Ing. Matej Kadlic, PhD.

Vedúci oddelenia požiarnej prevencie na Krajskom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne. Okrem úloh a činností vyplývajúcich z funkcie vrchného inšpektora v Hasičskom a záchrannom zbore sa venuje výskumu v oblasti zónových a CFD modelov požiaru v uzavretom priestore. V tejto oblasti sa zameriava práve na kvalitu výstupov počítačových požiarnych modelov. Je autorom a spoluautorom viacerých vedeckých článkov publikovaných vo vedeckých časopisoch doma ako aj v zahraničí.

Ďalší autori

Pavel Kohout

Pavel Kohout pracuje na finančných trhoch od roku 1993, pomáhal vybudovať najväčšie české finančné impérium, ako jediný český ekonóm predpovedal menovú krízu v roku 1997, navrhol prvé tri luxemburské fondy v českej korune, publikoval niekoľko populárnych kníh o financiách a ekonómii. Bol poradcom ministrov financií. V súčasnosti je členom komisie expertov Národnej ekonomickej rady vlády – NERV.

Ing. Tomáš Posker

Tomáš Posker je výkonným riaditeľom spoločnosti Poski.com s.r.o. Už v osemnástich rokoch začal s podnikaním na internetu, v súčasnosti riadi firmu, ktorá sa zaoberá webdesignom, e-Marketingom a on-line predajnými systémami. Prednáša e-Marketing na Ekonomickej fakulte VŠB Technickej univerzity v Ostrave.

B.Sc. Adam Svejkovský

Adam Svejkovský vyštudoval odbor Business Administration na University of New York in Prague, ktorého súčasťou je aj štúdium projektového manažmentu. Projektovému riadeniu sa venuje už od roku 2003, kedy sa stal spoluzakladateľom a projektovým manažérom v spoločnosti NeighborBeatsEntertainment, kde pôsobil ako hlavný koordinátor kľúčových aktivít strategického, personálneho a finančného riadenia. V roku 2008 rozšíril svoje projektové skúsenosti o rolu konzultanta - špecialistu na zvyšovanie efektivity predajných procesov v spoločnosti CAMPI. Pracoval v tíme pre analýzu manažérskeho riadenia, predajných procesov i následného zavádzania kľúčových zmien napr. do spoločností Raiffeisenbank, Tatra Banka či Poštová sporiteľňa. V rokoch 2009 – 2011 pôsobil v pozícii marketingového riaditeľa v novovzniknutej spoločnosti Bedna.TV, prevádzkujúcej internetovú televíziu a filmovú produkčnú spoločnosť, kde zavádzal systém projektového a manažérskeho riadenia. Podobnou problematikou sa zaoberal aj v rámci občianskeho združenia Pozitivní evoluce (Pozitívna evolúcia), kde v roku 2012 zavádzal systém pre projektové riadenie EasyProject.

DORIS OESTERREICHER

Jej výskum sa sústredí na klimaticky adaptívnu a udržateľnú architektúru a urbanizmus, so zameraním na energie a zdroje. Je taktiež partnerom Treberspurg & Partner Architekten, architektonickej firmy, ktorá sa špecializuje na udržateľný dizajn. Deväť rokov pracovala v aplikovanom výskume Rakúskeho technologickom inštitúte (AIT) a bola vedúcou pre udržateľné budovy a mestá energetického oddelenia AIT. Pred tým viac ako osem rokov pracovala ako architektka v Spojenom kráľovstve a USA. Postgraduálne štúdium architektúry ukončila na Viedenskej technickej univerzite a má diplom aj z pokročilých environmentálnych a energetických štúdií z Univerzity východného Londýna.   Príspevok: Urbanistické plánovanie zo systémového pohľadu: vplyv pasívnych a aktívnych urbanistických opatrení na energetickú efektivitu a efektivitu zdrojov Keď sa pozrieme na mesto zo systémového hľadiska, môžeme tvoriť synergie prekračujúce hranice menších jednotiek. Sústredenie sa na budovu samotnú umožňuje detailné posúdenie až na úroveň inžinierstva riadenia, no perspektíva okresu a mesta umožňuje zväčšenie optimalizačného potenciálu prepojením budov a energetických systémov. Riešenie pasívnych dizajnových opatrení súvisiacich s minimalizáciou požiadaviek na kúrenie a chladenie a maximalizáciou prirodzeného svetla a vetrania by malo byť zohľadnené už pri územnom plánovaní. V tomto kontexte rozoberáme aspekty mestskej morfológie, hustoty, typológie budov a zmesi funkcií, ako aj mestskej mikroklímy. Taktiež je dôležitá integrácia inovatívnych technológií a efektívna distribúcia, skladovanie a dodávka energií v mestských priestoroch. Cieľom je zdôrazniť, ktoré faktory na úrovni okresov a územného plánovania prispievajú k zvýšenej energetickej efektivite a efektivite zdrojov a následne k transformácii miest smerom k uhlíkovo neutrálnym jednotkám.

Ing. Juraj Klukan

Juraj Klukan je odborníkom v oblasti zvyšovania energetickej efektívnosti, využívania obnoviteľných zdrojov energie a využívania druhotnej energie vznikjúcej v technologických procesoch. Vysokoškolské štúdium absolvoval na Vysokej škole technickej v Košiciach. Od roku 1991 sa venuje oblasti energetickej efektívnosti – v rokoch 1992 - 1994 ako vedúci oddelenia technického rozvoja v Elektrárni Nováky, od roku 1994 po absolvovaní špecializovaného štúdia organizovaného Energetickým centrom EÚ pôsobí ako energetický poradca a energetický audítor. Ako asociovaný senior konzultant spoločnosti DNV KEMA Energy v  Bonne pôsobí tiež v rámci medzinárodných projektov organizovaných EÚ, EBRD a Worldbank.

Bc. Kateřina Nechanická, Dis.

Kateřina Nechanická je personalistka, podnikateľka a profesionálna koučka s akreditáciou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a ICF (nternational Coaching Federation). Poskytuje konzultácie v oblasti kariérneho poradenstva, aktívne sa venuje koučingu v rámci spolupráce s viacerými nadnárodnými spoločnosťami. Spolupracuje tiež ako externý HR konzultant a venuje sa prednáškam v oblasti vedenia ľudí, motivácie, a iných "soft skills" v oblasti riadenia ľudských zdrojov.