Ing. Leo Tvrdoň, Ph.D., Alog.
Ing. Leo Tvrdoň je viceprezidentom Logistickej akadémie a od roku 2005 je členom Komory logistických audítorov.
Produkty súvisiace s autorom
-
Seminár Online - priamy prenos13. 6. 2023
Riadenie skladu prakticky
-
Seminár Online - priamy prenos25. 4. 2023
Moderné zásobovanie: Riadenie skladu prakticky
-
Seminár Online - priamy prenos10. 1. 2023
Riadenie skladu prakticky
-
Seminár Online - priamy prenos16. 8. 2022
Moderné zásobovanie: Riadenie skladu prakticky
Ďalší autori
Ing. Tomáš Krchnák
Požiarnej ochrane sa venuje už viac ako 15 rokov. Profesionálne sa zaoberá požiarno-technickým zariadením na odvod tepla a splodín horenia v medzinárodnej spoločnosti Colt International s.r.o., ktorá sa venuje požiarnemu vetraniu od roku 1931. Pôsobí v Asociácii pasívnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky (APPO SR) ako viceprezident od roku 2019. Pravidelne sa venuje normotvorbe, pripomienkovaniu Európskych noriem a ich prekladom, ako aj tvorbe STN. Je autorom jediných dvoch noriem na Slovensku, zaoberajúcich sa požiarno-technickým zariadením na odvod tepla a splodín horenia:
ATN® 001 Protipožiarna bezpečnosť stavieb. Zariadenie na odvod tepla a splodín horenia. Zásady navrhovania
ATN® 008 Protipožiarna bezpečnosť stavieb. Zariadenie na odvod tepla a splodín horenia. Inštalácia
Spolupracoval aj na tvorbe jedinej normy v oblasti protipožiarnej bezpečnosti stavieb zaoberajúcej sa elektromobilitou na Slovensku.
ATN® 010 Bezpečnostné aspekty elektromobility. Garáže v bytových a nebytových budovách s parkovacími miestami s infraštruktúrou pre elektromobily
Je členom pracovnej skupiny SEVA TASK FORCE PROTIPOŽIARNA OCHRANA, ktorá rieši práve požiadavky protipožiarnej bezpečnosti stavieb v súvislosti s elektromobilitou.
Kristína Maschkanová
Kristína Maschkanová pôsobí ako asociovaný advokát v advokátskej kancelárii CLS Čavojský & Partners s.r.o. je absolventkou Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. Momentálne sa zameriava najmä na korporátne právo, právo duševného vlastníctva, finančné právo a procesné zastupovanie
doc. Ing. arch. Branislav Puškár, PhD.
Architekt, vysokoškolský pedagóg, odborný garand a moderátor konferencie.
Príspevok: Asistenčné inteligentné technológie pre seniorov
Inteligentné technológie sa latentnou formou presadzujú v našich životoch, tvoria súčasť technologického konceptu inteligentných budov, na druhej strane sa prostredníctvom konceptu Internet of Things stávajú súčasťou domácich spotrebičov a bežných domácností. Ak sa majú inteligentné technológie globálne diseminovať do našich životov, musia byť všeobecne prístupné pre potreby starších ľudí a vziať do úvahy užívateľov menej oboznámených s technológiou. Veľa prínosov inteligentných domácností sa týka poskytovania lepšej zdravotnej starostlivosti a pohodlia pre starších ľudí. Komunikačné a monitorovacie prostriedky umožňujú interaktívne spojenie seniora so zdravotníckym centrom, nemocnicou, všeobecným lekárom, s blízkymi a s centrami pre starších ľudí. Technológie inteligentných budov sú pre seniorov užitočné v situáciách, kedy staršia osoba potrebuje okamžitú pomoc, pri monitorovaní fyziologických údajov, kontrole stavu domácnosti.V roku 2008 úspešne obhájil dizertačnú prácu „Inteligentné budovy na bývanie - integrovaný prístup k tvorbe inteligentných rodinných a bytových domov“ a získal titul PhD. Odvtedy pôsobí na Ústave architektúry obytných budov FAD STU v Bratislave. Vedecko-pedagogickú činnosť zameriava na oblasť architektúry obytných a občianskych budov, so špecializáciou na problematiku inteligentných budov.
