JUDr. Marcel Dolobáč, PhD.

Marcel Dolobáč od roku 2006 vykonáva advokátsku činnosť so zameraním na občianske, obchodné a pracovné právo. Významnú časť jeho advokátskej činnosti tvorí poradenstvo v pracovnoprávnej oblasti a zastupovanie klientov v pracovnoprávnych sporoch. Zároveň pôsobí ako vedúci katedry na Katedre pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia, Právnickej fakulty, Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Je autorom a spoluautorom viacerých vedeckých článkov z oblasti odboru, zúčastnil sa niekoľkých prednáškových pobytov doma i v zahraničí. Člen Labour Law Association. Od roku 2009 je externým poradcom Ústavného súdu Slovenskej republiky.

Ďalší autori

Martin Gregar

Vyštudoval marketing na Mendelovej univerzite v Brne a v súčasnosti pracuje ako konzultant online marketingu so zameraním na sociálne siete. Medzi jeho najväčších klientov patria české firmy Fantasyobchod.cz či Betor, ale robí tiež marketing českej parlamentnej strane KDU-ČSL a iným klientom vo verejnej správe.

Ing. arch. Martina Jelínková

Architektka a doktorandka, Ústav dejín a teórie architektúry a obnovy pamiatok, FAD STU v Bratislave. Inžinierske štúdium absolvovala na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave so zameraním na obnovu historických objektov. Počas štúdia získala v oblasti pamiatkovej obnovy ocenenie profesora Piffla a za záverečný diplomový projekt bola nominovaná na cenu profesora Lacka. Vo svojej dizertačnej práci sa venuje výskumu architektonickej tvorby v historickom prostredí v druhej polovici 20. storočia, kde sleduje predovšetkým kontroverzný spôsob obnov historických objektov a ich dopad na dané objekty na území bývalého Československa. Sleduje nielen inovácie v oblasti technológie, tvaroslovia či materiálu, ale aj celkového prístupu v pamiatkovej obnove. Na jednotlivých projektoch identifikuje a poukazuje na intervencie súdobých architektov, ktoré tvoria z dnešného pohľadu už historickú vrstvu minulého storočia a sú hodné nášho záujmu a nutnej ochrany. Príspevok: Inovácia ako nástroj rozvoja Udalosti minulého storočia zanechali výrazné stopy nielen na ľudských osudoch, ale aj na mnohých objektoch a urbanistických celkoch. Vojne a ľudskej devastácii sa nevyhli ani historické stavby, ktoré bolo nutné začleniť do živej stavebnej činnosti prebiehajúcej v 60. a 70. rokoch minulého storočia. Intervencie súvekých architektov boli na veľmi vysokej úrovni a právom by sa dali porovnávať so svetovou architektúrou, a to aj v oblasti pamiatkovej obnovy. Skúmané pamiatkové obnovy mali pritom na zreteli oživenie pamiatkovo chránených objektov a ich začlenenie do moderného života, zámer, ktorý je aktuálny dodnes, no potýka sa s iným spoločenským zázemím a možnosťami. Je možné konštatovať, že práca v historickom prostredí je vo všeobecnosti náročnejšia ako pri novostavbách. Ochrana a pozitívny rozvoj dochovaných štruktúr by však mala byť súčasťou nášho prejavu enviromentálnej zodpovednosti. Martina Jelínková bude príspevok prednášať spoločne s Máriou Novotnou. 

Mgr. Nadežda Kováčová

Svoje praktické odborné skúsenosti v náročnej problematike verejného obstarávania získané prácou výkonu kontroly na Úrade pre verejné obstarávanie a následne zadávaním zákaziek pre povinné osoby Vám odovzdá lektorka s pedagogickým taktom, ktorá sa problematike verejného obstarávania aktívne venuje dlhé roky.

Mgr. Ing. Martin Konvit

Profesne sa venuje najmä právu duševného vlastníctva, ochrane osobných údajov a obchodnému právu. Aktuálne pracuje ako advokátsky koncipient v advokátskej kancelárii SEMANČÍN & PARTNERS, kde využívajú jeho unikátnu kombináciu znalostí z oboru práva a odboru informatiky. Jeho snahou je vždy návrh riešenia, ktoré je súladné nielen s právnou úpravou, ale je zároveň vhodné aj z pohľadu technického.

Mgr. Marika Kropíková

Etopéd, psychopéd a logopéd. Je lektorkou seminárov zameraných na inkluzívne vzdelávanie, rizikové správanie detí a mládeže, prácu so triedou, pedagogickú diagnostiku a legislatívu. Absolvovala doplnkové vzdelanie Hrozby rasizmu a extrémizmu, výchova k aktívnemu občianstvu a predchádzanie extrémizmu zameraného na výučbu žiakov, študentov a pedagogických pracovníkov. Pôsobila ako logopéd v Jedličkovom ústave.

Ing. Zdeno Neuschl

Zdeno Neuschl sa venuje profesionálnemu poradenstvu v oblasti analýzy, plánovania a optimalizácie výrobných a logistických procesov. Jeho špecializáciou je návrh a tvorba simulačných štúdii, pomocou ktorých dokáže odhaliť potenciál rôznych plánovaných zmien vo výrobe a logistike. Ako člen konzultačnej spoločnosti mal možnosť navštíviť a pozorovať fungovanie mnohých výrobných podnikov, pričom v desiatkach z nich participoval na úspešných optimalizačných projektoch. Počas niekoľkoročnej praxe v rôznych druhoch výrobných podnikoch získal mnohé praktické poznatky a skúsenosti s ktorými je pripravený sa podeliť.