JUDr. Nikoleta Molnárová

Nikoleta Molnárová ukončila štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde jej bol v roku 2012 udelený titul Mgr. Po úspešnom vykonaní rigoróznych skúšok a obhajobe rigoróznej práce z oblasti práva duševného vlastníctva jej bol v roku 2014 udelený titul JUDr. Popri štúdiu na vysokej škole pracovala ako právna asistentka v advokátskej kancelárii v Banskej Bystrici a neskôr v Bratislave.

Po ukončení univerzity pracovala ako advokátska koncipientka v Bratislave. Počas svojej koncipientskej praxe nadobudla skúsenosti najmä z oblasti zmluvného práva, obchodného a občianskeho práva, práva duševného vlastníctva a energetického práva.

Ďalší autori

Ing. Vladimír Švec

Je absolventom Chemickotechnologickej fakulty v Bratislave. Má dlhoročnú prax inšpektora bezpečnosti práce. Od roku 2006 pôsobí ako odborný zamestnanec v oblasti BOZP. Profesia: Bezpečnostný technik, technik požiarnej ochrany, lektor a revízny technik plynových zariadení (PZ) a tlakových zariadení (TZ)Oblasti odbornosti: • Bezpečnostný technik • Revízny technik plynových a tlakových zariadení v plnom rozsahu • Technik požiarnej ochrany • Lektor pre vzdelávanie dospelých Oprávnenia: • Oprávnenie na výchovu a vzdelávanie v oblasti BOZP • Oprávnenie na výchovu a vzdelávanie revíznych technikov VTZ PZ a TZ • Oprávnenie na výchovu a vzdelávanie pracovníkov pre opravu VTZ PZ a TZ • Oprávnenie na výchovu a vzdelávanie obsluhy VTZ PZ a TZ "S dlhoročnými skúsenosťami v oblasti bezpečnosti a revízií plynových a tlakových zariadení som sa špecializoval na poskytovanie komplexných služieb v tejto oblasti. Mám široké spektrum oprávnení na výchovu a vzdelávanie v oblasti BOZP, revíznych technikov, pracovníkov pre opravu a obsluhu VTZ PZ a TZ. Mojou hlavnou prioritou je zabezpečiť, aby všetky zariadenia boli v súlade s najvyššími bezpečnostnými štandardmi a normami," hovorí Vladimír Švec.

doc. Ing. arch. Henrich Pifko, PhD.

Pôsobí na Fakulte architektúry STU v Bratislave, desať rokov viedol združenie Inštitút pre pasívne domy a v projektovej praxi sa venuje návrhom energeticky veľmi úsporných budov. V pedagogickej a výskumnej činnosti sa v rámci Ústavu ekologickej a experimentálnej architektúry sústreďuje na problematiku udržateľnej architektúry, tej sa venuje aj v publikačnej činnosti, je autorom knihy NEED – navrhovanie energeticky efektívnych domov. Je tiež autorom kníh Efektívne bývanie (s Robertom Špačkom) a Hodnotenie udržateľnosti architektúry (s Lorantom Krajcsovicsom), je spoluautorom a editorom Rukoväte udržateľnej architektúry. V ďalšom vzdelávaní je gestorom Školy udržateľnej architektúry, aktívne sa zapája do činnosti združenia ArTUR (architektúra pre udržateľný rozvoj), pripravil mnohé vedecké, odborné aj populárne články.

Mgr. Juraj Filin

Senior právnik a manažér vo VGD Legal s.r.o. Právo vyštudoval na Trnavskej univerzite v Trnave. Má  dlhoročné skúsenosti v oblasti občianskeho a obchodného práva. V advokátskej kancelárii sa venuje najmä oblasti M&A transakcií, realitného trhu, developmentu, stavebným konaniam a AML problematike v rámci podnikateľskej činnosti.

Ing. Anton Ambrózy

Anton Ambrózy pôsobil od roku 2007 ako vedeckovýskumný pracovník TnUAD v Trenčíne a STU v Bratislave v oblastiach bezpečnosti a spoľahlivosti technických systémov, informatiky, automatizácie a biosenzoriky. V súčasnej dobe pôsobí v súkromnej sfére a venuje sa problematike bezpečnosti IT.

JUDr. Peter Čavojský, PhD.

Peter Čavojský je managing partnerom advokátskej kancelárie CLS Čavojský Partners, s.r.o. Vo svojej profesnej praxi sa venuje najmä zmluvnému, obchodnému, súťažnému a finančnému právu. Pri poskytovaní komplexného právneho poradenstva v každodennej agende spoločností nadobudol cenné skúsenosti pri vytváraní podpory štatutárom spoločností a poskytovaní praktických komerčných riešení. Praktické know-how nadobudol aj ako správca konkurznej podstaty, čo mu umožňuje poskytovať klientom komplexnú právnu podporu aj v tejto oblasti. Venuje sa tiež publikačnej činnosti a externe vyučuje na Рaneurópskej vysokej škole.  

doc. JUDr. Viktor Križan, PhD.

Viktor Križan vyštudoval právo na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. V súčasnosti pôsobí ako docent na Katedre pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave a ako prodekan fakulty pre vedu, výskum a legislatívu, ďalej ako člen Slovenskej spoločnosti pre pracovné právo a predseda Komisie pre podporu študentov so špecifickými potrebami Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave.Vo svojej praxi sa zameriava na oblasť pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia. Od roku 2016 je vedený ako sprostredkovateľ a rozhodca kolektívneho vyjednávania v zozname Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR na roky 2022 – 2024. V rámci svojej bohatej profesijnej činnosti bol spoluriešiteľom viacerých projektov, ako aj ich zodpovedným riešiteľom. Aktívne publikuje monografie, vedecké a odborné články v oblasti pracovného práva a je aj spoluautorom dvoch komentárov k Zákonníku práce.