Je spoluriešiteľom medzinárodných vedecko - výskumných projektov realizovaných pod vedením Rakúskej akadémie vied a domácich vedecko - výskumných a rozvojových projektov. Je členom komisií pre ŠZS FAD STU Bratislava, ŠZS Technickej univerzity v Košiciach pre štátnice, obhajoby dizertačných prác. Svoje odborné poznatky uplatňuje v posudzovateľskej a expertnej činnosti pre štátne a odborné inštitúcie. Je autorom a spoluautorom zahraničných a domácich knižných publikácií, publikovaných vedeckých prác v časopisoch a zborníkoch vedeckých konferencií a článkov v odborných časopisoch. Spracováva posudky, recenzie a oponentúry, je kurátorom viacerých architektonických výstav. V umelecko - tvorivej oblasti je autorom a spoluautorom realizovaných architektonických a umeleckých diel, bol odmenený v architektonických súťažiach (nominovaný na cenu ARCH 2020). Od roku 2013 do roku 2018 pôsobil ako prodekan pre rozvoj na Fakulte architektúry STU v Bratislave. Ako prodekan pôsobil ako manažér a koordinátor štrukturálnych fondov Európskej únie a viacerých investičných a rozvojových projektov na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. V roku 2018 habilitoval na Fakulte architektury VUT Brno v obore Architektura. Pôsobí ako odborný garant medzinárodnej konferencie „Inovácie v architektúre“, lektor a konzultant problematiky Inteligentných budov pre štátne inštitúcie a ministerstvá.
Príspevok: Asistenčné inteligentné technológie pre seniorov
Inteligentné technológie sa latentnou formou presadzujú v našich životoch, tvoria súčasť technologického konceptu inteligentných budov, na druhej strane sa prostredníctvom konceptu Internet of Things stávajú súčasťou domácich spotrebičov a bežných domácností. Ak sa majú inteligentné technológie globálne diseminovať do našich životov, musia byť všeobecne prístupné pre potreby starších ľudí a vziať do úvahy užívateľov menej oboznámených s technológiou. Veľa prínosov inteligentných domácností sa týka poskytovania lepšej zdravotnej starostlivosti a pohodlia pre starších ľudí. Komunikačné a monitorovacie prostriedky umožňujú interaktívne spojenie seniora so zdravotníckym centrom, nemocnicou, všeobecným lekárom, s blízkymi a s centrami pre starších ľudí. Technológie inteligentných budov sú pre seniorov užitočné v situáciách, kedy staršia osoba potrebuje okamžitú pomoc, pri monitorovaní fyziologických údajov, kontrole stavu domácnosti.
Mgr. Luboslava Kočibálová
Ľuboslava KOčibálová ukončila štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde jej bol v roku 2008 udelený titul Mgr.Je členka Slovenskej advokátskej komory. Popri štúdiu na vysokej škole pracovala ako právna asistentka v advokátskej kancelárii v Bratislave. Na pozíciu právnik do advokátskej kancelárie CLServices, s.r.o. nastúpila v roku 2009. V advokátskej kancelárii sa Ľuboslava venuje najmä oblasti korporátneho práva, konkurznému právu, zmluvnému právu a procesnému zastupovaniu.
Dr. Jozef Sýkora, MBA, DSc.
Dr. Jozef Sýkora, MBA pôsobí ako kontrolór v územnej samospráve od roku 2011 a interný kontrolór v niekoľkých štátnych organizáciách. Dlhodobo sa venuje problematike práva verejnej správy a oblasti finančnej kontroly. Študoval na univerzite v Českej republike a ukončil postgraduálne štúdium na Ústave práva v Prahe so zameraním na obchodné a finančné právo. Rigorózne doktorské skúšky vykonal v roku 2019. Publikuje príspevky v odborných periodikách a na on-line portáloch. Vydal publikáciu pre finančnú kontrolu a Príručku pre rozpočtovanie a účtovanie v samospráve, publikácie k finančnej kontrole a k zverejňovaniu povinných údajov. Lektor je autorom komentára k zákonu o finančnej kontrole a audite. Rovnako spísal publikáciu o interných smerniciach vo verejnej správe. V praxi lektor metodicky usmerňuje viaceré subjekty verejnej správy. Lektor je prednášajúcim celoživotného vzdelávania kontrolórov a garantom viacerých modulov na Ekonomickej univerzite v Bratislave.
Mgr. Lívia Adamická
Lívia Adamická je klinická logopedička, ktorá momentálne pracuje v logopedickej ambulancii. Jej klientelu tvoria najmä deti v predškolskom veku. Vo svojej praxi sa venuje diagnózam špecifická porucha artikulácie (dyslália), narušený vývin reči, zajakavosť a autizmus. Vedie kurzy pre rodičov o vývine reči od 0 do 3 rokov a roly rodiča v jeho stimulácii.
V špecializačnej práci sa venovala téme Orálne zlozvyky u detí v predškolskom veku.Lívia Adamická je klinická logopedička, ktorá momentálne pracuje v logopedickej ambulancii. Jej klientelu tvoria najmä deti v predškolskom veku. Vo svojej praxi sa venuje diagnózam špecifická porucha artikulácie (dyslália), narušený vývin reči, zajakavosť a autizmus. Vedie kurzy pre rodičov o vývine reči od 0 do 3 rokov a roly rodiča v jeho stimulácii. V špecializačnej práci sa venovala téme Orálne zlozvyky u detí v predškolskom veku.