
ppl. Ing. Dušan Macášek, PhD.
Ministerstvo vnútra SR, Prezídium Hasičského a záchranného zboru, Odbor požiarnej prevencie – Oddelenie protipožiarnej bezpečnosti stavieb. Študoval na Technickej univerzite vo Zvolene, Drevárska fakulta, Katedra protipožiarnej ochrany. V Hasičskom a záchrannom zbore pôsobí od roku 2009.
Ďalší autori
JUDr. Rastislav Urda
Rastislav Urda pôsobí ako lektor verejného obstarávania s dlhoročnou praxou v tejto oblasti. Po skončení štúdií práva pracoval ako kontrolór verejného obstarávania z pozície riadiaceho orgánu na Ministerstve dopravy SR. Následne pôsobil na Úrade pre verejné obstarávanie, kde posudzoval námietky (od roku 2013 ako vedúci oddelenia dohľadu). Venoval sa tiež kontrole verejných obstarávaní a pravidelne poskytoval školenia ako vybraný lektor Úradu. V súčasnosti sa venuje hlavne lektorskej činnosti v oblasti verejného obstarávania.
Zuzana Múdra
Dlhoročne sa rôznymi formami venuje personálnej a mzdovej problematike, či už podporou pri tvorení mzdového softvéru, vedením mzdového účtovníctva a personalistiky pre organizácie, poskytovaním konzultácií v tejto oblasti alebo vedením odborných kurzov zameraných predovšetkým na oblasť mzdového účtovníctva a personalistiky, ako aj legislatívne školenia z oblasti sociálneho a zdravotného poistenia, dane z príjmov zo závislej činnosti a pracovnoprávnej oblasti.
Bc. Štěpán Javorčák
Štěpán Javorčák pracuje v spoločnosti ALSENTA s.r.o. Počas svojej odbornej praxe pôsobil v spoločnosti ŠKODA Ostrov, s.r.o. ako vedúci outsourcingu, konštruktér – projektant a analytik nákupu. Tu sa začal venovať reorganizácii nákupu a svoje skúsenosti ďalej rozširoval v spoločnostiach MSA, a.s. a Česká Zbrojovka a.s. V rokoch 2004 - 2007 uskutočnil cestu okolo sveta. Po návratu pôsobil v spoločnosti KOMPASS Czech Republic, s.r.o. na pozícii projektového manažéra v oblasti outsourcingu nákupu a nástrojov pre nákup.
PaedDr. Jana Kmeťová
Ukončila štúdium v odbore predškolská a elementárna pedagogika, v študijnom programe učiteľstvo pre primárne vzdelávanie. Má dlhoročné skúsenosti vo vedúcej funkcii. Pracovala pre Štátnu školskú inšpekciu ako hlavný štátny radca pre predprimárne vzdelávanie. V súčasnosti je riaditeľkou materskej školy, kde prebieha celoročná odborná prax študentov zo Strednej odbornej školy pedagogickej v Bratislave. Je autorkou knihy Diagnostika pripravenosti dieťaťa na školské vzdelávanie. Publikuje články v odbornom časopise Manažment školy v praxi a poskytuje poradenské služby na webovom portáli www.direktor.sk. Lektorovala pre Centrum celoživotného vzdelávania v Bratislave.
prof. Ing. Bohumil Král, CSc.
Bohumil Král je vedúcim Katedry manažérskeho účtovníctva Fakulty financií a účtovníctva VŠE v Prahe. Pôsobí ako vyučujúci a obsahový garant kurzov na Pražskej medzinárodnej manažérskej škole pri VŠE, ako predseda dozorcovskej rady spoločnosti JUTA, a. s. a akademickej rady Českej asociácie finančného riadenia (CAFIN). Popri svojich vedeckých a publikačných aktivitách sa podieľa na spracovaní projektov manažérskeho riadenia v rade podnikov. Významne sa angažuje aj v oblasti profesijného účtovníckeho vzdelávania. Je predsedom Komitétu pre certifikáciu a vzdelávanie Zväzu účtovníkov. Do roku 2007 bol členom Rady Komory audítorov a predsedom výboru pre audítorské skúšky. V rokoch 2000 - 2003 pracoval ako reprezentant ČR vo Vzdelávacom výbore Medzinárodnej federácie účtovníkov (IFAC). V rokoch 2004 - 2005 bol prezidentom Európskej účtovníckej asociácie (EAA). V súčasnosti je členom Výboru pre koordináciu vzdelávania a profesijné skúšky Rady pre verejný dohľad nad auditom.
doc. Ing. Daniela Špirková, PhD.
Výskumná činnosť doc. Špirkovej je zameraná na ekonomické a inštitucionálne nástroje na realitnom trhu s dôrazom na bytovú politiku. Vysokoškolské vzdelanie absolvovala na Stavebnej fakulte STU v Bratislave a doktorandské štúdium na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Habilitovala na VUT v Brne na Fakulte stavební. Má dlhoročné praktické skúsenosti v bankovom sektore a nadnárodnej developerskej spoločnosti v oblasti riadenia investičného financovania a riadenia rizík v developerskom procese. Na Slovenskej technickej univerzite sa dlhodobo venuje problematike nájomného bývania. Je riešiteľkou a spoluriešiteľkou viac ako 20 domácich a zahraničných výskumných projektov (VEGA, KEGA, APVV, COST, TAČR, SuReFit a pod.), v rámci ktorých so svojimi doktorandmi rieši problematiku megaprojektov, udržateľnosti ekonomických nástrojov v oblasti bytovej politiky a financovania developerských projektov. Jej skúsenosti sú zhrnuté vo vedeckých zahraničných a domácich publikáciách, ako aj v odborných článkoch. V roku 2010 vytvorila oddelenie Realitného inžinierstva na Ústave manažmentu STU, ktorého výskumný tím sa venuje komplexne problematike inštitucionálnych a ekonomických nástrojov na realitnom trhu v spolupráci s významnými zahraničnými pracoviskami.
Je spoluautorkou certifikovanej metodiky pre Českú republiku - návrh indikátorov popisujúcich a interpretujúcich relevantné aspekty s podstatným a skrytým dopadom predovšetkým na ekonomickú udržateľnosť a dostupnosť bývania v mestách a obciach a skúmanie možností ich vplyvu prostredníctvom strategických, hlavne ekonomických a administratívnych, nástrojov bytovej politiky a politiky udržateľného rozvoja. Certifikovaná metodika bola výsledkom riešenia projektu „TAČR Omega: Modely sociálního bydlení, jejich prostorové parametry a kvalitativní kritéria“.
Príspevok: Ekonomické benefity modulárnych nadstavieb SOLTAG
Väčšina existujúcich panelových bytových domov na Slovensku má dostatočnú statickú rezervu umožňujúcu stavbu strešných nadstavieb. Napriek značným výhodám modulárnych strešných nadstavieb je vyššie uvedená metóda zvyšovania dostupného a udržateľného bytového fondu - najmä vo veľkých mestách na Slovensku málo využívaná. Príspevok prezentuje riešenie pre nízkoenergetické nadstavby - Koncept SOLTAG - na základe poznatkov získaných štúdiom problémov týkajúcich sa rozšírení SOLTAG v rámci projektu SURE-Fit (Sustainable Roof Extension Retrofit) a praktických skúseností z Dánska.