Mgr. Vladimíra Dutková-Mináčová
Vladimíra Dutková-Mináčová vyštudovala žurnalistiku na FFUK v Bratislave a dlhé roky sa venuje žurnalistike v jej rôznych polohách. Desať rokov pracovala ako praktický novinár v printových a audiovizuálnych médiách. V súčasnosti vedie vlastnú reklamnú agentúru, ktorá sa zaoberá starostlivosťou o prezentáciu firiem na verejnosti, organizovaním eventov a tlačových konferencií, tvorbou spotov a reklamných prezentácií spoločností. Niekoľko rokov je vydavateľkou a šéfredaktorkou vlastného life-stylového časopisu, kde okolo seba organizuje grafikov a prispievateľov z rôznych oblastí života.
Mgr. Dušana Bielezsová
Venuje sa predovšetkým vzdelávaniu v oblasti školskej a rovesníckej mediácie (metodické dni, semináre, workshopy, prednášky).
Spolupracovala na programe zavádzania peer mediácie v piatich školách v Moravskoslezském kraji v projekte Mediace ve skole, v rámci Kampane proti rasizmu a násilí z nenávisti - Agentura pro sociální začleňování Úřadu vlády ČR. Ako lektorka lektoruje aj tému prevencie pred násilím v rámci Národného projektu Podpory ochrany detí pred násilím (UPSVaR).
Vyštudovala etiku a pedagogiku na Univerzite Konštantina Filozofa v Nitre. Odbornú prípravu mediátora absolvovala v roku 2010 (osvedčenie). Pôsobila ako učiteľka v špeciálnej škole pre sluchovo postihnutých, ako zástupkyňa riaditeľa v základnej škole s materskou školou. Bola členkou Dozornej rady Únie materských centier, riaditeľkou Centra advokácie a koordinácie ÚMC a členka Výboru pre mimovládne organizácie (Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti).
Pomáha zavádzať program rovesníckej mediácie (oboznámenie pedagogického zboru s programom, tréning mediačných zručností rovesníckych mediátorov, supervízia po ukončení tréningového programu). Trénuje mediačné zručností vedúcich pedagogických zamestnancov, vedúcich odborných zamestnancov, pedagogických zamestnancov, odborných zamestnancov, členov žiackych školských rád, žiakov základných a stredných škôl v konkrétnych triedach škôl a školských zariadení.
PhDr. Petra Drozdová-de la Fére
Petra Drozdová-de la Fére je profesionálny certifikovaný biznis a osobný kouč s certifikátom asociácie ICF (Medzinárodná federácia koučov). Absolvovala medzinárodne uznávaný certifikovaný program koučovania TASC na Erickson College (Vancouver, Kanada). Vlastní medzinárodne uznávaný certifikát Licensed Practitioner z Neurolingvistického programovania /NLP/, akreditovaný Society of Neuro-Linguistic Programming.
Predtým, ako sa začala venovať koučovaniu, pracovala ako manažér a koordinátor podpory obchodnej služby v poisťovni ING, obchodný manažér a školiteľ v maklérskej firme Gradua a.s. a oblastný riaditeľ v poisťovni Uniqa.
Momentálne koučuje vyšší a stredný manažment vo finančných, obchodných, telekomunikačných a výrobných firmách /napr. Danone, Poisťovňa Dôvera, T-Com/.
Mgr. Marika Kropíková
Etopéd, psychopéd a logopéd. Je lektorkou seminárov zameraných na inkluzívne vzdelávanie, rizikové správanie detí a mládeže, prácu so triedou, pedagogickú diagnostiku a legislatívu. Absolvovala doplnkové vzdelanie Hrozby rasizmu a extrémizmu, výchova k aktívnemu občianstvu a predchádzanie extrémizmu zameraného na výučbu žiakov, študentov a pedagogických pracovníkov. Pôsobila ako logopéd v Jedličkovom ústave.
