Úrade splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity. V roku 2007 založila Rómsky inštitút a venovala sa rozvoju rómskych detí a mládeže ako riaditeľka i ako manažérka pre oblasť rozvoja práce s rómskou mládežou. Neskôr pôsobila ako manažérka Národného projektu KomPrax, vedúca Oddelenia stratégie a metodológie práce s mládežou a ako programová manažérka v Iuvente. Je držiteľkou viacerých významných ocenení. Za svoje blogy získala Novi­nársku cenu, v roku 2015 ocenenie Gipsy Spirit v kategórii Médiá a ocenenie MOST za Dlhodobý prínos v oblasti práce s mládežou. V roku 2017 jej Nadácia Orange udelila ocenenie za Mimoriadny prínos v oblasti budovania občianskej spoločnosti a v roku 2018 bola vyhlásená za absolútnu víťazku súťaže Lektor roka 2017. Okrem uvedeného bola v roku 2015 nominovaná na Slovenku roka v kategórii Vzdelávanie a podpora mladých talentov.

Ďalší autori

PhDr. Saskia Repčíková

V rozmedzí rokov 2009 - 2019 pôsobila ako prezidentka Asociácie súkromných škôl a školských zariadení SR a v rokoch 2020 - 2021 pôsobila ako poradkyňa ministra školstva. Momentálne pôsobí ako zriaďovateľka MŠ.

MATEJ HRUBÝ

Hneď po skončení Stavebnej Fakulty STU v Bratislave nastúpil do spoločnosti Peikko Slovakia na pozíciu projektového inžiniera - statika. Zakrátko sa vyprofiloval na špecialistu pre riešenie spojov a návrh detailov prefabrikovaných konštrukcií. Následne viedol tím inžinierov a konštruktérov, ktorý poskytuje technickú podporu pri aplikácii výrobkov Peikko v praxi. Spolupodieľal sa na návrhu konštrukcií v Európe, Ázii aj Južnej Afrike. Aktívne spolupracuje na vývoji nových produktov Peikko. V roku 2021 prevzal vedenie Oddelenia predaja na Slovensku, v Českej republike a na Balkáne. Získané skúsenosti z realizácií v zahraničí sa snaží preniesť aj do slovenskej stavebnej praxe. Príspevok: Na Slovensku inovácia, v Škandinávii štandard  Aký je rozdiel v stavebníctve u nás a v Škandinávii? Prečo sa k severskej jednoduchosti prikláňa celý svet, no u nás stále čakáme? Ako sa líši fínska modulárna výstavba od tej, ktorú poznáme z éry socialistických sídlisk? Chceme stavať kancelárie, alebo budovy v ktorých budú kancelárie? Aké sú výhody využitia prefabrikátov a spriahnutej nosnej konštrukcie pri výstavbe nehnuteľností? Vedia nám pomôcť rýchlo postaviť nemocnice s flexibilnou dispozíciou? Tieto témy vo svojom príspevku otvorí Ing. Matej Hrubý, Vedúci oddelenia predaja  Peikko. Predstaví škandinávske systémy s dlhoročnou tradíciou, vyrábané na Slovensku, aj nové trendy v prefabrikácií. Prezradí viac o hybridných konštrukciách a o tom, ako prefabrikovaná výstavba šetrí čas a peniaze, zároveň aj životné prostredie. Ako môžu skrutkové spoje BOLDA®, nosníky DELTABEAM® a ďalšie inovatívne riešenia posunúť slovenské stavebníctvo vpred? Dozviete sa v prezentácii Peikko Slovakia.

Ing. Karel Fronk

Je vedúcim oddelenia Udržateľný rozvoj v spoločnosti SKANSKA, kde zodpovedá za aktivity spoločnosti v oblasti udržateľnosti. V spoločnosti pôsobí od roku 2004. V súčasnej pozícii je zodpovedný za implementáciu Carbon roadmap Skanska Central Europe. Energetický manažment skupiny so zameraním na inovácie. Environmentálny manažment so zameraním na cirkulárnu ekonomiku a nakladanie s prírodnými zdrojmi. Green business zahŕňajúce certifikácie budov (LEED, BREEAM, WELL) a posudzovanie životného cyklu a ekonomického cyklu stavebných produktov a projektov. Od roku 2020 zastáva funkciu Predsedu predstavenstva Českej rady pre šetrné budovy.

Ing. Paulína Magdolenová

Je absolventkou inžinierskeho štúdia na Stavebnej fakulte Žilinskej univerzity v Žiline v odbore nosné konštrukcie budov. V nadväznosti na iňzinierske štúdium sa rozhodla pre doktorandské štúdium na Fakulte bezpečnostného inžinierstva so zameraním na požiarnu odolnosť stavieb . Počas tohto štúdia sa venovala výskumu v oblasti počítačových simulácií požiarov a ich aplikácií do procesu určovania požiarnej odolnosti.

Ing. Miroslav Kalous

Je námestníkom ministra Ministerstva pre miestny rozvoj ČR a spoluautorom návrhu novely koncesného zákona. Zameriava sa na právne a praktické otázky PPP projektov a koncesných zmlúv.

Ing. Tomáš Posker

Tomáš Posker je výkonným riaditeľom spoločnosti Poski.com s.r.o. Už v osemnástich rokoch začal s podnikaním na internetu, v súčasnosti riadi firmu, ktorá sa zaoberá webdesignom, e-Marketingom a on-line predajnými systémami. Prednáša e-Marketing na Ekonomickej fakulte VŠB Technickej univerzity v Ostrave.