Zuzana Múdra

Dlhoročne sa rôznymi formami venuje personálnej a mzdovej problematike, či už podporou pri tvorení mzdového softvéru, vedením mzdového účtovníctva a personalistiky pre organizácie, poskytovaním konzultácií v tejto oblasti alebo vedením odborných kurzov zameraných predovšetkým na oblasť mzdového účtovníctva a personalistiky, ako aj legislatívne školenia z oblasti sociálneho a zdravotného poistenia, dane z príjmov zo závislej činnosti a pracovnoprávnej oblasti.

Ďalší autori

Mgr. Ing. Marek Sobola, PhD.

Autorizovaný krajinný architekt, historik a heraldik. Je členom Slovenskej komory architektov. V súčasnosti pracuje vo vlastnom ateliéri v Žiline. V praxi sa venuje najmä vertikálnej zeleni, strešným záhradám a drobnej sakrálnej architektúre v krajine. Je zakladateľ medzinárodného projektu Strom pokoja. V roku 2018 bolo jeho autorské dielo “Zelená stena Gothal v Liptovskej Osade” zaradené ako jedno z troch diel reprezentujúcich Slovensko do medzinárodnej výstavy “Krajinná architektúra ako spoločný základ”. Výstavu, ktorá prezentovala projekty krajinnej architektúry zrealizované v Európe v rokoch 2013 – 2017 organizovala európska pobočka Medzinárodnej federácie krajinných architektov – IFLA (The International Federation of Landscape Architects). Publikuje v odborných a vedeckých časopisoch na Slovensku, Česku, Kanade, Austrálii a Novom Zélande.

Ing. Peter Bažík, PhD.

Vedúci oddelenia BIM H+I / Head of BIM H+I department / Abteilungsleiter BIM H+I, STRABAG. Absolvoval štúdium na Stavebnej fakulte STU v Bratislave, kde získal inžiniersky a doktorandský titul na katedre technológií stavieb pod vedením prof. Jozefa Gašparíka. Od roku 2015 začal pracovať pre spoločnosti STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o. V roku 2017 pôsobil 6 mesiacov v rámci rakúskeho sídla spoločnosti, kde sa vzdelával v oblastivývoja a aplikácie BIM-u. Momentálne pôsobí ako vedúci BIM oddelenia pre oblasť pozemných stavieb. Venuje sa vedeniu tímu, vývoju a aplikácii BIM-u v rámci konkrétnych zákaziek firmy. Príspevok: Inovatívne zelené a digitálne technológie Predstavenie prístupu koncernu STRABAG k inováciám a digitalizácii v stavebníctve. Budú predstavené niektoré zo zaujímavých vývojových technológií, ktorým sa STRABAG venuje a aplikuje v praxi. Konkrétne bude spomenutý interný mapový a GIS systém STRABAG.Maps, inovatívny high-tech asfalt ClAir®, výskumný projekt modulárnych machových stien absorbujúcich jemné prachové častice MoosText. V rámci prednášky bude zmienené využitie digitálnych technológií, konkrétne nástrojov BIMu pri výstavbe jedného z mediálne známejších projektov na Slovensku. Ide o výstavbu výrobnej haly pre spoločnosť Medline, ktorá sa realizuje pri Partizánskom. Spoločnosť sa venuje výrobe chirurgických setov. Projekt je z technického a projekčného pohľadu taktiež zaujímavý požiadavkou na „čisté priestory“.

Ing. Ondrej Kozlovský

V oblasti nehnuteľností sa pohybuje niekoľko rokov, má za sebou dokončených viac ako 850 zákaziek z geodézie, predaja nehnuteľností a konzultácií. Tiež je členom ďalších geodetických stavovských organizácií ZZGK a SSGK, kde sa snaží presadzovať úpravy legislatívy tak, aby sa eliminovali chyby pri kúpe a výstavbe nehnuteľností.

Mgr. Ing. Martin Konvit

Profesne sa venuje najmä právu duševného vlastníctva, ochrane osobných údajov a obchodnému právu. Aktuálne pracuje ako advokátsky koncipient v advokátskej kancelárii SEMANČÍN & PARTNERS, kde využívajú jeho unikátnu kombináciu znalostí z oboru práva a odboru informatiky. Jeho snahou je vždy návrh riešenia, ktoré je súladné nielen s právnou úpravou, ale je zároveň vhodné aj z pohľadu technického.

Ing. Martin Hypký

Štátny tajomník podpredsedu vlády SR. Príspevok: Digitalizácia v stavebníctve formou nového stavebného zákona Aké sú dôvody potreby zmien stavebného zákona? Akým spôsobom sa implementujú zmeny stavebného zákona do praxe a akú úlohu bude zohrávať digitalizácia v budúcnosti nám predstaví štátny tajomník podpredsedu vlády SR.

JURAJ KABÁT

Titul inžinier získal na Strojníckej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, kde vyštudoval odbor Chemické a potravinárske stroje a zariadenia na Ústave procesného inžinierstva. Po skončení inžinierskeho štúdia nastúpil na doktorandské štúdium v odbore Procesná technika na Ústave procesného inžinierstva, kde pôsobí ako doktorand dodnes. Jeho hlavnou výskumnou činnosťou sú tepelné a tepelno-difúzne pochody so zameraním na špecifické a neštandardné podmienky prenosu tepla. Svoje skúsenosti z výskumnej oblasti aplikoval v spoločnosti Eustream a.s., kde sa venoval diagnostike turbosústrojenstiev na tranzitnom plynovode, ako aj únikom skleníkových plynov z plynovodu do atmosféry. Od roku 2020 pôsobí ako procesný inžinier v spoločnosti Wienerberger s.r.o. Jeho hlavným zameraním v spoločnosti je dekarbonizácia procesu výroby pálených tehál. Príspevok: Znižovanie uhlíkovej stopy v procese výroby pálených tehál Príspevok je zameraný na podrobnú analýzu uhlíkovej stopy v procese výroby pálených tehál. Spoločnosť Wienerberger s.r.o., ako súčasť koncernu Wienerberger AG, si plne uvedomuje svoj podiel na vypúšťaní emisií CO2. Ako výrobca stavených materiálov investuje nemalé prostriedky do dekarbonizácie výrobného procesu vo všetkých produkčných sférach. Cieľom príspevku je zdieľať nadobudnuté poznatky vyplývajúce z každodenného úsilia priamo z výrobnej praxe.