Mgr. Beáta Kartíková

Beáta Kartíková je advokátkou a konzultantom, pričom poskytuje poradenstvo s primárnou špecializáciou na oblasť pracovného práva a s ním súvisiacich pracovnoprávnych vzťahov a oblasť ľudských zdrojov. Má široké skúsenosti a dlhoročnú prax s poskytovaním právneho poradenstva v pracovnoprávnej oblasti, venuje sa publikačnej a lektorskej činnosti.

Ďalší autori

Mgr. Róbert Jurko

Špecialista na zelené strechy a vertikálne záhrady. Stavbár a manažér s dlhoročnými skúsenosťami. Začínal ako majster stavebnej výroby. Na za prelome milénia sa stal technikom a obchodníkom u výrobcu keramických strešných krytín. Po doplnení manažérskeho vzdelania viedol zahraničnú dcérsku spoločnosť tohoto známeho koncernu. Po odchode z korporátnej sféry podnikal v stavebnej výrobe a importe stavebného reziva, kde si začal uvedomovať naliehavosť nutnosti boja proti klimatickým zmenám. Využitím skúseností, kontaktov a štúdiom nových trendov v stavbníctve sa dostal až k realizáciám zelených striech a vertikálnych záhrad v čom sa postupne prepracováva medzi slovenských priekopníkov zelenej infraštruktúry.

MATEJ HRUBÝ

Hneď po skončení Stavebnej Fakulty STU v Bratislave nastúpil do spoločnosti Peikko Slovakia na pozíciu projektového inžiniera - statika. Zakrátko sa vyprofiloval na špecialistu pre riešenie spojov a návrh detailov prefabrikovaných konštrukcií. Následne viedol tím inžinierov a konštruktérov, ktorý poskytuje technickú podporu pri aplikácii výrobkov Peikko v praxi. Spolupodieľal sa na návrhu konštrukcií v Európe, Ázii aj Južnej Afrike. Aktívne spolupracuje na vývoji nových produktov Peikko. V roku 2021 prevzal vedenie Oddelenia predaja na Slovensku, v Českej republike a na Balkáne. Získané skúsenosti z realizácií v zahraničí sa snaží preniesť aj do slovenskej stavebnej praxe. Príspevok: Na Slovensku inovácia, v Škandinávii štandard  Aký je rozdiel v stavebníctve u nás a v Škandinávii? Prečo sa k severskej jednoduchosti prikláňa celý svet, no u nás stále čakáme? Ako sa líši fínska modulárna výstavba od tej, ktorú poznáme z éry socialistických sídlisk? Chceme stavať kancelárie, alebo budovy v ktorých budú kancelárie? Aké sú výhody využitia prefabrikátov a spriahnutej nosnej konštrukcie pri výstavbe nehnuteľností? Vedia nám pomôcť rýchlo postaviť nemocnice s flexibilnou dispozíciou? Tieto témy vo svojom príspevku otvorí Ing. Matej Hrubý, Vedúci oddelenia predaja  Peikko. Predstaví škandinávske systémy s dlhoročnou tradíciou, vyrábané na Slovensku, aj nové trendy v prefabrikácií. Prezradí viac o hybridných konštrukciách a o tom, ako prefabrikovaná výstavba šetrí čas a peniaze, zároveň aj životné prostredie. Ako môžu skrutkové spoje BOLDA®, nosníky DELTABEAM® a ďalšie inovatívne riešenia posunúť slovenské stavebníctvo vpred? Dozviete sa v prezentácii Peikko Slovakia.

Ing. Martin Hypký

Štátny tajomník podpredsedu vlády SR. Príspevok: Digitalizácia v stavebníctve formou nového stavebného zákona Aké sú dôvody potreby zmien stavebného zákona? Akým spôsobom sa implementujú zmeny stavebného zákona do praxe a akú úlohu bude zohrávať digitalizácia v budúcnosti nám predstaví štátny tajomník podpredsedu vlády SR.

Mgr. Andrej Guba, LL.M.

Mgr. Andrej Guba, LLM študoval na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. Počas štúdia a krátko po jeho ukončení pôsobil v advokátskej kancelárii so sídlom v Nitre. Od septembra 2006 je stabilným členom odborného tímu advokátskej kancelárie SOUKENÍK – ŠTRPKA, s. r. o. a vedúcou osobnosťou pobočky v Nitre. Jeho špecializáciou je obchodné právo, osobitne právo obchodných spoločností, ďalej pracovné právo a občianske právo hmotné, osobitne právo záväzkové. Medzi iným sa dlhoročne podieľal na poskytovaní komplexného právneho poradenstva jednému z lídrov pekárenského a mlynárenského priemyslu na Slovensku, v súčasnosti sa podieľa na poskytovaní takéhoto komplexného právneho poradenstva jednej z najvýznamnejších obchodných spoločností podnikajúcich v oblasti potravinového retailu na Slovensku i v celej Európe.

Mgr. Ingrid Drozdíková

Ingrid Drozdíková vyštudovala odbor organická chémia na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Po šiestich rokoch praxe vo vedeckom odbore, aj ako vysokoškolský učiteľ, odišla v roku 2000 pracovať do médií. Počas viac ako desaťročnej praxe v printových médiách získala skúsenosti ako editor, publikovala články z oblasti tvorby legislatívy, politiky, hospodárstva, zdravotníctva, životného prostredia či pôdohospodárstva. Od roku 2010 pôsobí ako editorka publikácie Osobná zodpovednosť a riziká štatutárnych zástupcov. Mgr. Ingrid Drozdíková s autormi tak poskytuje nepretržitý kvalitný aktualizačný servis, vďaka  ktorému si multimediálna publikácia udržuje stále svoju vysokú úžitkovú hodnotu.

doc. JUDr. Jozef Tekeli, PhD.

V oblasti právnej vedy pôsobí ako vysokoškolský učiteľ na Právnickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Prednášal na Právnickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe, na Právnickej fakulte Masarykovej univerzity v Brne, na Právnickej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci a na Fakulte práva a verejnej správy Łazarski University vo Varšave. Významnými sú jeho príspevky na pôde Ústavu práva a verejnej správy Univerzity v Rzeszówe a Fakulty štátnych a právnych vied Reformovanej Univerzity Gáspára Károliho v Budapešti. V praxi je uznávaným lektorom Justičnej akadémie Slovenskej republiky, Bratislavskej Business School Ekonomickej univerzity v Bratislave, Poradcu podnikateľa, C. H. Beck, Asociácie vzdelávania samosprávy i samostatných regionálnych vzdelávacích centier. Vo svojej advokátskej praxi i vedeckej práci sa zameriava najmä na inštitúty územnej samosprávy. Počet jeho domácich a zahraničných odborných a vedeckých diel prevyšuje dvesto. Počet domácich a zahraničných citácií jeho diel je vyše tristo.