Kolektív autorov
Publikáciu pre Vás pripravil tím renomovaných autorov a odborníkov priamo z praxe.
Produkty súvisiace s autorom
-
Multimediálna publikácia
Príručka odpadového hospodárstva – Prémiová verzia
-
Multimediálna publikácia
Príručka odpadového hospodárstva – Štandardná verzia
-
Multimediálna publikácia
Príručka odpadového hospodárstva
-
Živé vysielanie Online - priamy prenos13. 9. 2023
Na čo si dať pozor pri inšpekcii vo vodnom hospodárstve
-
Živé vysielanie Konanie v Bratislave8. 12. 2022
Stavebný denník a elektornický stavebný denník v roku 2023
-
Živé vysielanie Online - priamy prenos23. 11. 2022
Nedostatky výkazu výmer a stavebné riešenia z praxe
-
Živé vysielanie Online - priamy prenos30. 9. 2022
Nedostatky výkazu výmer a stavebné riešenia z praxe
-
Multimediálna publikácia
Integrovaný systém manažérstva kvality, environmentu, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci pre organizácie v sektore priemyslu a služieb
-
Multimediálna publikácia
Ako manažovať stavebné procesy
Ďalší autori
Ing. Mária Durilová
Mária Durilová pracuje ako finančný analytik, zameraný na oblasť finančného a operatívneho leasingu. V uvedenej oblasti pôsobí niekoľko rokov. Zároveň je konateľkou spoločnosti pôsobiacej v oblasti ekonomického poradenstva, vedenia jednoduchého a podvojného účtovníctva a personálnej agendy malých a stredných podnikov.
Mgr. Katarína Makýšová
Vyštudovala na Fakulte managementu na Univerzite Komenského v Bratislave. Dlhé roky sa venuje kompletnému jednoduchému a podvojnému účtovníctvu, metodickému vedeniu a manažmentu v podnikateľskej oblasti, vo verejnej správe aj v neziskovej oblasti. Pôsobí ako ekonomická riaditeľka a profesionálna lektorka podvojného účovníctva.
Ing. Leona Schovancová
Leona Schovancová vyštudovala ekonómiu a management na MU a MZLU v Brne. Odbornú prax získala v zákazníckom servise v rôznych utilitách. Od roku 1993 pracovala pre Jihomoravskú energetiku, a.s., neskoršie pre E.ON ČR, a.s., kde okrem iného zodpovedala za Call Centrum. Od roku 2006 pracuje pre skupinu RWE v ČR, kde zodpovedala za vybudovanie CC a konsolidáciu Billingu. V súčasnej dobe sa venuje predovšetkým reštrukturalizácii pobočkovej siete RWE v ČR a rôznym projektom v oblasti zákazníckeho servisu.
Ing. Petra Štamfestová, Ph.D.
Petra Štamfestová absolvovala bakalárske a magisterské štúdium na Fakulte podnikovo-hospodárskej Vysokej školy ekonomickej v Prahe. Následne absolvovala doktorandské štúdium na Ekonomicko-správnej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. V súčasnosti pôsobí ako odborná asistentka na katedre stratégie Fakulty podnikovo-hospodárskej VŠE v Prahe; podieľa sa ako na výuke, tak aj na výskume a poradenskej činnosti. Zameriava sa na oblasti súvisiace s financiami podniku, ako v súvislostiach krátkodobého, tak dlhodobého hodnotenia, plánovania a riadenia. Vyučuje predmety ako Podniková ekonomika, Financie podniku, Manažérske financie, Finančný management, Stratégie a iné. Spolupracuje s ďalšími spoločnosťami v rámci poradenskej a vzdelávacej činnosti. Je autorkou a spoluautorkou publikácií zameranými sa najmä na riadenie a zvyšovanie výkonnosti podnikov v tzv. novej ekonomike. Následne absolvovala doktorandské štúdium na Ekonomicko-správnej fakulte Masarykovej univerzity v Brne.
