Ing. Vladimíra Neuschlová

Vladimíra Neuschlová pracuje od roku 2016 v konzultačnej spoločnosti ako biznis konzultant a líderšip kouč pre malých a stredných podnikateľov. Založeniu vlastnej spoločnosti predchádzalo viac ako 10 rokov medzinárodných skúseností na rôznych špecializovaných a manažérskych pozíciách z oblasti logistiky, nákupu, projektového manažmentu a účtovníctva. V rokoch 2007 – 2009 pracovala aktívne na logistických projektoch (prevažne transport) v Nemecku, Poľsku a Českej republike. V rokoch 2010 – 2015 sa venovala budovaniu rôznych supply chain a administratívnych tímov v bratislavskom biznis centre, kde zastávala viaceré lokálne aj medzinárodne pozície. Na konci svojej korporátnej kariéry viedla medzinárodný tím so 160-timi zamestnancami, ktorý bol zodpovedný za rôzne logistické medzinárodné aktivity.

Dnes pomáha firmám pri zavádzaní komplexných zmiena na projektoch často pracuje od ich zrodu až po úspešnú transformáciu. Líderšip je stále jej vášňou a rada aplikuje nové spôsoby myslenia pri práci na projektoch, transformácií procesov alebo v spolupráci na osobnom raste svojich klientov a ich zamestnancov.

Ďalší autori

Pavel Vítek

Certifikovaný personalista, konateľ spoločnosti RECRUITMENT FACTORY, ktorá sa okrem náboru zamestnancov zaoberá kompletným HR poradenstvom. Zároveň je tiež školiteľom vzdelávacej spoločnosti CE-PA, pre ktorú prednáša kurzy umelej inteligencie. Študoval IT a celá jeho profesná prax je pretkaná automatizáciou procesov naprieč odbormi, kedy pracoval aj napríklad ako špecialista riadenia kvality výroby pre spoločnosť TESCOMA. Vďaka svojmu technologickému backgroundu sa okrem špecializuje na zavádzanie nových trendov a moderných technológií do každodennej pracovnej rutiny.

PhDr. Martin Zibrín, PhD., MBA

Martin Zibrín je tréner, kouč a konzultant managementu v oblasti projektového manažmentu a podnikových nákupov. Vyštudoval Ekonomickú fakultu na UMB v Banskej Bystrici a Riadenie ľudských zdrojov na UJAK Praha. Manažérske zručnosti nadobudol štúdiom MBA v odbore Project management a Financial management na zahraničnom inštitúte IMSR. Je absolventom programov Tréner trénerov, Teambuilding, Projektový manažment, Livemanagement a motivácia, Live design koučing. Spolupracuje so zahraničnými inštitútmi MBA, kde prednáša Projektový manažment a Finančné riadenie projektov. V minulosti pôsobil na viacerých manažérskych pozíciách v oblasti firemného nákupu a projektového manažmentu.

Mgr. Ing. Martin Konvit

Profesne sa venuje najmä právu duševného vlastníctva, ochrane osobných údajov a obchodnému právu. Aktuálne pracuje ako advokátsky koncipient v advokátskej kancelárii SEMANČÍN & PARTNERS, kde využívajú jeho unikátnu kombináciu znalostí z oboru práva a odboru informatiky. Jeho snahou je vždy návrh riešenia, ktoré je súladné nielen s právnou úpravou, ale je zároveň vhodné aj z pohľadu technického.

Mgr. Jana Bauerová, PhD.

Lektorka je zamestnankyňa MV SR Štátneho archívu v Bratislave, kde pracuje na úseku predarchívnej starostlivosti. Koordinuje vyraďovanie registratúrnych záznamov z registratúr orgánov štátnej správy, samosprávy a iných právnických osôb a rozhoduje o ich trvalej dokumentárnej hodnote, posudzuje a schvaľuje interné smernice na správu registratúry, organizuje preberanie archívnych dokumentov do trvalej archívnej úschovy, vykonáva štátny odborný dozor nad správou registratúry a venuje sa konzultačnej a školiacej činnosti v oblastiach: legislatívne zabezpečenie správy registratúry a archívnej činnosti, správa registratúry, hodnotenie a vyraďovanie spisov a špeciálnych druhov registratúrnych záznamov a archívna činnosť. Absolvovala študijný odbor história a slovenské dejiny na Filozofickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave.

JUDr. Tomáš Klinka

Tomáš Klinka vyštudoval právo na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave a pracuje na Úrade priemyselného vlastníctva SR, kde vedie Odbor legislatívno-právny a medzinárodných vzťahov. Má kvalifikáciu patentového zástupcu a vo svojej odbornej praxi sa zameriava na poradenstvo v oblasti ochrany duševného vlastníctva a inovácií. Tomáš Klinka často publikuje v časopise Duševné vlastníctvo a na blogu www.lexforum.sk. pravidelne prednáša na vedeckých konferenciách a seminároch, vedie vzdelávacie kurzy, moderuje spoločenské a odborné podujatia s cieľom šírenia osvety o duševnom vlastníctve.

Mgr. Daniel Kurucár

Zamestnanec Štátneho archívu v Bratislave, pracuje na úseku predarchívnej starostlivosti. Ako lektor sa venuje legislatívnemu zabezpečeniu správy registratúry, správe registratúry (pojmom, úkonom a informačným systémom), hodnoteniu a vyraďovaniu spisov a činnostiam v registratúrnom stredisku, resp. v archíve. Zároveň prezentuje reálne okolnosti a praktické využitie správy registratúry s poukázaním na riešenia problémov, ktoré pri nej bežne vznikajú. Lektorsky pôsobí vo viacerých vzdelávacích inštitúciách a agentúrach. Absolvoval študijný odbor história na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.