
JUDr. Katarína Krasová, LL. M.
Absolventka Právnickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, kde v roku 2010 vykonala rigoróznu skúšku. Pôsobí ako hlavný radca oddelenia štátnej stavebnej správy odboru výstavby a bytovej politiky Okresného úradu Prešov. V roku 2016 absolvovala profesijný vzdelávací program Master of Laws v odbore obchodno-právne vzťahy na Vysokej škole medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove. Lektorskej činnosti sa venuje od roku 2018.
Ďalší autori
Monika Pirovits
Profesionálna lektorka seminárov v oblasti ekonomiky, rozpočtu a účtovníctva vo verejnej správe s dlhoročnými skúsenosťami z praxe. Špecialistka na ekonomickú klasifikáciu, výkazníctvo a konsolidáciu.
Ing. Jaroslav Halík, MBA, Ph.D.
Jaroslav Halík je skúsený dlhoročný lektor a konzultant v oblasti marketingu, manažmentu a obchodných operácií. Prednáša na univerzitách doma v Českej Republike aj vo svete (VŠE Praha; MUP Praha; University of New York Prague; RIT New York, USA; Brunel University London, Veľká Británia; Shandong University, Čína). Je autorom odborných publikácií. Pôsobil vo funkcii marketingového manažéra a obchodného riaditeľa v nadnárodních spoločnostiach.
František Gilian
Zakladateľ Asociácie paísvnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky (APPO SR) pôsobiaci od roku 2006 ako jej prezident a v súčasnosti ako generálny sekretár. V praxi sa venuje elektrickým inštaláciám a v posledných rokoch aj z hľadiska protipožiarnej bezpečnosti (PB). Za spracovanie takmer 120-tich noriem získal 3-krát Cenu Vladimíra Lista za technickú normalizáciu v rokoch 2010 a 2012 a v rámci kolektívu APPO SR aj v roku 2014 od ÚNMS SR. Je spoluautorom národného systému právnych predpisov a noriem v oblasti PB elektrických inštalácií, expertom za SR v pracovnej skupine CENELEC/TC20/WG10, zastupuje ZEP SR v Rade pre technickú normalizáciu ako člen a predseda výboru RTN v elektrotechnickej oblasti pri ÚNMS SR a je členom Sektorovej rady pre elektrotechniku v rámci prebiehajúceho národného projektu Sektorovo riadených inovácií pod gesciou MPSVaR SR.
PaedDr. Petra Arslan Šinková
Detská psychologička a pedagogička s dlhoročnou praxou v predškolských a školských zariadeniach. V Bratislave vedie už niekoľko rokov materskú školu a je zakladateľkou poradenského centra pre deti s poruchami učenia, pozornosti a správania - Centra Dr. Sindelar. Ťažiskom jej práce je poradenstvo pre rodičov v oblasti výchovy a vzdelávania ich detí. Po celom Slovensku vzdeláva odborníkov z pomáhajúcich profesií. Je autorkou série kníh Ako rozvíjať schopnosti dieťaťa a Hry a aktivity na rozvoj schopností dieťaťa. Je spoluautorkou knihy Testujme a rozvíjajme svoje dieťa a viacerých odborných publikácií zameraných na diagnostiku a stimuláciu príčin porúch učenia, pozornosti a správania.
prof. Ing. Bohumil Král, CSc.
Bohumil Král je vedúcim Katedry manažérskeho účtovníctva Fakulty financií a účtovníctva VŠE v Prahe. Pôsobí ako vyučujúci a obsahový garant kurzov na Pražskej medzinárodnej manažérskej škole pri VŠE, ako predseda dozorcovskej rady spoločnosti JUTA, a. s. a akademickej rady Českej asociácie finančného riadenia (CAFIN). Popri svojich vedeckých a publikačných aktivitách sa podieľa na spracovaní projektov manažérskeho riadenia v rade podnikov. Významne sa angažuje aj v oblasti profesijného účtovníckeho vzdelávania. Je predsedom Komitétu pre certifikáciu a vzdelávanie Zväzu účtovníkov. Do roku 2007 bol členom Rady Komory audítorov a predsedom výboru pre audítorské skúšky. V rokoch 2000 - 2003 pracoval ako reprezentant ČR vo Vzdelávacom výbore Medzinárodnej federácie účtovníkov (IFAC). V rokoch 2004 - 2005 bol prezidentom Európskej účtovníckej asociácie (EAA). V súčasnosti je členom Výboru pre koordináciu vzdelávania a profesijné skúšky Rady pre verejný dohľad nad auditom.
Mgr. Janette Motlová
Janette Motlová je riaditeľkou Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie. Vyštudovala sociálnu prácu na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila na Úrade splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity. V roku 2007 založila Rómsky inštitút a venovala sa rozvoju rómskych detí a mládeže ako riaditeľka i ako manažérka pre oblasť rozvoja práce s rómskou mládežou. Neskôr pôsobila ako manažérka Národného projektu KomPrax, vedúca Oddelenia stratégie a metodológie práce s mládežou a ako programová manažérka v Iuvente. Je držiteľkou viacerých významných ocenení. Za svoje blogy získala Novinársku cenu, v roku 2015 ocenenie Gipsy Spirit v kategórii Médiá a ocenenie MOST za Dlhodobý prínos v oblasti práce s mládežou. V roku 2017 jej Nadácia Orange udelila ocenenie za Mimoriadny prínos v oblasti budovania občianskej spoločnosti a v roku 2018 bola vyhlásená za absolútnu víťazku súťaže Lektor roka 2017. Okrem uvedeného bola v roku 2015 nominovaná na Slovenku roka v kategórii Vzdelávanie a podpora mladých talentov.