JUDr. Gabriel Havrilla
Pôsobí ako advokát a konateľ advokátskej kancelárie HAVRILLA & Co. s.r.o. Vyštudoval právo na Univerzite Komenského v Bratislave a od roku 2003 je členom Slovenskej advokátskej komory. Rozsiahle skúsenosti s poskytovaním právneho poradenstva pre rôznych domácich a zahraničných klientov, najmä pri významných zahraničných investíciách na Slovensku. Jeho skúsenosti ho predurčujú poskytovať právne služby aj s aspektom na rôzne špecifické právne situácie a medzinárodné transakcie.
Narodený v Kráľovskom Chlmci v Slovenskej republike
Profesijné členstvo: Slovenská advokátska komora (od 2000-advokátsky koncipient, od 2003-advokát)
Jazyky: anglický, maďarský, slovenský, český
Prax: JUDr. Stanislav Jakubčík, CMS Čarnogurský, Strommer, Reich-Rohrwig, advokátska kancelária Csekes, Világi, Drgonec a spoločníc
Špecializácia: poskytovanie rozsiahleho právneho poradenstva pri významných zahraničných investíciách, vykonávanie právnych auditov, analýza vymáhania pohľadávok
doc. Ing. arch. Branislav Puškár, PhD.
V roku 2008 úspešne obhájil dizertačnú prácu „Inteligentné budovy na bývanie - integrovaný prístup k tvorbe inteligentných rodinných a bytových domov“ a získal titul PhD. Odvtedy pôsobí na Ústave architektúry obytných budov FAD STU v Bratislave. Vedecko-pedagogickú činnosť zameriava na oblasť architektúry obytných a občianskych budov, so špecializáciou na problematiku inteligentných budov.
Je spoluriešiteľom medzinárodných vedecko - výskumných projektov realizovaných pod vedením Rakúskej akadémie vied a domácich vedecko - výskumných a rozvojových projektov. Je členom komisií pre ŠZS FAD STU Bratislava, ŠZS Technickej univerzity v Košiciach pre štátnice, obhajoby dizertačných prác. Svoje odborné poznatky uplatňuje v posudzovateľskej a expertnej činnosti pre štátne a odborné inštitúcie. Je autorom a spoluautorom zahraničných a domácich knižných publikácií, publikovaných vedeckých prác v časopisoch a zborníkoch vedeckých konferencií a článkov v odborných časopisoch. Spracováva posudky, recenzie a oponentúry, je kurátorom viacerých architektonických výstav. V umelecko - tvorivej oblasti je autorom a spoluautorom realizovaných architektonických a umeleckých diel, bol odmenený v architektonických súťažiach (nominovaný na cenu ARCH 2020). Od roku 2013 do roku 2018 pôsobil ako prodekan pre rozvoj na Fakulte architektúry STU v Bratislave. Ako prodekan pôsobil ako manažér a koordinátor štrukturálnych fondov Európskej únie a viacerých investičných a rozvojových projektov na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. V roku 2018 habilitoval na Fakulte architektury VUT Brno v obore Architektura. Pôsobí ako odborný garant medzinárodnej konferencie „Inovácie v architektúre“, lektor a konzultant problematiky Inteligentných budov pre štátne inštitúcie a ministerstvá.
Príspevok: Asistenčné inteligentné technológie pre seniorov
Inteligentné technológie sa latentnou formou presadzujú v našich životoch, tvoria súčasť technologického konceptu inteligentných budov, na druhej strane sa prostredníctvom konceptu Internet of Things stávajú súčasťou domácich spotrebičov a bežných domácností. Ak sa majú inteligentné technológie globálne diseminovať do našich životov, musia byť všeobecne prístupné pre potreby starších ľudí a vziať do úvahy užívateľov menej oboznámených s technológiou. Veľa prínosov inteligentných domácností sa týka poskytovania lepšej zdravotnej starostlivosti a pohodlia pre starších ľudí. Komunikačné a monitorovacie prostriedky umožňujú interaktívne spojenie seniora so zdravotníckym centrom, nemocnicou, všeobecným lekárom, s blízkymi a s centrami pre starších ľudí. Technológie inteligentných budov sú pre seniorov užitočné v situáciách, kedy staršia osoba potrebuje okamžitú pomoc, pri monitorovaní fyziologických údajov, kontrole stavu domácnosti.