doc. JUDr. Viktor Križan, PhD.

Viktor Križan vyštudoval právo na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. V súčasnosti pôsobí ako docent na Katedre pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave a ako prodekan fakulty pre vedu, výskum a legislatívu, ďalej ako člen Slovenskej spoločnosti pre pracovné právo a predseda Komisie pre podporu študentov so špecifickými potrebami Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave.Vo svojej praxi sa zameriava na oblasť pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia. Od roku 2016 je vedený ako sprostredkovateľ a rozhodca kolektívneho vyjednávania v zozname Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR na roky 2022 – 2024. V rámci svojej bohatej profesijnej činnosti bol spoluriešiteľom viacerých projektov, ako aj ich zodpovedným riešiteľom. Aktívne publikuje monografie, vedecké a odborné články v oblasti pracovného práva a je aj spoluautorom dvoch komentárov k Zákonníku práce.

Ďalší autori

Peter Folk, MBA

Peter Folk je odborník v oblasti podnikových financií a manažérskeho účtovníctva s dlhoročnou praxou vo významných svetových spoločnostiach pôsobiacich v rozličných odvetviach. Pôsobil v manažérskych pozíciách na lokálnej aj celoeurópskej úrovni v oblastiach profesionálnych služieb, informačných technológií a v posledných rokoch hlavne v hoteliérstve a cestovnom ruchu. Pravidelne prednáša aj v programe MBA na Vysokej škole manažmentu na Slovensku a jej partnerských školách v zahraničí, predmety so zameraním na účtovníctvo, financie a strategický manažment. Titul MBA so zameraním na finančný manažment získal na City University of Seattle v Spojených štátoch amerických. Má dlhoročnú prax v oblasti poradenstva a financií z odvetvia profesionálnych služieb, informačných technológií, hotelierstva a cestovného ruchu a pôsobil na vedúcich pozíciách na lokálnej aj celoeurópskej úrovni. Pravidelne prednáša aj v programe MBA na Vysokej škole manažmentu na Slovensku a jej partnerských školách v zahraničí predmety so zameraním na účtovníctvo, financie a strategický manažment.

Mgr. Radka Chudárková

Niekoľko rokov sa venuje tvorbe a implementácii firiem a personálnych stratégii. Pomáha firmám tvoriť interný marketing a firemná kultúru, HR procesy, realizujú HR prieskumy, audity a analýzy, ktoré pomáhajú identifikovať skutočné potreby a nájsť funkčné riešenia. Rozvíja ľudí v individuálnej aj tímovej rovine, snaží sa porozumieť chovaniu, inšpirovať k rozšíreniu pohľadu a hlavne verí, že všetko ide. Pri konzultáciách a lektorovaní vychádza z psychológie, neurovedy, mindfulnes, zdieľa skúsenosti z iných firiem a aplikujú súčasné trendy v podmienkach klinta. Je cesrtifikovaný kouč ICF, certifikovaný facilitátor a Points of You Certified Practitioner.

Ing. Jozef Tvrdoň

Jozef Tvrdoň je odborníkom v oblasti verejného obstarávania, v ktorej pôsobí od roku 1994. Od roku 2001 je odborne spôsobilou osobou na verejné obstarávanie (registračné číslo Š0026-01-2001), od tohto roku pôsobil aj ako člen skúšobnej komisie úradu na vykonávanie skúšok. Počas svojej odbornej praxe organizoval a zabezpečoval desiatky verejných obstarávaní v oblasti tovarov, služieb i prác pre obstarávateľské subjekty aj pre uchádzačov, pripravil mnohé interné smernice a manuály o verejnom obstarávaní, venuje sa aj špecifikám verejného obstarávania vo vzťahu k projektom financovaným z fondov EÚ/ES. Je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií, lektorom a školiteľom Úradu pre verejné obstarávanie SR, aktívne sa zúčastňuje na tvorbe legislatívy verejného obstarávania. V súčasnosti zastáva pozíciu vedúceho oddelenia obstarávania projektov EÚ: obstarávanie investičnej výstavby (zadania, štúdií, technických asistencií, projektov, zhotoviteľov, stavebných dozorov, špeciálnych tovarov).

Mgr. Nadežda Kováčová

Svoje praktické odborné skúsenosti v náročnej problematike verejného obstarávania získané prácou výkonu kontroly na Úrade pre verejné obstarávanie a následne zadávaním zákaziek pre povinné osoby Vám odovzdá lektorka s pedagogickým taktom, ktorá sa problematike verejného obstarávania aktívne venuje dlhé roky.

SIMON SCHNEIDER

Fyzik a energetický a environmentálny inžinier. Vyučuje a realizuje výskum na Univerzite aplikovaných vied vo Viedni, kde sa zameriava na spôsoby a definovanie energeticky pozitívnych okresov a ich napojenie na udržateľné a dekarbonizované energetické systémy. Od roku 2019 vedie kompetenčný tím pre oblasť „energeticky pozitívnych okresov, kde sa dá žiť” (KoLPEQ), ktorých cieľ je rýchly a priamy transfer výsledkov výskumu v oblasti energeticky pozitívnych okresov smerom k vyučovaniu. Príspevok: Energeticky pozitívne okresy: Ďalší krok smerom ku klimatickej neutralite Európa si dala za cieľ stať sa klimaticky neutrálnou do roku 2050. Keďže tretina emisií vzniká v stavebníctve, táto oblasť je v centre záujmu a prúdi do nej aj mnoho prostriedkov. EÚ chce do roku 2025 začať budovať 100 energeticky pozitívnych okresov. Ale ako môžu energeticky pozitívne okresy pomôcť dekarbonizovať stavebníctvo? V príspevku sa dotkneme myšlienky za energeticky pozitívnymi okresmi (PED) a ich cieľmi a zistíme, prečo a ako sú spojené a vhodné na dosiahnutie našich globálnych aj národných klimatických cieľov z hľadiska efektívnosti, zvyšovania miestnych obnoviteľných zdrojov, dostatočnosti a energetickej flexibility.

Ing. Milica Okáliová

Milica Okáliová je absolventkou vysokej školy poľnohospodárskej v Moskve. Počas svojej pracovnej kariéry pracovala ako finančný manažér, manažér kvality pre spoločnosti poskytujúce ekonomické a administratívne služby a poskytujúce IT služby. V roku 2009 začala spolupracovať / pracovať na projektoch financovaných z EÚ zdrojov. Má skúsenosti s projektami zo SIA, SIEA, OP Zdravotníctvo, OP Bratislavský kraj a národných projektov financovaných z OP Vzdelávanie.