Mgr. Branislav Hudec
Pôsobí na Úrade pre verejné obstarávanie ako generálny riaditeľ sekcie metodiky a vzdelávania. Disponuje dlhoročnými skúsenosťami v oblasti verejného obstarávania, vrátane skúseností na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, kde pôsobil ako riaditeľ odboru verejného obstarávania. Pôsobil aj na Ministerstve financií SR (kontrola eurofondových zákaziek), a v súkromnom sektore (príprava ponúk a uplatňovanie revíznych postupov za uchádzača). Je autorom príručiek pre prijímateľov k procesu a kontrole verejného obstarávania financovaného z fondov EÚ. Študoval právo na Právnickej fakulte UK. Popri aplikačnej praxi sa venuje aj lektorskej činnosti a publikačnej činnosti.
doc. Ing. arch. Branislav Puškár, PhD.
V roku 2008 úspešne obhájil dizertačnú prácu „Inteligentné budovy na bývanie - integrovaný prístup k tvorbe inteligentných rodinných a bytových domov“ a získal titul PhD. Odvtedy pôsobí na Ústave architektúry obytných budov FAD STU v Bratislave. Vedecko-pedagogickú činnosť zameriava na oblasť architektúry obytných a občianskych budov, so špecializáciou na problematiku inteligentných budov.
Je spoluriešiteľom medzinárodných vedecko - výskumných projektov realizovaných pod vedením Rakúskej akadémie vied a domácich vedecko - výskumných a rozvojových projektov. Je členom komisií pre ŠZS FAD STU Bratislava, ŠZS Technickej univerzity v Košiciach pre štátnice, obhajoby dizertačných prác. Svoje odborné poznatky uplatňuje v posudzovateľskej a expertnej činnosti pre štátne a odborné inštitúcie. Je autorom a spoluautorom zahraničných a domácich knižných publikácií, publikovaných vedeckých prác v časopisoch a zborníkoch vedeckých konferencií a článkov v odborných časopisoch. Spracováva posudky, recenzie a oponentúry, je kurátorom viacerých architektonických výstav. V umelecko - tvorivej oblasti je autorom a spoluautorom realizovaných architektonických a umeleckých diel, bol odmenený v architektonických súťažiach (nominovaný na cenu ARCH 2020). Od roku 2013 do roku 2018 pôsobil ako prodekan pre rozvoj na Fakulte architektúry STU v Bratislave. Ako prodekan pôsobil ako manažér a koordinátor štrukturálnych fondov Európskej únie a viacerých investičných a rozvojových projektov na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. V roku 2018 habilitoval na Fakulte architektury VUT Brno v obore Architektura. Pôsobí ako odborný garant medzinárodnej konferencie „Inovácie v architektúre“, lektor a konzultant problematiky Inteligentných budov pre štátne inštitúcie a ministerstvá.
Príspevok: Asistenčné inteligentné technológie pre seniorov
Inteligentné technológie sa latentnou formou presadzujú v našich životoch, tvoria súčasť technologického konceptu inteligentných budov, na druhej strane sa prostredníctvom konceptu Internet of Things stávajú súčasťou domácich spotrebičov a bežných domácností. Ak sa majú inteligentné technológie globálne diseminovať do našich životov, musia byť všeobecne prístupné pre potreby starších ľudí a vziať do úvahy užívateľov menej oboznámených s technológiou. Veľa prínosov inteligentných domácností sa týka poskytovania lepšej zdravotnej starostlivosti a pohodlia pre starších ľudí. Komunikačné a monitorovacie prostriedky umožňujú interaktívne spojenie seniora so zdravotníckym centrom, nemocnicou, všeobecným lekárom, s blízkymi a s centrami pre starších ľudí. Technológie inteligentných budov sú pre seniorov užitočné v situáciách, kedy staršia osoba potrebuje okamžitú pomoc, pri monitorovaní fyziologických údajov, kontrole stavu domácnosti.