Tibor Peták

Tibor Peták je SEO konzultantom od roku 2004. Spočiatku pracoval ako SEO konzultant na voľnej nohe, v roku 2013 založil SEO agentúru SEOchat, s.r.o., ktorá dnes pracuje pre najväčšie značky na Slovensku a v ČR. Počas svojho pôsobenia riadil SEO stratégie pre viac ako 200 webov, od menších, až po weby s miliónmi návštev mesačne.

Od roku 2009 vyškolil cez 500 SEO špecialistov, webových a marketingových špecialistov. Doménou Tibora Petáka je detailné porozumenie vzťahu SEO a príbuzných odvetví – prístupnosti a použiteľnosti. Tvrdí, že porozumením príbuzných oborov budete presne vedieť, kam sa vyhľadávač svojimi algoritmami pohne.

Ďalší autori

Ing. arch. Martina Jelínková

Architektka a doktorandka, Ústav dejín a teórie architektúry a obnovy pamiatok, FAD STU v Bratislave. Inžinierske štúdium absolvovala na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave so zameraním na obnovu historických objektov. Počas štúdia získala v oblasti pamiatkovej obnovy ocenenie profesora Piffla a za záverečný diplomový projekt bola nominovaná na cenu profesora Lacka. Vo svojej dizertačnej práci sa venuje výskumu architektonickej tvorby v historickom prostredí v druhej polovici 20. storočia, kde sleduje predovšetkým kontroverzný spôsob obnov historických objektov a ich dopad na dané objekty na území bývalého Československa. Sleduje nielen inovácie v oblasti technológie, tvaroslovia či materiálu, ale aj celkového prístupu v pamiatkovej obnove. Na jednotlivých projektoch identifikuje a poukazuje na intervencie súdobých architektov, ktoré tvoria z dnešného pohľadu už historickú vrstvu minulého storočia a sú hodné nášho záujmu a nutnej ochrany. Príspevok: Inovácia ako nástroj rozvoja Udalosti minulého storočia zanechali výrazné stopy nielen na ľudských osudoch, ale aj na mnohých objektoch a urbanistických celkoch. Vojne a ľudskej devastácii sa nevyhli ani historické stavby, ktoré bolo nutné začleniť do živej stavebnej činnosti prebiehajúcej v 60. a 70. rokoch minulého storočia. Intervencie súvekých architektov boli na veľmi vysokej úrovni a právom by sa dali porovnávať so svetovou architektúrou, a to aj v oblasti pamiatkovej obnovy. Skúmané pamiatkové obnovy mali pritom na zreteli oživenie pamiatkovo chránených objektov a ich začlenenie do moderného života, zámer, ktorý je aktuálny dodnes, no potýka sa s iným spoločenským zázemím a možnosťami. Je možné konštatovať, že práca v historickom prostredí je vo všeobecnosti náročnejšia ako pri novostavbách. Ochrana a pozitívny rozvoj dochovaných štruktúr by však mala byť súčasťou nášho prejavu enviromentálnej zodpovednosti. Martina Jelínková bude príspevok prednášať spoločne s Máriou Novotnou. 

Miroslav Dravecký

Miroslav Dravecký vyštudoval Pedagogickú fakultu Trnavskej univerzity, učiteľstvo matematiky a fyziky. Po roku učiteľstva pracoval v Trexime Bratislava ako projektový manažér na projektoch v oblasti ľudských zdrojov pre štátne aj súkromné spoločnosti. Popri tom absolvoval bakalárske štúdium finančného manažmentu na Fakulte Managementu Univerzity Komenského. V spoločnosti Profesia, spol. s r.o. pracuje od roku 2006 ako projektový a produktový manažér. Rozbiehal viaceré internetové projekty spoločnosti, napríklad hodnotenie najlepších výberových procesov RecruitRank.sk, katalóg pozícii Pozicie.sk a pod. V súčasnosti sa venuje najmä prieskumu platov Platy.sk, a mobilným aplikáciam Profesie.

Mgr. Pavel Pavlovkin

Lektor je právny poradca pôsobiaci na Európskom spotrebiteľskom centre v SR hosťujúcom na Ministerstve hospodárstva SR. Zaoberá sa riešením cezhraničných spotrebiteľských sporov a poskytuje poradenstvo pre spotrebiteľov.

Lukáš Búri

Lukáš Búri je produktový manažér v spoločnosti ANASOFT. Jeho úlohou je rozvoj a starostlivosť o produkty digitálneho podpisovania. Má bohaté skúsenosti s implementáciou riešenia pre digitálnu transformáciu v bankovom odvetí, finančných inštitúciách, ako aj v logistike a výrobe.

Patrik Porubčan

Je skúsený špecialista na IT a kybernetickú bezpečnosť, riaditeľ divízie kybernetickej bezpečnosti spoločnosti osobnyudaj.sk, s.r.o.. Má za sebou riešenie stovky kybernetických incidentov. Jeho znalosti v oblasti bezpečnostných technológií a praktické skúsenosti z terénu mu umožňujú rýchlo identifikovať a efektívne neutralizovať rôzne typy kybernetických hrozieb. Špecializuje sa na prevenciu útokov, analýzu bezpečnostných zraniteľností a obnovu systémov po útoku, čím prispieva k posilneniu ochrany citlivých údajov a systémov svojich klientov. Za svoju prax pomohol desiatkam organizácií odvrátiť nebezpečenstvo v podobe hackerských útokov.

doc. Ing. Jaroslav Král, CSc.

doc. Ing. Jaroslav Král, CSc. sa venuje dlhé roky profesionálnemu poradenstvu a vzdelávaniu v oblastiach logistiky a riadenia dodávateľských reťazcov, riadenia zásob, plánovania a riadenia výroby a logistiky, riadenia a zabezpečovania kvality a TQM. Podieľal sa na projektoch zdokonaľovania logistických operácií a funkcií metódami a nástrojmi štíhlej 6-sigma logistiky vo viacerých domácich a zahraničných podnikoch. Referencie má napríklad z VW Slovakia, Faurecia (CZ), Johnson Controls (CZ+SK), Magneti Marelli, Swedwood Slovakia, Wuerth. V rokoch 1992-2014 pôsobil v akademickom prostredí a je autorom desiatok kníh, učebných textov a odborných článkov v predmetných oblastiach.