Mgr. Ivan Puškáč
Ivan Puškáč pôsobil od roku 2005 a aj dnes pôsobí v prominentnej advokátskej kancelárii, od 2009 ako advokát. Počas svojej odbornej praxe sa o. i. zaoberá právom obchodných spoločností, problematikou nadobúdania nehnuteľností do vlastníctva, zastupuje klientov v obchodných aj občianskych sporoch vrátane vymáhania pohľadávok. Venuje sa aj green-field projektom a nájomným vzťahom v oblasti nehnuteľností. Počas svojej praxe získal mnohé skúsenosti pri zastupovaní klientov pred súdmi nielen v pracovnoprávnych sporoch.
Ďalší autori
Ing. Tomáš Varadínek
Ing. Tomáš Varadínek vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Aktuálne riadi národný projekt inovujme.sk, ktorý zvyšuje povedomie o význame inovácií medzi slovenskými podnikmi, podporuje ich priamou finančnou pomocou a venuje sa rozvoju podnikania a kreatívneho myslenia u študentov stredných a vysokých škôl. Projekt realizuje Slovenská inovačná a energetická agentúra, jej zriaďovateľom je Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky.
Mgr. Ján Kapec
Ján Kapec je senior advokát spolupracujúci s najväčšou česko-slovenskou advokátskou kanceláriou Havel & Partners. V rámci svojej praxe sa primárne špecializuje na problematiku verejného obstarávania a registra partnerov verejného sektora, ako aj nehnuteľností a stavebníctva. Ako advokát poskytuje klientom služby oprávnenej osoby v súlade so zákonom o registri partnerov verejného sektora.
Branislav Jursík
Branislav Jursík sa venuje IT problematike dlhé roky. Vedie súkromnú spoločnosť, ktorej predmetom činnosti je ochrana a správa informačných systémov s dôrazom na segment malých firiem. Jeho ďalšou devízou je aktívna spolupráca s exekútorskými úradmi, reálne nasadenie bezpečnostných riešení a mnoho skúseností a príkladov z dlhoročnej praxe.
doc. Ing. