Mgr. art. Matej Pospíšil, ArtD.
Mgr. art. Matej Pospíšil ArtD. študoval dizajn na fakulte architektúry STU v Bratislave a VŠVÚ v Bratislave architektonická tvorbu. Od roku 2017 sa pracovne venuje Ecocapsuliam.
Ecocapsule, Bratislava, Production, Service & Prototype centre Manager, Technický riaditeľ, koordinačná a konzultačná činnosť
Mgr. Dušana Bielezsová
Venuje sa predovšetkým vzdelávaniu v oblasti školskej a rovesníckej mediácie (metodické dni, semináre, workshopy, prednášky).
Spolupracovala na programe zavádzania peer mediácie v piatich školách v Moravskoslezském kraji v projekte Mediace ve skole, v rámci Kampane proti rasizmu a násilí z nenávisti - Agentura pro sociální začleňování Úřadu vlády ČR. Ako lektorka lektoruje aj tému prevencie pred násilím v rámci Národného projektu Podpory ochrany detí pred násilím (UPSVaR).
Vyštudovala etiku a pedagogiku na Univerzite Konštantina Filozofa v Nitre. Odbornú prípravu mediátora absolvovala v roku 2010 (osvedčenie). Pôsobila ako učiteľka v špeciálnej škole pre sluchovo postihnutých, ako zástupkyňa riaditeľa v základnej škole s materskou školou. Bola členkou Dozornej rady Únie materských centier, riaditeľkou Centra advokácie a koordinácie ÚMC a členka Výboru pre mimovládne organizácie (Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti).
Pomáha zavádzať program rovesníckej mediácie (oboznámenie pedagogického zboru s programom, tréning mediačných zručností rovesníckych mediátorov, supervízia po ukončení tréningového programu). Trénuje mediačné zručností vedúcich pedagogických zamestnancov, vedúcich odborných zamestnancov, pedagogických zamestnancov, odborných zamestnancov, členov žiackych školských rád, žiakov základných a stredných škôl v konkrétnych triedach škôl a školských zariadení.
Ing. Martin Hypký
Štátny tajomník podpredsedu vlády SR.
Príspevok: Digitalizácia v stavebníctve formou nového stavebného zákona
Aké sú dôvody potreby zmien stavebného zákona? Akým spôsobom sa implementujú zmeny stavebného zákona do praxe a akú úlohu bude zohrávať digitalizácia v budúcnosti nám predstaví štátny tajomník podpredsedu vlády SR.
JUDr. Antónia Ambrózyová
Antónia Ambrózyová pôsobila na viacerých významných pracovných pozíciách, napr. ako právnik špecialista na okresnom úrade, ako vedúca právneho oddelenia pobočky VšZP, ako riaditeľka zdravotníckeho zariadenia v zriaďovacej pôsobnosti samosprávneho kraja, aj ako právnička, následne poverená vedením sekcie na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
Momentálne už niekoľko rokov úspešne vedie súkromnú firmu, ktorá sa venuje okrem iného informačnému právu (najmä komplexnej ochrane osobných údajov). Má za sebou bohatú lektorskú činnosť a množstvo skúseností priamo z praxe. Je členkou Asociácie lektorov a kariérnych poradcov.
Vladimír Mózer
Vladimír Mózer v súčasnosti pôsobí na Katedre požiarneho inžinierstva, Fakulty bezpečnostného inžinierstva na Žilinskej univerzite v Žiline. Vo svojich výskumných a pedagogických aktivitách sa zameriava predovšetkým na požiarne inžinierstvo, požiarnu bezpečnosť stavieb, posudzovanie požiarneho rizika a aplikovanú požiarnu vedu. V týchto oblastiach sa podieľal na viacerých domácich a zahraničných výskumných a vývojových projektoch, ktoré sa zaoberali zdokonaľovaním inžinierskych nástrojov protipožiarnej bezpečnosti a bezpečným používaním stavebných materiálov z obnoviteľných zdrojov.
Aktívne spolupracuje s orgánmi štátnej správy v oblasti protipožiarnej bezpečnosti a je členom národných a medzinárodných komisií pre technickú normalizáciu (STN, CEN a ISO). Je vedúcim pracovnej skupiny ISO TC92 SC4 Fire safety engineering WG10 Fire risk assessment a členom pracovnej skupiny Society of Fire Protection Engineers (SFPE) na revíziu príručky pre posudzovanie požiarneho rizika.
ANNA ROSE
Architektka a urbanistka s osobitnými odbornými znalosťami v oblasti poradenstva pri zmiešaných územných plánoch a projektoch verejnej sféry. Študovala v Nemecku a Veľkej Británii. Do spoločnosti Space Syntax nastúpila v roku 2002 a v roku 2007 sa stala partnerkou a riaditeľkou predstavenstva.
Popri práci vo Veľkej Británii vedie Anna designové a konzultačné aktivity spoločnosti v USA a kontinentálnej Európe. Pravidelne hovorí na priemyselných a akademických podujatiach po celom svete a je čestnou senior vedeckou pracovníčkou na University College London. Anna je členkou UK Academy of Urbanism and Cabe’s Panel of Built Environment Experts, ktorá poskytuje poradenstvo v oblasti navrhovania významných projektov rozvoja a infraštruktúry verejnej sféry v celej Veľkej Británii.
V súčasnosti tiež pracuje na výskumnom projekte EÚ Horizont 2020 so 6 partnerskými mestami EÚ na vývoji procesu vytvárania komplexných plánov udržateľnej mestskej mobility (SUMP Plus). Jej odbornosť sa zameriava na optimalizáciu priestorového prepojenia z hľadiska pochôdznosti, výhod, bezpečnosti a pohodlia, ako aj udržateľnosti miest vo všeobecnosti.
Príspevok: “Podoba nízkohlíkového mesta”
Space Syntax vytvoril jedinečný vedecký a ľudský analytický prístup k posudzovaniu mestskej prepravy, plánov a dizajnov, identifikáciou základných prepojení medzi územným členením miest a ich sociálnymi, ekonomickými a environmentálnymi ukazovateľmi a využitím verejne prístupných údajov. Územné členenie vplýva na to, ako mestá fungujú – na ich vzorce pohybu, zápchy, využitie pozemkov, vzorce kriminality, zdravotné následky, emisie CO2 či vzorce hodnoty pozemkov. Space Syntax vyvíja svoje aktivity po celom svete a kombinuje pri tom globálne skúsenosti s navrhovaním riešení s pokročilými digitálnymi technológiami, ktoré predpovedajú sociálne, ekonomické a environmentálne dopady rozvoja, aby pomohli mestám prosperovať a stať sa trvalo udržateľnými.