Mgr. Michal Horváth

Michal Horváth je absolventom Právnickej fakulty TU v Trnave. Počas štúdia absolvoval stáž na exekútorskom úrade a následne po ukončení štúdia v roku 2015 pracoval ako koncipient.  Od roku 2016 pôsobí ako lektor a právnik v Slovenskom národnom stredisku pre ľudské práva (SNSĽP), so špecializáciou na vzdelávacie aktivity pre žiakov a žiačky základných, stredných a vysokých škôl, zamestnancov a zamestnankyne v súkromnej, ale aj verejnej sfére na rôzne témy. Ako lektor sa zameriava predovšetkým na tému bezpečnosti sociálnych sietí, kyberšikany, diskriminácie, šikany, mobbingu, bossingu na pracovisku z právneho hľadiska, vzhľadom na stúpajúcu tendenciu konaní, ktoré vykazujú známky porušovania práv v pracovnom prostredí, počnúc predzmluvnými vzťahmi, až po skončenie pracovného pomeru. Absolvoval vzdelávanie a je držiteľom certifikátu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), pod záštitou Úradu OBSE pre demokratické inštitúcie a ľudské práva (ODHIR). Popri práci pre SNSĽP prednáša súkromne pre pedagogických zamestnancov a vysoké školy.

Ďalší autori

Ing. Ondrej Kozlovský

V oblasti nehnuteľností sa pohybuje niekoľko rokov, má za sebou dokončených viac ako 850 zákaziek z geodézie, predaja nehnuteľností a konzultácií. Tiež je členom ďalších geodetických stavovských organizácií ZZGK a SSGK, kde sa snaží presadzovať úpravy legislatívy tak, aby sa eliminovali chyby pri kúpe a výstavbe nehnuteľností.

Mgr. Tomáš Uharček

Vyštudoval na UKF v Nitre študijný odbor História. Po absolvovaní univerzity sa zameral na oblasť BOZP, ktorá ho veľmi zaujala. Získal osvedčenie technika BOZP a úspešne získal lektorské minimum. Už ako bezpečnostný technik zistil, že aj oblasť ochrany pred požiarmi je veľmi zaujímavá a rozhodol sa venovať aj tejto problematike. Pôsobí teda aj ako technik požiarnej ochrany, ale aj v oblasti CO (civilnej ochrany obyvateľstva). V oblasti BOZP a OPP sa pohybuje od roku 2016. Vo svojej praxi sa snaží pomáhať zamestnávateľom a zamestnancom v oblasti BOZP a OPP. Svoje skúsenosti posúva a prispôsobuje jednotlivým podmienkam zamestnancov a zamestnávateľov, snaží sa čo najlepšie komunikovať s ľuďmi, počúvať ich a prinášať riešenia a pomoc v oblastiach BOZP a OPP. Vo svojom profesionálnom odbore sa stretol s množstvom zahraničných firiem, ktoré pôsobili vo veľkých projektoch v rámci SR, pracoval však aj na domácej pôde naprieč celým Slovenskom. V súčasnosti sa ako zamestnanec spoločnosti OHSAS, s.r.o. zaoberá okrem poskytovania služieb BTS aj tvorbou nových postupov vo vzdelávaní, pracuje na projekte vzdelávania formou e-learningu (elektronické vzdelávanie). "Mojim cieľom je zlepšovať formu vzdelávania a celkový pohľad na BOZP a OPP. Zároveň je pre mňa dôležité prinášať nové postupy v jednotlivých formách vzdelávania a snažiť sa čo najviac šíriť tak potrebnú osvetu v tejto oblasti. Samozrejme, snažím sa prinášať nové informácie poznatky, postupy, technológie v oblasti BOZP a OPP," hovorí Tomáš Uharček.

PhDr. Ladislav Vaska, PhD.

Ladislav Vaska vyštudoval odbor sociálna práca na Univerzite Komenského v Bratislave, kde momentálne pôsobí ako vedúci Katedry sociálnej práce. Profesionálne sa venuje supervízii v sociálnej práci, syndrómu vyhorenia v pomáhajúcich profesiách, základom a dejinám sociálnej práce, politike zamestnanosti a trhu práce, vedie odborné praxe a výcviky v sociálnych spôsobilostiach. Okrem akademickej pôdy pôsobí aj ako lektor a tréner sociálnych zručností, a tiež ako lektor v dlhodobých výcvikov v supervízii. Je aktívnym supervízorom, a okrem iných, spolupracuje aj s organizáciou UNICEF Slovensko. Je autorom viacerých vedeckých článkov a odborných publikácii.

Ing. Štěpánka F. Uličná, Ph.D.

Štěpánka Uličná, špecialistka v oblasti manažmentu a personalistiky. Pomáha vo firmách realizovať projekty zmien, zamerané na zvýšenie efektivity práce a odstraňovanie plytvania. Zavádza do spoločnosti systémy hodnotenia zamestnancov, 360° spätnú väzbu, rozvíja kompetencie v oblasti komunikácie, motivácie, vedenie a hodnotienie, riadenie podľa cieľov (MBO) modernými vzdelávacími technikami. Realizuje personálne audity tak, aby výsledky pomohli spoločnostiam efektívnejšie pracovať s ľudskými zdrojmi. Zameriava sa na tréningy a moderované worskhopy pre manažment v oblasti komunikácie, vedenia a riadenia ľudí. Zaoberá sa nastavením procesov a ich kľúčových ukazovateľov pre hodnotenie (KPI), systémom LEAN, KAIZE, implementáciou metód 55, POKA-YOKE a ďalších.

Peter Podmajerský

Má osvedčenie požiarneho technika a viacročnú prax v stavebníctve, so zameraním na protipožiarnu ochranu. Zaoberá sa riešeniami požiarnych uzáverov, požiarnych prestupov, požiarnych náterov. Má bohatú prax v realizáciách s riešením konkrétnych prípadov na stavbách, poskytuje aj odborné poradenstvo v tejto oblasti.

Ing. Milan Jarás, PhD.

Ing. Milan Jarás, PhD. je nezávislý energetický auditor a poradca. Súčasťou jeho portfolia sú: energetické audity budov, priemyselných podnikov a spoločností, aktivity a kontakty v oblasti zelených budov (SKGBC). Venuje sa poradenskej činnosti v oblasti energetických zdrojov budov i sietí v oblasti energetických úspor, elektroenergetiky. Špecializuje sa na inžiniersku činnosť, elektroinštalácie, energetickú certifikácia budov a energetický manažment. Ako projektový manažér rieši energetické audity a vykonáva kontrolnú činnosť pre banky v oblasti obnoviteľných zdrojov energie, fotovoltických a veterných elektrární.Rieši problematiku pripojenia obnoviteľných zdrojov energie na elektrickú rozvodnú sieť. Ako lektor školí témy týkajúce sa energetickej efektívnosti so veľkým dôrazom na zrozumiteľnosť a prax.