Mgr. Peter Vilim

Peter Vilim sa eurofondom venuje od ich príchodu na Slovensko. V roku 2001 pripravil 2 projekty na podporu v oblasti cestovného ruchu pre svojich klientov a jeden získal podporu. Bol jedným z 36 na celom Slovenku z celkového počtu viac ako 1000 žiadostí. Odvtedy sa Eurofondom, príprave projektových žiadostí, implementácii  projektov, konzultácii pre verejný a súkromný sektor venuje neustále. Schválených projektov bolo za viac ako 890 mil EUR. Touto sumou pomohol svojim klientov rásť, rozvíjať sa a zlepšovať. Podieľal sa na príprave a aktívnom pripomienkovaní troch operačných programov a vypracoval viaceré analýzy a návrhy oblastí pre nové programové obdobie.

Ďalší autori

PaedDr. Lenka Holíková

Je certifikovaná biznis koučka a certifikovaná lektorka s akreditáciou MŠVVaŠ SR. Počas svojej dlhoročnej kariéry riaditeľky základnej školy sa venovala inovatívnym prístupom vo vzdelávaní a vedení škôl. Dnes koučuje ľudí v biznise aj školstve, a napĺňa si túžbu pomáhať ľuďom dosahovať motivujúce ciele. V úlohe lektorky odovzdáva ďalej svoje manažérske skúsenosti. Vyštudovala Pedagogickú fakultu Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a v roku 2001 úspešne obhájila titul Doktor pedagogiky na Fakulte Všeobecnej psychológie. PaedDr. Lenka Holíková sa venuje tréningu v týchto oblastiach: Zvládanie stresu a záťažových situácií Riadenie ľudských zdrojov Kompetencie lídra Efektívna komunikácia Situačný time managment Certifikáty/Osvedčenia Lektor – akreditovaný vzdelávací program Medzinárodný certifikát Kritické myslenie ISSA ITS – The International Step by Step Association, Wide Open school Foundation Asertívne zvládanie náročných komunikačných situácií Riadenie interpesonálnych konfliktov Dosahovanie psychickej odolnosti, zvládanie stresu Kouč 104 – ACSTH, akreditovaný vzdelávací program , ACSTH Tímový koučing – High performance of great team podľa programu NASA , CPC Kids‘ Skills – koučovanie detských zručností, MPSV ČR Business coaching – meaning and mechanics of coaching in business, Biznis koučing- význam a techniky koučovania v biznise), ACSTH

Martina Révayová

Martina Révayová začínala v IT firme ako asistentka riaditeľa. Neustálym vzdelávaním a odvahou sa postupne vypracovala na CAO (Chief Administrative Officer) a HRM (HR Manager). V rámci tejto pozície pracovala tiež ako projektová manažérka, eventová manažérka a koordinovala zahraničné verejné obstarávania. Po 14 rokoch v administratíve a v manažmente založila projekt OFFICEzručnosti. V rámci neho učí, ako si zefektívniť prácu, zlepšiť svoje digitálne zručnosti a stať sa úspešnou asistentkou.

PaedDr. Petra Arslan Šinková

Detská psychologička a pedagogička s dlhoročnou praxou v predškolských a školských zariadeniach. V Bratislave vedie už niekoľko rokov materskú školu a je zakladateľkou poradenského centra pre deti s poruchami učenia, pozornosti a správania - Centra Dr. Sindelar. Ťažiskom jej práce je poradenstvo pre rodičov v oblasti výchovy a vzdelávania ich detí. Po celom Slovensku vzdeláva odborníkov z pomáhajúcich profesií. Je autorkou série kníh Ako rozvíjať schopnosti dieťaťa a Hry a aktivity na rozvoj schopností dieťaťa. Je spoluautorkou knihy Testujme a rozvíjajme svoje dieťa a viacerých odborných publikácií zameraných na diagnostiku a stimuláciu príčin porúch učenia, pozornosti a správania.

JUDr. Jana Raganová

V období 2013 – 2020 pôsobila ako sudkyňa na Okresnom súde Košice I., kde v rámci civilnoprávnej agendy pracovala aj s oblasťou správneho práva podľa Občianskeho súdneho poriadku a neskôr podľa zákona č. 162/2015 Z:z. Správneho súdneho poriadku a príslušných hmotnoprávnych predpisov správneho práva. Od roku 2020 je sudkyňou Krajského súdu v Košiciach na úseku správneho práva a členkou správneho kolégia. Venuje sa prejednávaniu a rozhodovaniu sporov v rámci správneho súdnictva.

PaedDr. Eva Bruteničová

Eva Bruteničová bola učiteľkou materskej školy, má vyše tridsaťročnú učiteľskú prax. Je absolventkou Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Ako pedagóg som názoru, že didaktika je náuka o procese výučby, ale najmä je o nápadoch, čo možno s výučbou a vo výučbe urobiť spoločne s jej subjektmi. Pôsobí v Metodicko-pedagogickom centre Krajského pracoviska v Bratislave ako učiteľ profesijného rozvoja. Je spoluautorkou učebnice Psychológia pre stredné pedagogické školy, pedagogické a sociálne akadémie a pedagogické a kultúrne akadémie, taktiež učebnica Pedagogika 2 pre stredné pedagogické školy, pedagogické a sociálne akadémie a pedagogické a kultúrne akadémie, spoluautorkou publikácie Profesijné kompetencie učiteľa materskej školy v oblasti Dieťa, Oblasti edukačných skúseností detí v materských školách, autorkou odborných článkov, učebných zdrojov k vzdelávacím programom.

Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.

Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog. je prezidentom Logistické akademie. Taktiež založil Komoru logistických auditorů v Českej republike a na Slovensku.