Ing. arch. Karol Hederling
Karol Hederling sa venuje facility managementu dlhé roky, ako na strane poskytovateľa služieb, tak aj ich odberateľa. Je zakladajúcim členom a viceprezidentom Slovenskej asociácie facility managementu, ako i odborným garantom paneurópskej certifikácie facility manažérov prvého kontaktu na Slovensku.
Mgr. Tomáš Uharček
Vyštudoval na UKF v Nitre študijný odbor História. Po absolvovaní univerzity sa zameral na oblasť BOZP, ktorá ho veľmi zaujala. Získal osvedčenie technika BOZP a úspešne získal lektorské minimum. Už ako bezpečnostný technik zistil, že aj oblasť ochrany pred požiarmi je veľmi zaujímavá a rozhodol sa venovať aj tejto problematike. Pôsobí teda aj ako technik požiarnej ochrany, ale aj v oblasti CO (civilnej ochrany obyvateľstva). V oblasti BOZP a OPP sa pohybuje od roku 2016. Vo svojej praxi sa snaží pomáhať zamestnávateľom a zamestnancom v oblasti BOZP a OPP. Svoje skúsenosti posúva a prispôsobuje jednotlivým podmienkam zamestnancov a zamestnávateľov, snaží sa čo najlepšie komunikovať s ľuďmi, počúvať ich a prinášať riešenia a pomoc v oblastiach BOZP a OPP. Vo svojom profesionálnom odbore sa stretol s množstvom zahraničných firiem, ktoré pôsobili vo veľkých projektoch v rámci SR, pracoval však aj na domácej pôde naprieč celým Slovenskom. V súčasnosti sa ako zamestnanec spoločnosti OHSAS, s.r.o. zaoberá okrem poskytovania služieb BTS aj tvorbou nových postupov vo vzdelávaní, pracuje na projekte vzdelávania formou e-learningu (elektronické vzdelávanie).
"Mojim cieľom je zlepšovať formu vzdelávania a celkový pohľad na BOZP a OPP. Zároveň je pre mňa dôležité prinášať nové postupy v jednotlivých formách vzdelávania a snažiť sa čo najviac šíriť tak potrebnú osvetu v tejto oblasti. Samozrejme, snažím sa prinášať nové informácie poznatky, postupy, technológie v oblasti BOZP a OPP," hovorí Tomáš Uharček.
Ing. arch. Martina Jelínková
Architektka a doktorandka, Ústav dejín a teórie architektúry a obnovy pamiatok, FAD STU v Bratislave. Inžinierske štúdium absolvovala na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave so zameraním na obnovu historických objektov. Počas štúdia získala v oblasti pamiatkovej obnovy ocenenie profesora Piffla a za záverečný diplomový projekt bola nominovaná na cenu profesora Lacka. Vo svojej dizertačnej práci sa venuje výskumu architektonickej tvorby v historickom prostredí v druhej polovici 20. storočia, kde sleduje predovšetkým kontroverzný spôsob obnov historických objektov a ich dopad na dané objekty na území bývalého Československa. Sleduje nielen inovácie v oblasti technológie, tvaroslovia či materiálu, ale aj celkového prístupu v pamiatkovej obnove. Na jednotlivých projektoch identifikuje a poukazuje na intervencie súdobých architektov, ktoré tvoria z dnešného pohľadu už historickú vrstvu minulého storočia a sú hodné nášho záujmu a nutnej ochrany.
Príspevok: Inovácia ako nástroj rozvoja
Udalosti minulého storočia zanechali výrazné stopy nielen na ľudských osudoch, ale aj na mnohých objektoch a urbanistických celkoch. Vojne a ľudskej devastácii sa nevyhli ani historické stavby, ktoré bolo nutné začleniť do živej stavebnej činnosti prebiehajúcej v 60. a 70. rokoch minulého storočia. Intervencie súvekých architektov boli na veľmi vysokej úrovni a právom by sa dali porovnávať so svetovou architektúrou, a to aj v oblasti pamiatkovej obnovy. Skúmané pamiatkové obnovy mali pritom na zreteli oživenie pamiatkovo chránených objektov a ich začlenenie do moderného života, zámer, ktorý je aktuálny dodnes, no potýka sa s iným spoločenským zázemím a možnosťami. Je možné konštatovať, že práca v historickom prostredí je vo všeobecnosti náročnejšia ako pri novostavbách. Ochrana a pozitívny rozvoj dochovaných štruktúr by však mala byť súčasťou nášho prejavu enviromentálnej zodpovednosti.
Martina Jelínková bude príspevok prednášať spoločne s Máriou Novotnou.
Mgr. Katarína Martinčeková
Mgr. Katarína Martinčeková vyštudovala medzinárodné vzťahy a európske štúdiá na fakulte sociálnych a ekonomických vied UK v Bratislave. Nadobudla praktické skúsenosti z oblasti diplomacie na rôznych stážach na Slovensku a v zahraničí (predovšetkým Stála misia SR pri OSN New York). Pôsobila ako administrátor a neskôr ako koordinátor v medzinárodnej spoločnosti IBM. Dlhé roky je lektorkou anglického jazyka so zameraním na zlepšenie komunikačných schopností.
Martin Gregar
Vyštudoval marketing na Mendelovej univerzite v Brne a v súčasnosti pracuje ako konzultant online marketingu so zameraním na sociálne siete. Medzi jeho najväčších klientov patria české firmy Fantasyobchod.cz či Betor, ale robí tiež marketing českej parlamentnej strane KDU-ČSL a iným klientom vo verejnej správe.
JUDr. Andrej Bebjak
Člen advokátskej kancelárie Havrilla & Co. Venuje sa najmä stavebnému právu, sporovej a korporátnej agende, k čomu momentálne pribudlo viacero oblastí z občianskeho, obchodného a rodinného práva ako aj príprava zmluvnej dokumentácie.