
Ing. arch. Petr Štěpánek, PhD.
Urbanista zameriavajúci sa na implementáciu konceptov Smart cities a politik bývania. Okrem výskumnej činnosti na ČVUT (České vysoké učení technické v Prahe) a VŠCHT (Vysoká škola chemicko-technologická v Prahe) pripravuje finančné a administratívne nástroje na podporu dostupného bývania na Ministerstvu pre miestny rozvoj ČR. V minulosti pracoval v riadiacom výbore Strategického plánu hl. m. Prahy, ako riaditeľ Štátneho fondu životného prostredia ČR alebo ako riaditeľ multimediálnej divízie vydavateľstva Economia.
Produkty súvisiace s autorom
Ďalší autori
Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.
Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog. je prezidentom Logistické akademie. Taktiež založil Komoru logistických auditorů v Českej republike a na Slovensku.
Ing. Iveta Uhrová
Iveta Uhrová je profesionálnym konzultantom, lektorom a koučom - odborníkom v oblasti efektívneho riadenia firiem a ľudí.Má dlhoročnú prax v oblasti personálneho manažmentu, z toho viac ako 10 rokov pôsobila na manažérskych pozíciách. Zodpovedala za personálnu stratégiu a politiku, plány personálnych nákladov, systémy a nástroje personálneho riadenia, rozvoj a vzdelávanie manažérov i zamestnancov a spracovanie zamestnaneckých záležitostí.Od roku 2007 pôsobí ako lektor a konzultant. Zameriava sa na projekty, ktoré podporujú budovanie výkonovo orientovanej firemnej kultúry, optimalizáciu procesov a výkonnosť personálnych systémov a nástrojov. Po úspešnom absolvovaní kurzov získala certifikáty a osvedčenia kouč Systemického manažmentu a koučovania (2007), konzultant Lean Six Sigma Green Belt (2012) a konzultant Lumina Spark (2017).
SIMON SCHNEIDER
Fyzik a energetický a environmentálny inžinier. Vyučuje a realizuje výskum na Univerzite aplikovaných vied vo Viedni, kde sa zameriava na spôsoby a definovanie energeticky pozitívnych okresov a ich napojenie na udržateľné a dekarbonizované energetické systémy. Od roku 2019 vedie kompetenčný tím pre oblasť „energeticky pozitívnych okresov, kde sa dá žiť” (KoLPEQ), ktorých cieľ je rýchly a priamy transfer výsledkov výskumu v oblasti energeticky pozitívnych okresov smerom k vyučovaniu.
Príspevok: Energeticky pozitívne okresy: Ďalší krok smerom ku klimatickej neutralite
Európa si dala za cieľ stať sa klimaticky neutrálnou do roku 2050. Keďže tretina emisií vzniká v stavebníctve, táto oblasť je v centre záujmu a prúdi do nej aj mnoho prostriedkov. EÚ chce do roku 2025 začať budovať 100 energeticky pozitívnych okresov. Ale ako môžu energeticky pozitívne okresy pomôcť dekarbonizovať stavebníctvo? V príspevku sa dotkneme myšlienky za energeticky pozitívnymi okresmi (PED) a ich cieľmi a zistíme, prečo a ako sú spojené a vhodné na dosiahnutie našich globálnych aj národných klimatických cieľov z hľadiska efektívnosti, zvyšovania miestnych obnoviteľných zdrojov, dostatočnosti a energetickej flexibility.
doc. Ing. Jaroslav Král, CSc.
doc. Ing. Jaroslav Král, CSc. sa venuje dlhé roky profesionálnemu poradenstvu a vzdelávaniu v oblastiach logistiky a riadenia dodávateľských reťazcov, riadenia zásob, plánovania a riadenia výroby a logistiky, riadenia a zabezpečovania kvality a TQM. Podieľal sa na projektoch zdokonaľovania logistických operácií a funkcií metódami a nástrojmi štíhlej 6-sigma logistiky vo viacerých domácich a zahraničných podnikoch. Referencie má napríklad z VW Slovakia, Faurecia (CZ), Johnson Controls (CZ+SK), Magneti Marelli, Swedwood Slovakia, Wuerth. V rokoch 1992-2014 pôsobil v akademickom prostredí a je autorom desiatok kníh, učebných textov a odborných článkov v predmetných oblastiach.
JUDr. Michal Petr, Ph.D.
Pôsobí na Úrade pre ochranu hospodárskej súťaže od roku 2003 ako riaditeľ Legislatívno-právneho odboru, od roku 2009 ako riaditeľ Sekcie legislatívy a medzinárodných záležitostí. V rámci svojho pôsobenia na Úrade viedol najmä práce na novelizáciách zákona o ochrane hospodárskej súťaže súvisiacimi s členstvom Českej republiky v EÚ a na príprave nového programu leniency z roku 2007. Je spoluautorom Komentára k zákonu o ochrane hospodárskej súťaže a k zákonu o verejných zákazkách, rozsiahlo publikuje na tému súťažného práva a vybraných otázok práva komunitárneho.
Súčasne predsedá rozkladovej komisii Úradu pre oblasť hospodárskej súťaže. Je aktívny aj v akademickej sfére, kde pracuje ako odborný asistent na Ekonomicko-správnej fakulte Masarykovej univerzity a na Právnickej fakulte Univerzity Palackého, v oboch prípadoch v odbore súťažného a európskeho práva.
Vladimír Mózer
Vladimír Mózer v súčasnosti pôsobí na Katedre požiarneho inžinierstva, Fakulty bezpečnostného inžinierstva na Žilinskej univerzite v Žiline. Vo svojich výskumných a pedagogických aktivitách sa zameriava predovšetkým na požiarne inžinierstvo, požiarnu bezpečnosť stavieb, posudzovanie požiarneho rizika a aplikovanú požiarnu vedu. V týchto oblastiach sa podieľal na viacerých domácich a zahraničných výskumných a vývojových projektoch, ktoré sa zaoberali zdokonaľovaním inžinierskych nástrojov protipožiarnej bezpečnosti a bezpečným používaním stavebných materiálov z obnoviteľných zdrojov.
Aktívne spolupracuje s orgánmi štátnej správy v oblasti protipožiarnej bezpečnosti a je členom národných a medzinárodných komisií pre technickú normalizáciu (STN, CEN a ISO). Je vedúcim pracovnej skupiny ISO TC92 SC4 Fire safety engineering WG10 Fire risk assessment a členom pracovnej skupiny Society of Fire Protection Engineers (SFPE) na revíziu príručky pre posudzovanie požiarneho rizika.