Pavol Pohanka
Takmer 10 rokov pôsobil v oblasti auditu. Najskôr v oblasti štátnej správy, neskôr participoval na auditoch stoviek spoločností v súkromnom sektore. Poznatky a skúsenosti z týchto navzájom veľmi odlišných prostredí sa pokúša pretaviť do vybudovania silného ESG tímu v poradenskej spoločnosti VGD SLOVAKIA. Svojim klientom poskytuje komplexné a profesionálne poradenstvo v oblasti udržateľnosti a to najmä v nadväznosti na rozsiahle zmeny v legislatíve, ktorých sme za posledné obdobie svedkami.
Produkty súvisiace s autorom
Ďalší autori
Ivan Pauer
Autor viac rokov prednáša na rôznych konferenciách o kontrolných činnostiach a spôsoboch kontroly pri uskutočňovaní a obnove stavieb, o diagnostikovaní porúch stavieb a legislatíve pre stavebníctvo. Od roku 2010 sa v rámci organizácie SASDARS špecializuje na poradenstvo, kontrolu vykonaných zateplovacích systémov hlavne z pohl’adu ich prípravy a realizácie, zisťovanie po záručných závad zateplení (ETICS) na základe dodatočných požiadaviek vlastníkov na nestranné posúdenie v sporoch, zisťovanie statických závad bytových panelových domov a riešenie ich odstránenia.
Mgr. Dušana Bielezsová
Venuje sa predovšetkým vzdelávaniu v oblasti školskej a rovesníckej mediácie (metodické dni, semináre, workshopy, prednášky).
Spolupracovala na programe zavádzania peer mediácie v piatich školách v Moravskoslezském kraji v projekte Mediace ve skole, v rámci Kampane proti rasizmu a násilí z nenávisti - Agentura pro sociální začleňování Úřadu vlády ČR. Ako lektorka lektoruje aj tému prevencie pred násilím v rámci Národného projektu Podpory ochrany detí pred násilím (UPSVaR).
Vyštudovala etiku a pedagogiku na Univerzite Konštantina Filozofa v Nitre. Odbornú prípravu mediátora absolvovala v roku 2010 (osvedčenie). Pôsobila ako učiteľka v špeciálnej škole pre sluchovo postihnutých, ako zástupkyňa riaditeľa v základnej škole s materskou školou. Bola členkou Dozornej rady Únie materských centier, riaditeľkou Centra advokácie a koordinácie ÚMC a členka Výboru pre mimovládne organizácie (Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti).
Pomáha zavádzať program rovesníckej mediácie (oboznámenie pedagogického zboru s programom, tréning mediačných zručností rovesníckych mediátorov, supervízia po ukončení tréningového programu). Trénuje mediačné zručností vedúcich pedagogických zamestnancov, vedúcich odborných zamestnancov, pedagogických zamestnancov, odborných zamestnancov, členov žiackych školských rád, žiakov základných a stredných škôl v konkrétnych triedach škôl a školských zariadení.
Marián Maszay
Marián Maszay pôsobí ako vedúci jedálne spojenej školy Tilgnerova 14. Bratislava. Má dlhoročnú prax v gastro zariadeniach – z hotelov, reštaurácii a školskej jedálne.
SIMON SCHNEIDER
Fyzik a energetický a environmentálny inžinier. Vyučuje a realizuje výskum na Univerzite aplikovaných vied vo Viedni, kde sa zameriava na spôsoby a definovanie energeticky pozitívnych okresov a ich napojenie na udržateľné a dekarbonizované energetické systémy. Od roku 2019 vedie kompetenčný tím pre oblasť „energeticky pozitívnych okresov, kde sa dá žiť” (KoLPEQ), ktorých cieľ je rýchly a priamy transfer výsledkov výskumu v oblasti energeticky pozitívnych okresov smerom k vyučovaniu.
Príspevok: Energeticky pozitívne okresy: Ďalší krok smerom ku klimatickej neutralite
Európa si dala za cieľ stať sa klimaticky neutrálnou do roku 2050. Keďže tretina emisií vzniká v stavebníctve, táto oblasť je v centre záujmu a prúdi do nej aj mnoho prostriedkov. EÚ chce do roku 2025 začať budovať 100 energeticky pozitívnych okresov. Ale ako môžu energeticky pozitívne okresy pomôcť dekarbonizovať stavebníctvo? V príspevku sa dotkneme myšlienky za energeticky pozitívnymi okresmi (PED) a ich cieľmi a zistíme, prečo a ako sú spojené a vhodné na dosiahnutie našich globálnych aj národných klimatických cieľov z hľadiska efektívnosti, zvyšovania miestnych obnoviteľných zdrojov, dostatočnosti a energetickej flexibility.
PhDr. Daniela Mináčová
Daniela Mináčová pôsobila ako poradenský psychológ 6 rokov v starostlivosti o handicapované deti a mládež, neskôr ako psychológ v personálnej oblasti firiem a manažér v sociálnej oblasti štátnej správy. Vedie a lektoruje kurzy zamerané na komunikačné, obchodné a manažérske zručnosti, časový manažment a zvládanie stresu, prezentačné a lektorské zručnosti, mediálnu komunikáciu a psychológiu zdravia. Súčasne sa venuje individuálnemu a pracovnému poradenstvu klientov a poradenstvu v ťažkých situáciách. Pri svojej práci spolupracuje s médiami kde sa venuje prevažne témam zameraným na otázky psychológie manažmentu a rozvoja osobnosti.
Dlhé roky pôsobí ako profesionálny lektor a metodik prevažne v oblasti vzdelávania manažmentu firiem. V súčasnosti vedie vlastnú vzdelávaciu agentúru a spolupracuje s ďalšími vzdelávacími spoločnosťami ako exkluzívny lektor a konzultant.
Ing. Peter Bažík, PhD.
Vedúci oddelenia BIM H+I / Head of BIM H+I department / Abteilungsleiter BIM H+I, STRABAG. Absolvoval štúdium na Stavebnej fakulte STU v Bratislave, kde získal inžiniersky a doktorandský titul na katedre technológií stavieb pod vedením prof. Jozefa Gašparíka. Od roku 2015 začal pracovať pre spoločnosti STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o. V roku 2017 pôsobil 6 mesiacov v rámci rakúskeho sídla spoločnosti, kde sa vzdelával v oblastivývoja a aplikácie BIM-u. Momentálne pôsobí ako vedúci BIM oddelenia pre oblasť pozemných stavieb. Venuje sa vedeniu tímu, vývoju a aplikácii BIM-u v rámci konkrétnych zákaziek firmy.
Príspevok: Inovatívne zelené a digitálne technológie
Predstavenie prístupu koncernu STRABAG k inováciám a digitalizácii v stavebníctve. Budú predstavené niektoré zo zaujímavých vývojových technológií, ktorým sa STRABAG venuje a aplikuje v praxi. Konkrétne bude spomenutý interný mapový a GIS systém STRABAG.Maps, inovatívny high-tech asfalt ClAir®, výskumný projekt modulárnych machových stien absorbujúcich jemné prachové častice MoosText. V rámci prednášky bude zmienené využitie digitálnych technológií, konkrétne nástrojov BIMu pri výstavbe jedného z mediálne známejších projektov na Slovensku. Ide o výstavbu výrobnej haly pre spoločnosť Medline, ktorá sa realizuje pri Partizánskom. Spoločnosť sa venuje výrobe chirurgických setov. Projekt je z technického a projekčného pohľadu taktiež zaujímavý požiadavkou na „čisté priestory“.