Mária Pročková
Lektorka pracovala vo verejnej správe v oblasti tvorby metodiky pre vnútorných audítorov a finančnú kontrolu, v oblasti vnútorného auditu, dohľadu, štatutárneho auditu a aplikácie medzinárodných audítorských štandardov, má dlhoročné skúsenosti z profesionálnej praxe v NBS a komerčnej bankovej sfére. Vo verejnej správe zodpovedala za usmerňovanie subjektov verejnej správy v oblasti výkonu finančnej kontroly a auditu, t. j. tvorba metodiky pre výkon vnútorných audítorov, výkon finančnej kontroly vo verejnej správe ako aj nastavenie metodiky pre výkon vládneho auditu vlastných zdrojov SR.
Ďalší autori
Karel Kupka
Karel Kupka je majiteľom grafického štúdia a spolumajiteľom vydavateľstva, disponuje dlhoročnými skúsenosťami v odbore, spolupracuje s viacerými vydavateľstvami, firmami, vysokými školami a ďalšími organizáciami na príprave a tvorbe publikácií a iných tlačových materiálov. Zabezpečuje poradenskú činnosť, je členom Unie grafického designu.
Patrik Porubčan
Patrik Porubčan je skúsený špecialista na IT a kybernetickú bezpečnosť, riaditeľ divízie IT spoločnosti PRESMONT-CSS, s.r.o.. Má za sebou riešenie stoviek kybernetických incidentov a dlhoročné skúsenosti s návrhom, správou a ochranou firemných IT infraštruktúr.
Vo svojej práci sa zameriava nielen na riešenie bezpečnostných udalostí, ale najmä na prevenciu – návrh a implementáciu bezpečných sietí, zálohovanie a obnovu dát, ako aj optimalizáciu IT procesov s dôrazom na stabilitu, efektivitu a dlhodobú udržateľnosť systémov.
Jeho znalosti v oblasti bezpečnostných technológií a praktické skúsenosti z terénu mu umožňujú rýchlo identifikovať riziká, predchádzať incidentom a efektívne neutralizovať rôzne typy kybernetických hrozieb. Za svoju prax pomohol desiatkam organizácií posilniť ich IT prostredie, zvýšiť bezpečnosť a znížiť prevádzkové náklady o viac ako jeden milión eur.
Mgr. Perla Žinčíková
Perla Žinčíková ukončila v roku 2006 druhý stupeň vysokoškolského štúdia na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Od roku 1998 pracuje v médiách, začínala na pozícii moderátorky a redaktorky, postupne sa začala orientovať na marketing a PR. Vo svojej mediálnej praxi pracovala vo viacerých médiách (RTVS, TV Markíza, TV JOJ, Rádio Expres, aktuality.sk), ako PR odborník dodnes spolupracuje so všetkými druhmi médií a novinárov. V roku 2012 sa stala freelancerom, ktorý pracuje v oblasti PR, event a online marketingu s klientmi z rozličných segmentov trhu.
PhDr. Alena Nekovářová
Alena Nekovářová vyštudovala Filozofickú fakultu Karlovej Univerzity v Prahe. V roku 1998 založila súkromnú jazykovú školu ASSET v Českých Budejoviciach, kde pôsobí ako riaditeľka a lektorka jazykových kurzov nemčiny a češtiny pre cudzincov. Ďalej sa zaoberá prekladateľskou a tlmočníckou činnosťou. Je autorkou a spoluautorkou mnohých jazykových učebníc nemčiny a češtiny pre cudzincov, z ktorých učebnica Čeština pro život získala 2. miesto v súťaži Nejkrásnější kniha ČR 2006. Vytvorila a spravuje webové stránky www.nj.cz a www.czechforlife.cz. Podieľa sa na mezinárodných vzdelávacích projektoch podporovaných EÚ. Je členkou Jihočeskej hospodářskej komory a Asociácie učitelů češtiny jako cizího jazyka.
Mgr. Kamila Antalová
Lektorka svoje odborné pedagogické základy buduje na dlhoročnej praxi v oblasti špeciálnej pedagogiky a práce s deťmi a žiakmi s poruchami učenia a správania. Od roku 2017 sa systematicky venuje podpore detí so ŠVVP, ich rodičov i pedagógov, pričom vychádza z odborného vzdelania v oblasti pedagogiky a špeciálnej pedagogiky. Je riaditeľkou a zároveň majiteľkou Centra špeciálnej pedagogiky, terapií a vzdelávania v Rimavskej Sobote, kde poskytuje diagnostické, poradenské a intervenčné služby, ako aj doučovanie a prípravu žiakov na prijímacie a maturitné skúšky. Profesijné skúsenosti získala aj v školskom prostredí ako triedna učiteľka, učiteľka všeobecnovzdelávacích predmetov a v súčasnosti pôsobí ako školský špeciálny pedagóg na základnej škole.