JUDr. Gabriel Havrilla

Pôsobí ako advokát a konateľ advokátskej kancelárie HAVRILLA & Co. s.r.o. Vyštudoval právo na Univerzite Komenského v Bratislave a od roku 2003 je členom Slovenskej advokátskej komory. Rozsiahle skúsenosti s poskytovaním právneho poradenstva pre rôznych domácich a zahraničných klientov, najmä pri významných zahraničných investíciách na Slovensku. Jeho skúsenosti ho predurčujú poskytovať právne služby aj s aspektom na rôzne špecifické právne situácie a medzinárodné transakcie.

  • Narodený v Kráľovskom Chlmci v Slovenskej republike
  • Profesijné členstvo: Slovenská advokátska komora (od 2000-advokátsky koncipient, od 2003-advokát)
  • Jazyky: anglický, maďarský, slovenský, český
  • Prax: JUDr. Stanislav Jakubčík, CMS Čarnogurský, Strommer, Reich-Rohrwig, advokátska kancelária Csekes, Világi, Drgonec a spoločníc
  • Špecializácia: poskytovanie rozsiahleho právneho poradenstva pri významných zahraničných investíciách, vykonávanie právnych auditov, analýza vymáhania pohľadávok

Ďalší autori

PaedDr. Viera Šándorová

Viera Šándorová je v súčasnosti učiteľkou profesijného rozvoja. Pracuje v regionálnom pracovisku Metodicko-pedagogického centra v Prešove v oddelení ROCEPO (Rómske vzdelávacie centrum). Zároveň je certifikovaným lektorom Združenia Orava a venuje sa metodike podporujúcej rozvoj kritického myslenia a prierezovej téme multikultúrna výchova. Oddelenie ROCEPO sa dlhodobo venovalo príprave budúcich pedagogických asistentov formou kvalifikačného vzdelávania. ROCEPO sa zároveň sa venuje odborno-metodickej pomoci pedagogickým a odborným zamestnancov pracujúcich so žiakmi zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Ing. Mgr. Jiří Svoboda

Jiří Svoboda je lektorom, koučom, poradcom, VŠ pedagógom a IT odborníkom. Má odborné pedagogické, technické aj humanitné vzdelanie. Vyučuje na Karlovej univerzite. Má dlhoročné skúsenosti so vzdelávaním dospelých, predovšetkým v oblasti informačných technológií, medziľudských vzťahov a komunikácie. Pôsobí vo verejnej správe aj súkromnom sektore. V roku 1998 sa stal Microsoft Certified Professional a od roku 2005 pôsobí ako ECDL tester. Od roku 1997 pracuje ako SZĆO v odbore IT, vzdelávania a medziľudskej komunikácie.

Tibor Hanko

Tibor Hanko je revízny technik, elektrotechnik, expert na elektroinštalácie a fotovoltiku. Pôsobí v spoločnosti HARP, s. r. o., kde sa zameriava na termovíziu, projekty a revízie elektroinštalácií a elektrických zariadení. Pôsobí aj ako viceprezident Slovenského elektronického zväzu a Komory elektrotechnikov Slovenska. Aktívne sa venuje lektorskej činnosti.

Ing. Igor Seifert

Technický riaditeľ v spoločnosti Allplan Absolvent stavebnej fakulty ČVUT v Prahe. Po štúdiu pracoval ako samostatný projektant na projektoch pozemných stavieb a rekonštrukciách historických budov. Následne sa osamostatnil a cez 10 rokov prevádzkoval vlastnú projekčnú a technickú kanceláriu a spoluvlastnil stavebnú firmu. Pre podporu projektov založil IT divíziu so zameraním na podporu produktov firmy Nemetschek (dnes Allplan). To bol aj jeho začiatok na poli BIM. V rámci spoločnosti sa zákazníkom snažili ponúknuť podporu pre celý životný cyklus stavby od návrhových systémov, cez správu dokumentov až po CAFM riešenie. Po úspešnej spolupráci s lokálnym zastúpením firmy Nemetschek sa v roku 2006 obe spoločnosti zlúčili a od tej doby zastáva p. Seifert vo firme ALLPLAN funkciu technického riaditeľa. Príspevok: Ako zvládnuť BIM? Digitalizácia stavebníctva je spájaná najmä s pojmom BIM. Všetko sa točí okolo dát digitálneho modelu (digitálne dvojča), prepojených dokumentov, procesov, vzájomnej spolupráce a zdieľanie informácií. Aký pohľad má na túto problematiku spoločnosť Allplan? Aký je ich inovatívny prístup k riešeniu digitalizácie stavebníctva a aký bude ďalší vývoj BIMu vám vo svojej prezentácií prezradí Ing, Igor Seifert.

Ing. Miloš Böhmer

Vedúci obchodného oddelenia Siemens, s.r.o. Je absolventom Elektrotechnickej fakulty SVŠT. Po ukončení štúdia pracoval na rôznych pozíciách v oblasti vývoja elektronických telekomunikačných a riadiacich systémov. V roku 1992 začal pracovať v dcérskej spoločnosti firmy Cerberus AG Švajčiarsko, ktorá bola významným výrobcom systémov elektrickej požiarnej signalizácia a plynových stabilných hasiacich zariadení. V práci v oblasti protipožiarnych systémov pre priemysel, tunely a energetiku pokračuje aj po integrácii spoločnosti Cerberus AG do koncernu Siemens. Pôsobí tiež v technickej komisii TK120 ÚNMS SR, ktorá sa zaoberá požiarnotechnickými zariadeniami a prostriedkami na ochranu pred požiarmi.

Miroslav Otahal

Vyštudovaný zdravotnícky záchranár. V minulosti pôsobil ako zdravotný záchranár v Záchrannej zdravotnej službe Bratislava. 20 rokov v D.A.S. poisťovňa právnej ochrany a.s. - 15 rokov na manažérskej pozícii. Posledné roky pracuje v spoločnosti ACEA s.r.o. ( TeploZima.sk ), jedným z najväčších dodávateľov klimatizácií a tepelných čerpadiel na Slovensku. Najskôr mal na starosti B2B sektor, neskôr som sa stal obchodným riaditeľom a v súčasnosti pôsobí ako konateľ spoločnosti.Od roku 2021 spoločnosť ACEA sa stali výhradným zástupcom spoločnosti SAPFIR s.r.o. pre Slovensko.