Ing. Arch. Tomáš Guniš

Tomáš Guniš je absolvent Fakulty architektúry STU v Bratislave. V rokoch 2012-2013 pôsobil ako výkonný riaditeľ Slovenskej rady pre zelené budovy a v rokoch 2016 – 2019 ako vedúci odboru územného rozvoja a koncepcií / hlavný architekt mesta Trnava. Dlhodobo sa venuje problematike udržateľnej architektúry a adaptácii miest na zmeny klímy. V súčasnosti pôsobí ako architektonický špecialista v spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.

Akustika v školách je z pohľadu architekta dvojsečná zbraň. Na jednej strane zvýšené nároky na zrozumiteľnosť reči a tým aj času dozvuku kladú požiadavky na odbornosť architekta a jeho úzku spoluprácu so špecialistami z oblasti akustiky, na druhej strane súčasný sortiment akustických interiérových riešení poskytuje pestrú paletu dizajnových možností. Tým sa táto téma stáva výzvou, ale aj príležitosťou zároveň. Aké možnosti má teda dnes architekt? Stanú sa tieto riešenia trvalou súčasťou našich tried a škôl? Ako sa má architekt postaviť k školským budovám, kde je potrebné široké spektrum priestorov s rôznymi veľkosťami a diametrálne odlišnými požiadavkami, ako sú triedy, telocvične, školské kluby alebo jedálne?

Ďalší autori

Mgr. Alexandra Andrejkovičová

Alexandra Andrejkovičová je temperamentná a energická lektorka, ktorá školí zážitkovo a jej školenia strhnú pozornosť účastníkov. Vie rozpútať konštruktívne diskusie a podnietiť prínosný brainstorming. Svoje skúsenosti a vedomosti čerpá z dlhoročných pracovných skúseností z rôznych oblastí a odvetví, kde pôsobila na manažérskych pozíciách. Pracovala v oblasti predaja a práce s klientmi odkiaľ čerpá nadobudnuté skúsenosti pri práci so sales manažérmi, telemarketingovými predajcami a marketingovými manažérmi. Pracovala taktiež aj na pozícii personalistky a na projektoch súvisiacich s náborom a výberom nových zamestnancov. Tieto skúsenosti využíva na školeniach zameraných na Assessment centrá a headhunting. Momentálne sa venuje, okrem iného, aj pedagogickej oblasti a písaniu článkov o zlepšovaní zručností a kompetencií pedagógov. V minulosti pôsobila ako lektor v komplexe školení pre učiteľov základných, stredných a umeleckých škôl.

Ing. Anton Ambrózy

Anton Ambrózy pôsobil od roku 2007 ako vedeckovýskumný pracovník TnUAD v Trenčíne a STU v Bratislave v oblastiach bezpečnosti a spoľahlivosti technických systémov, informatiky, automatizácie a biosenzoriky. V súčasnej dobe pôsobí v súkromnej sfére a venuje sa problematike bezpečnosti IT.

Ing. arch. Vladimír Hain, PhD.

Vladimír Hain je autorizovaný architekt, ktorý pôsobí aj na Fakulte architektúry a dizajnu STU. Digitálnym technológiám, ich využitiu v architektúre a najmä pri prezentácii industriálnych pamiatok sa venuje dlhodobo od doktorandského štúdia. Bol aktívnym účastníkom viacerých medzinárodných konferencií a spoluorganizátorom i kurátorom niekoľkých výstav. Publikuje v odborných periodikách, zúčastňuje sa architektonických a urbanistických súťaží a spolu so svojimi kolegami získal niekoľko domácich a medzinárodných ocenení. Skúsenosti v oblasti digitalizácie získal prostredníctvom ročného štúdia v zahraničí cez program Erasmus na Hogeschool voor Wetenschap & Kunst v Gente (Belgicko) a najmä v spolupráci s design factory, o. z., pri konverzii industriálnych objektov, ako aj pri ďalších projektoch v oblasti virtuálnej a zmiešanej reality.

JUDr. Žaneta Surmajová, PhD.

Pôsobí ako generálna riaditeľka v legislatívno-právnej sekcii na ministerstve školstva, kde sa venuje najmä tvorbe školských zákonov a ostatných právnych predpisov.

Karel Kupka

Karel Kupka je majiteľom grafického štúdia a spolumajiteľom vydavateľstva, disponuje dlhoročnými skúsenosťami v odbore, spolupracuje s viacerými vydavateľstvami, firmami, vysokými školami a ďalšími organizáciami na príprave a tvorbe publikácií a iných tlačových materiálov. Zabezpečuje poradenskú činnosť, je členom Unie grafického designu.

Mgr. Martin Podhajský

Je skúsený a certifikovaný manažér znalostí, ktorý svojím praktickým prístupom dokáže aj tak abstraktnú tému ako je riadenie znalostí priniesť ku klientom pútavým spôsobom. Certifikát manažéra znalostí nadobudol na rakúskej Knowledge Management Academy. Svoje skúsenosti čerpá z práce ako analytik pre riadenie metadát a znalostí vo VÚB banke, kde sa aktívne zameriava na zjednodušenie cesty k informáciám pre zamestnancov v podobe riadenia obsahového rozvoja interného znalostného portálu, či iniciovania a koordinácie odborných komunít v oblastiach umelej inteligencie, riadenia znalostí a dátovej analytiky. Na viacerých aktivitách spolupracuje s HR útvarmi, ktoré majú v riadení znalostí kľúčovú rolu, napr. v oblastiach rozvoja zamestnancov a organizačného riadenia. Má aktívne skúsenosti vo vedení kolaboratívnej príprave firemnej stratégie riadenia znalostí. Taktiež sa angažuje v komunite odborníkov na riadenie podnikových služieb ITSMF Slovensko, v ktorej zastrešuje semináre na tému riadenia znalostí.