Mgr. Lívia Adamická

Lívia Adamická je klinická logopedička, ktorá momentálne pracuje v logopedickej ambulancii. Jej klientelu tvoria najmä deti v predškolskom veku. Vo svojej praxi sa venuje diagnózam špecifická porucha artikulácie (dyslália), narušený vývin reči, zajakavosť a autizmus. Vedie kurzy pre rodičov o vývine reči od 0 do 3 rokov a roly rodiča v jeho stimulácii. V špecializačnej práci sa venovala téme Orálne zlozvyky u detí v predškolskom veku.

Ďalší autori

B.Sc. Adam Svejkovský

Adam Svejkovský vyštudoval odbor Business Administration na University of New York in Prague, ktorého súčasťou je aj štúdium projektového manažmentu. Projektovému riadeniu sa venuje už od roku 2003, kedy sa stal spoluzakladateľom a projektovým manažérom v spoločnosti NeighborBeatsEntertainment, kde pôsobil ako hlavný koordinátor kľúčových aktivít strategického, personálneho a finančného riadenia. V roku 2008 rozšíril svoje projektové skúsenosti o rolu konzultanta - špecialistu na zvyšovanie efektivity predajných procesov v spoločnosti CAMPI. Pracoval v tíme pre analýzu manažérskeho riadenia, predajných procesov i následného zavádzania kľúčových zmien napr. do spoločností Raiffeisenbank, Tatra Banka či Poštová sporiteľňa. V rokoch 2009 – 2011 pôsobil v pozícii marketingového riaditeľa v novovzniknutej spoločnosti Bedna.TV, prevádzkujúcej internetovú televíziu a filmovú produkčnú spoločnosť, kde zavádzal systém projektového a manažérskeho riadenia. Podobnou problematikou sa zaoberal aj v rámci občianskeho združenia Pozitivní evoluce (Pozitívna evolúcia), kde v roku 2012 zavádzal systém pre projektové riadenie EasyProject.

Ing. Vladimír Jurík

Vladimir Jurík je odborník v problematike bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Podieľa sa na príprave právnych predpisov v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, inšpekcie práce, nelegálnej práce a nelegálneho zamestnávania. Pracuje na odbore ochrany práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.

Marián Maszay

Marián Maszay pôsobí ako vedúci jedálne spojenej školy Tilgnerova 14. Bratislava. Má dlhoročnú prax v gastro zariadeniach – z hotelov, reštaurácii a školskej jedálne.

Mgr. Kvetoslava Otočková

Kvetoslava Otočková je zamestnaná v spoločnosti zameranej na oblasť dopravy, zaoberá sa problematikou vzdelávania zamestnancov, vrátane zaistenia plnenia požiadaviek na bezpečnosť pri práci a odbornú spôsobilosť zamestnancov pri výkone svojho povolania. Zabezpečuje vzdelávanie zamestnancov od robotníckych profesií až po manažment vedenia spoločnosti. Má dlhoročnú odbornú prax vo vzdelávaní pracovníkov rôznych profesií. Súčasne sa venuje i bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a ochrane pred požiarmi.

doc. Ing. arch. Henrich Pifko, PhD.

Pôsobí na Fakulte architektúry STU v Bratislave, desať rokov viedol združenie Inštitút pre pasívne domy a v projektovej praxi sa venuje návrhom energeticky veľmi úsporných budov. V pedagogickej a výskumnej činnosti sa v rámci Ústavu ekologickej a experimentálnej architektúry sústreďuje na problematiku udržateľnej architektúry, tej sa venuje aj v publikačnej činnosti, je autorom knihy NEED – navrhovanie energeticky efektívnych domov. Je tiež autorom kníh Efektívne bývanie (s Robertom Špačkom) a Hodnotenie udržateľnosti architektúry (s Lorantom Krajcsovicsom), je spoluautorom a editorom Rukoväte udržateľnej architektúry. V ďalšom vzdelávaní je gestorom Školy udržateľnej architektúry, aktívne sa zapája do činnosti združenia ArTUR (architektúra pre udržateľný rozvoj), pripravil mnohé vedecké, odborné aj populárne články.

František Gilian

Zakladateľ Asociácie paísvnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky (APPO SR) pôsobiaci od roku 2006 ako jej prezident a v súčasnosti ako generálny sekretár. V praxi sa venuje elektrickým inštaláciám a v posledných rokoch aj z hľadiska protipožiarnej bezpečnosti (PB). Za spracovanie takmer 120-tich noriem získal 3-krát Cenu Vladimíra Lista za technickú normalizáciu v rokoch 2010 a 2012 a v rámci kolektívu APPO SR aj v roku 2014 od ÚNMS SR. Je spoluautorom národného systému právnych predpisov a noriem v oblasti PB elektrických inštalácií, expertom za SR v pracovnej skupine CENELEC/TC20/WG10, zastupuje ZEP SR v Rade pre technickú normalizáciu ako člen a predseda výboru RTN v elektrotechnickej oblasti pri ÚNMS SR a je členom Sektorovej rady pre elektrotechniku v rámci prebiehajúceho národného projektu Sektorovo riadených inovácií pod gesciou MPSVaR SR.