Doc. Ing. arch. Lea Rollová, PhD.

Doc. Ing. arch. Lea Rollová, PhD. je vedúcou Výskumného a školiaceho centra bezbariérového navrhovania CEDA na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave. Je odborníčkou na metódu Design for All / Universal Design, publikovala viac ako 100 kníh a článkov, venuje sa výskumnej, konzultačnej, projekčnej a lektorskej činnosti, vykonáva audity prístupnosti prostredia.

Ďalší autori

Hilda Rubintová

Hilda Rubintová pôsobí v oblasti v oblasti marketingu a obchodu od roku 1995. Podieľala sa na re-brandingu značky UNIQA, zavedení značky AEGON na Slovensku a na celosvetovom projekte ING Renault Formule 1. Pracovala aj v Rakúsku a Rumunsku. V súčasnosti poskytuje konzultačné služby pre oblasť stratégií, marketingu, komunikácie a obchodu. O svoje skúsenosti sa pravidelne delí ako prednášajúca na konferenciách doma aj v zahraničí. Lektoruje marketingové témy, leadership a manažérske zručnosti.  

Mgr. Mgr. Zuzana Broskvová, ACC (ICF)

Zuzana Broskvová je psychologička, lektorka a koučka spoločnosti Life Up s praktickými skúsenosťami v manažérskej roli. Počas celej kariéry sa venuje rozvoju a vzdelávaniu ľudí v biznisovom prostredí. V minulosti viedla tímy v oblasti ľudských zdrojov, v súčasnosti sa venuje manažérskemu rozvoju z role lektorky. Jej tréningy sú praktické, zároveň do nich vnáša psychologický pohľad, vníma potreby účastníkov, ktoré sa snaží naplniť.

Ing. Hilda Regulová Gajdošová

Je konateľkou spoločnosti E&L Consulting s. r. o., ktorá špecializuje sa na poradenstvo v oblasti verejného obstarávania. Poskytuje konzultácie a zastupovanie pre záujemcov a uchádzačov vo verejnom obstarávaní a konzultácie a samotnú realizáciu procesov verejného obstarávania. Spolupracuje s Národohospodárskou fakultou EU, kde v rámci predmetu „Verejné rozpočtové systémy“ je autorkou časti zameranej na verejné obstarávanie, realizuje prednášky na tému verejného obstarávania z pohľadu praxe. Členka autorského kolektívu v rámci prípravy učebnice NHF pre predmet „Rozpočtová teória, politika a prax“ so zameraním na „Verejné obstarávanie“. Špecializuje sa na problematiku v oblasti konkurzov a reštrukturalizácií.

Jan Kučera

Jan Kučera sa venuje profesionálnemu poradenstvu v oblasti skladovania, logistiky, vybavovaní reklamácií pre malé a stredné firmy, hlavne sklady, distribučné spoločnosti a e-shopy, ďalej analýzam stávajúcich procesov, návrhom zlepšení a zavedení vhodných postupov, či školeniam pre skladníkov i vedúcich. Lektorsky zastrešuje rekvalifikačné kurzy pre vzdelávacie agentúry. Má za sebou niekoľkoročnú prax, referencie a úspechy hlavne v oblastiach vytvorenia, zavedenia a zdokonaľovania nových skladových procesov v distribučných spoločnostiach (nová logistika).

JUDr. Barbora Korenecová

Barbora Korenecová Narodená v Topoľčanoch v Slovenskej Republike Vzdelanie: Univerzita Komenského v Bratislave (magister práv, 2006), Bratislavská vysoká škola práva v Bratislave (doktor práv, 2007) Profesijné členstvo: Slovenská advokátska komora (od 2007-advokátsky koncipient, od 2010-advokát) Jazyky: anglický, nemecký, španielsky, slovenský, český Špecializácia: pracovné právo, obchodné právo, právo duševného vlastníctva Prax: advokátska kancelária Legal Counsels s.r.o. ako asociovaný advokát www.legalcounsels.sk

MARTIN WOLLENSAK

Martin Wollensak ukončil štúdium architektúry v roku 1989 u prof. Dr. Thomasa Herzoga na TU Darmstadt v Nemecku. V rokoch 1990-1992 pracoval v kancelárii Renza Piana v Paríži vo Francúzsku. Po príchode späť do Nemecka pracoval ako výskumný asistent a náhradný riaditeľ v Ústave pre dizajn a konštrukciu TU Stuttgart v Nemecku. Od roku 1999 je profesorom v odbore pozemné stavby a technológie stavebných materiálov na Fakulte architektúry a dizajnu na Hochschule Wismar: Vysoká škola aplikovaných vied: technológia, obchod a dizajn. Zameriava sa na plánovanie a architektúru šetrenia energie a zdrojov. V súčasnosti pracuje ako partner v kancelárii Wollensak Architects a v inštitúte IGEL (Institut für Gebäude + Energie + Licht Planung), ktorý založil. Wollensak je hosťujúcim profesorom na Fakulte architektúry a dizajnu STU Bratislava na Slovensku a na univerzite Shenyang Jianzhu v Číne a riaditeľ magisterského študijného programu architektúra a životné prostredie. Príspevok: Uhlíkovo neutrálna architektúra +PLUS Architektúra budúcnosti – mesto budúcnosti – región budúcnosti – planéta budúcnosti Vieme, že zdroje našej planéty sa míňajú. Hladina CO2 celý čas od prvej priemyselnej revolúcie rastie a klimatická zmena je jednou z najväčších výziev dneška. Úplná dekarbonizácia stavebného priemyslu neznamená len používanie obnoviteľných zdrojov energie počas výstavby budov, no aj vyhýbanie sa materiálom, pri výrobe ktorých vzniká veľké množstvo emisií CO2.  Európska únia má za cieľ, aby Európa bola do roku 2050 klimaticky neutrálna. Čo to znamená pre architektov? Aké zmeny v plánovaní môžeme čakať, ak viac ako 100 % energií pokryjú obnoviteľné zdroje? Aké +PLUS potrebuje architektúra? Koľko +PLUS potrebujú ľudia? Ako vieme dosiahnuť PLUS – pridanú hodnotu ku kvalite života? Ako vieme spojiť udržateľnosť so životným štýlom a zaviesť ciele trvalej udržateľnosti do životov a myslí ľudí? Dizajn +PLUS – kultúrna zmena – regionálnych tradícií – diverzity – transparentnosti – jednoduchosti. Na ceste za +PLUS budú predstavené nasledujúce príklady stavebníctva: energeticky pozitívna škola Rostock (neutralita CO2 v stavebníctve) a materská škola Wildblume Garz/Rügen (neutralita CO2 počas celého životného cyklu budovy – od získania materiálu, cez stavbu, až po koniec jej životnosti).