Ing. Svetlana Poláková, MBA

Svetlana Poláková je certifikovaný profesionálny kouč, konzultant a tréner. Pracuje v oblasti strategického plánovania a riadenia firiem, finančnom a personálnom manažmente. Študovala na Ekonomickej univerzite v Bratislave a MBA na The Open Univerzity Business School vo Veľkej Británii. Kvalifikáciu kouča a trénera nadobudla prostredníctvom Erickson College Vancouver absolvovaním programov akreditovaných Medzinárodnou federáciou koučov (ICF), ktorej je členkou. Je taktiež členkou Slovenskej asociácie koučov (SAKO). Pracovala ako vrcholový manažér v oblasti finančnej, administratívnej a personálnej s pôsobením vo výrobnej sfére, vo sfére obchodu, služieb a reklamy pre nadnárodné spoločnosti v zahraničí a na Slovensku.

Ďalší autori

DORIS OESTERREICHER

Jej výskum sa sústredí na klimaticky adaptívnu a udržateľnú architektúru a urbanizmus, so zameraním na energie a zdroje. Je taktiež partnerom Treberspurg & Partner Architekten, architektonickej firmy, ktorá sa špecializuje na udržateľný dizajn. Deväť rokov pracovala v aplikovanom výskume Rakúskeho technologickom inštitúte (AIT) a bola vedúcou pre udržateľné budovy a mestá energetického oddelenia AIT. Pred tým viac ako osem rokov pracovala ako architektka v Spojenom kráľovstve a USA. Postgraduálne štúdium architektúry ukončila na Viedenskej technickej univerzite a má diplom aj z pokročilých environmentálnych a energetických štúdií z Univerzity východného Londýna.   Príspevok: Urbanistické plánovanie zo systémového pohľadu: vplyv pasívnych a aktívnych urbanistických opatrení na energetickú efektivitu a efektivitu zdrojov Keď sa pozrieme na mesto zo systémového hľadiska, môžeme tvoriť synergie prekračujúce hranice menších jednotiek. Sústredenie sa na budovu samotnú umožňuje detailné posúdenie až na úroveň inžinierstva riadenia, no perspektíva okresu a mesta umožňuje zväčšenie optimalizačného potenciálu prepojením budov a energetických systémov. Riešenie pasívnych dizajnových opatrení súvisiacich s minimalizáciou požiadaviek na kúrenie a chladenie a maximalizáciou prirodzeného svetla a vetrania by malo byť zohľadnené už pri územnom plánovaní. V tomto kontexte rozoberáme aspekty mestskej morfológie, hustoty, typológie budov a zmesi funkcií, ako aj mestskej mikroklímy. Taktiež je dôležitá integrácia inovatívnych technológií a efektívna distribúcia, skladovanie a dodávka energií v mestských priestoroch. Cieľom je zdôrazniť, ktoré faktory na úrovni okresov a územného plánovania prispievajú k zvýšenej energetickej efektivite a efektivite zdrojov a následne k transformácii miest smerom k uhlíkovo neutrálnym jednotkám.

JUDr. Ľubica Regecová

Ľubica Regecová má dlhoročnú prax v oblasti právnych služieb, pracovala vo verejnej správe, ako aj v súkromnou sektore. V posledných rokoch sa venuje aj poskytovaniu konzultácií mimovládnym organizáciám. Všetky tieto skúsenosti ju viedli k absolvovaniu odbornej prípravy mediátora nakoľko verí, že väčšina problémov medzi ľuďmi, ako aj v celkovej perspektíve spoločnosti spočíva práve v nedostatku komunikácie, nadmiere neriešených konfliktov a nedorozumení. Od roku 2014 pôsobí ako profesionálna mediátorka.

Pavel Kohout

Pavel Kohout pracuje na finančných trhoch od roku 1993, pomáhal vybudovať najväčšie české finančné impérium, ako jediný český ekonóm predpovedal menovú krízu v roku 1997, navrhol prvé tri luxemburské fondy v českej korune, publikoval niekoľko populárnych kníh o financiách a ekonómii. Bol poradcom ministrov financií. V súčasnosti je členom komisie expertov Národnej ekonomickej rady vlády – NERV.

Ing. Jaroslav Piatka, PhD.

Pôsobí na STU v Bratislave (SVF - Katedra technológie stavieb), kde vedie cvičenia predmetu Náklady a ceny v stavebníctve, prednáša o Cenotvorbe vo výstavbe na seminári Skúška odbornej spôsobilosti na výkon činnosti stavbyvedúceho a stavebného dozoru (organizovanom Slovenskou komorou stavebných inžinierov). Od roku 2012 poskytuje prostredníctvom svojej firmy ROZING s.r.o. kontrolné rozpočty, výkazy výmer, ponukové rozpočty, ale aj analýzy súťažných cenových ponúk vo verejnom a súkromnom sektore. Spolupracuje so znaleckou komunitou pri znaleckom dokazovaní venujúcom sa odhadu hodnoty stavebných prác.

Ing. František Vranay, PhD.

Vedúci Laboratória pozemného staviteľstva Stavebnej fakulty TU v Košiciach. Dlhoročný vedecký pracovník.

Mgr. Katarína Jindrová

Katarína Jindrová Narodená v Trstenej v Slovenskej Republike Vzdelanie: Trnavská univerzita v Trnave (magister práv, 2009), Aristotle university of Thessaloniki, Faculty of Law (2007-2008) Profesijné členstvo: Slovenská advokátska komora (od 2010-advokátsky koncipient) Jazyky: anglický, grécky, slovenský, český, poľský Špecializácia: pracovné právo, občianske právo hmotné, občianske právo procesné Prax: advokátska kancelária Legal Counsels s.r.o. ako advokátsky koncipient www.legalcounsels.sk