Ing. Tomáš Posker
Tomáš Posker je výkonným riaditeľom spoločnosti Poski.com s.r.o. Už v osemnástich rokoch začal s podnikaním na internetu, v súčasnosti riadi firmu, ktorá sa zaoberá webdesignom, e-Marketingom a on-line predajnými systémami. Prednáša e-Marketing na Ekonomickej fakulte VŠB Technickej univerzity v Ostrave.
Ďalší autori
Mgr. art. Rudolf Látečka
Autorizovaný architekt, Ústav architektúry občianských budov FAD STU. Od roku 2005 vedie vlastný architektonický ateliér. Vyštudoval architektúru na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Zaoberal sa možnosťami využitia nanotechnológií a "smart city" riešení v urbanistickom dizajne. V posledných rokoch pôsobí na Fakulte architektúry a dizajnu ako pedagóg na ústavoch občianských a obytných budov a je aj študentom PhD u prof. Ing. arch. Vladimíra Šimkoviča, PhD., kde sa venuje výskumu architektúry virtuálnych a imaginárnych svetov.
Príspevok: Imaginárny svet a architektúra
Imaginárny svet ako vizuálna projekcia ľudských fantázií, túžob a obáv nás sprevádza odnepamäti v rôznych formách. Jednou z nich je aj vizuálne umenie. S rozvojom digitálnych technológií sa imerzia (vnorenosť - Immersive Virtual Environment - IVE) do paralelných virtuálnych svetov stáva čoraz prístupnejšou širokému okruhu záujemcov. Na jednej strane sa vytvára nový priestor pre rôznorodé experimenty, ale súčasne aj nové možnosti jeho zneužitia – hlavne závislosti. Virtuálny priestor je vždy 3D – a tým sa stáva aj novou výzvou pre jeho psychologické ale aj umelecké vytváranie architektonickými prostriedkami. V počítačových hrách je environment dôležitou scénografickou súčasťou príbehu ako Game Art – aktívnym pozadím, vytvárajúcim jeho atmosféru. Akú úlohu zohráva toto nové umelé architektonické prostredie, ktorého hlavným motívom už nie je konštrukcia, funkcia a ani estetika, ale vnútorný mentálny stav? Ako takéto prostredie navrhovať a dotvárať?
JUDr. Alexander Škrinár, CSc.
Alexander Škrinár pôsobí ako právnik, so špecializáciou na obchodné právo. Vyštudoval Právnickú fakultu UK, Bratislava – právo, kde aj získal titul kandidát vied. Vyučuje obchodné právo na katedre občianskeho a obchodného práva Právnickej fakulty TU v Trnave. Pôsobí v redakčnej rade Bulletinu Slovenskej advokácie a skúšobnej komisie pre skúšky advokátskych koncipientov.
S problematikou zodpovednosti štatutárnych orgánov sa zaoberal vo viacerých publikáciách a článkoch.
Martina Révayová
Martina Révayová začínala v IT firme ako asistentka riaditeľa. Neustálym vzdelávaním a odvahou sa postupne vypracovala na CAO (Chief Administrative Officer) a HRM (HR Manager). V rámci tejto pozície pracovala tiež ako projektová manažérka, eventová manažérka a koordinovala zahraničné verejné obstarávania. Po 14 rokoch v administratíve a v manažmente založila projekt OFFICEzručnosti. V rámci neho učí, ako si zefektívniť prácu, zlepšiť svoje digitálne zručnosti a stať sa úspešnou asistentkou.
RNDr. Jana Motyčková
Odborníčka na sociálne a zdravotné poistenie s dlhoročnými lektorskými skúsenosťami. V súčasnosti okrem lektorskej činnosti pôsobí ako spoločník a zároveň programátor – analytik mzdového softvéru v spoločnosti SOMI Trenčín spol. s r. o.
Ing. Peter Máša, MBA
Autor je absolventom štúdia na Stavebnej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, ktoré ukončil v roku 1992. Po skončení univerzity absolvoval Podnikové hospodárstvo a manažment u TRANSFER – Švajčiarskej vzdelávacej nadácie. V rokoch 2016 až 2019 absolvoval štúdium Interactive online Master of Business Administration - MBA na LIGS University, Hawaii, USA so zameraním na Projektový a procesný manažment. Od ukončenia univerzity do súčasnosti pracoval v pozícii majster, asistent stavbyvedúceho a stavbyvedúci. Od roku 1997 úspešne pôsobí ako projektový manažér (príp. riaditeľ stavby – predstaviteľ Zhotoviteľa, či zástupca riaditeľa stavby – zástupca predstaviteľa Zhotoviteľa) významných vodohospodárskych a dopravných stavieb, ako napríklad: Priehrada Málinec, Vodná nádrž Turček, Vodné dielo Žilina, MVE Zvolen, Cestný obchvat Čadce s tunelom Horelica, Cesta Skalité – hranica SR/ PR, Dopravná infraštruktúra pre závod KIA a Hyundai Mobis, Diaľnica D3 Hričovské Podhradie – Strážov, R3 Trstená obchvat mesta, D1 Dubná Skala – Turany, D1 Hubová – Ivachnová, D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala s tunelom Višňové, Prepojovací VTL plynovod Poľsko – Slovensko Eustream.