Mgr. Ing. Marek Sobola, PhD.

Autorizovaný krajinný architekt, historik a heraldik. Je členom Slovenskej komory architektov. V súčasnosti pracuje vo vlastnom ateliéri v Žiline. V praxi sa venuje najmä vertikálnej zeleni, strešným záhradám a drobnej sakrálnej architektúre v krajine. Je zakladateľ medzinárodného projektu Strom pokoja. V roku 2018 bolo jeho autorské dielo “Zelená stena Gothal v Liptovskej Osade” zaradené ako jedno z troch diel reprezentujúcich Slovensko do medzinárodnej výstavy “Krajinná architektúra ako spoločný základ”. Výstavu, ktorá prezentovala projekty krajinnej architektúry zrealizované v Európe v rokoch 2013 – 2017 organizovala európska pobočka Medzinárodnej federácie krajinných architektov – IFLA (The International Federation of Landscape Architects). Publikuje v odborných a vedeckých časopisoch na Slovensku, Česku, Kanade, Austrálii a Novom Zélande.

Ďalší autori

Martina Gregorová

Má dlhoročné skúseností v automobilovom priemysle, prevažne na manažérskych pozíciách s veľkým presahom do projektového vedenia. Od roku 2006 sa venuje vo svojej práci ale aj mimo nej vzdelávaniu pracovníkov v oblasti manažérskych systémov a projektového vedenia. V roku 2013 úspešne absolvovala akreditovaný kurz lektor, vďaka ktorému získala prehľad a zvýšila svoje sociálne, didaktické a aj andragogické kompetencie, ktoré sú nevyhnutné v práci profesionálneho lektora. Je členkou spoločnosti ALKP, ktorú považuje za spoločensky zodpovednú organizáciu, ktorá podporuje rôzne sociálne skupiny. Zabezpečuje kvalitnú prípravu lektorov a podnecuje profesionálny a odborný rast lektorov s hlavnou myšlienku potreby celoživotného vzdelávania.

Ing. Ingrid Konečná Veverková

Lektorka pôsobí ako hlavná kontrolórka mesta Brezno, predsedníčka Asociácie kontrolórov územnej samosprávy SR, autorka množstva publikácií. Venuje sa témam kontroly v územnej samospráve, finančnej kontroly, ekonomike samosprávy, rozpočtovým pravidlám verejnej správy a školstvu.

Patrik Porubčan

Je skúsený špecialista na IT a kybernetickú bezpečnosť, riaditeľ divízie kybernetickej bezpečnosti spoločnosti osobnyudaj.sk, s.r.o.. Má za sebou riešenie stovky kybernetických incidentov. Jeho znalosti v oblasti bezpečnostných technológií a praktické skúsenosti z terénu mu umožňujú rýchlo identifikovať a efektívne neutralizovať rôzne typy kybernetických hrozieb. Špecializuje sa na prevenciu útokov, analýzu bezpečnostných zraniteľností a obnovu systémov po útoku, čím prispieva k posilneniu ochrany citlivých údajov a systémov svojich klientov. Za svoju prax pomohol desiatkam organizácií odvrátiť nebezpečenstvo v podobe hackerských útokov.

doc. Ing. Mária Dzúrová, PhD.

Mária Dzurová je odborník a konzultant, lektor v oblasti marketingového manažmentu, marketingu, logistiky, ochrany spotrebiteľa, inovácií, nákupu a obstarávania, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Má dlhoročnú prax vo výrobnej firme v riadení nákupu, predaja, distribúcie (predaj, riadenie vzťahov so zákazníkmi, skladovanie, doprava, nákup, obchodné jednania – zmluvné vzťahy, riadenie obchodných stredísk, firemných predajní, spolupráca s výrobou). Aktuálne pôsobí ako vysokoškolský učiteľ Ekonomickej univerzity v Bratislave. Doktorát získala z oblasti logistiky, habilitovala v oblasti marketingu. Má za sebou bohatú publikačnú činnosť na Slovensku i v zahraničí. Je riešiteľom rôznych výskumných projektov, zameraných na oblasť modernizácií a inovácií, ako ochrany spotrebiteľa.

Ing. Daniel Urbán, PhD.

Ing. Daniel Urbán, PhD.pôsobí ako odborný asistent na Katedre materiálového inžinierstva a fyziky, STU v Bratislave. Špecializuje sa na výskum v oblasti stavebnej, priestorovej a urbanistickej akustiky, šírenia vibrácií a spolupodieľa sa na vývoji progresívnych meracích metód. Spolupracuje s akustickými laboratóriami KULeuven (Leuven - Belgicko), TGM (Viedeň-Rakúsko) a ČVUT (FEL-Praha). V posledných rokoch bol zapojený v medzinárodných projektoch COST, H2020, a Erasmus Plus International Mobility of Researchers in CTU a niekoľkých národných VEGA a APVV projektoch. Je spoluautorom jednej monografie. Svoje vedecké výstupy publikuje prevažne v zahraničných vedeckých časopisoch a konferenciách. Je členom Českej Akustickej Spoločnosti (ČAS), Európskej Akustickej Spoločnosti (EAA) a Medzinárodnej Spoločnosti Mladých Akustikov (YAN).Medzi najčastejšie spôsoby znižovania energetickej náročnosti budov v našich klimatických podmienkach je pridanie tepelnej izolácie do skladby obvodového plášťa tzv. kontaktnými zatepľovacími systémami ETICS (z angl. External Thermal Insulation Composite System).Z hľadiska akustiky, ETICS obyčajne zvýši zvukovú izoláciu fasády v oblasti vysokých frekvencií, avšak v oblasti nízkych, môže nepriezvučnosť poklesnúť, pretože je ovplyvnená rezonanciou zatepľovacieho systému. Na prednáške bude diskutovaná podstata vzniku tohto fenoménu a základné princípy ako sa s týmto problémom v praxi vysporiadať.

Miroslav Otahal

Vyštudovaný zdravotnícky záchranár. V minulosti pôsobil ako zdravotný záchranár v Záchrannej zdravotnej službe Bratislava. 20 rokov v D.A.S. poisťovňa právnej ochrany a.s. - 15 rokov na manažérskej pozícii. Posledné roky pracuje v spoločnosti ACEA s.r.o. ( TeploZima.sk ), jedným z najväčších dodávateľov klimatizácií a tepelných čerpadiel na Slovensku. Najskôr mal na starosti B2B sektor, neskôr som sa stal obchodným riaditeľom a v súčasnosti pôsobí ako konateľ spoločnosti.Od roku 2021 spoločnosť ACEA sa stali výhradným zástupcom spoločnosti SAPFIR s.r.o. pre Slovensko.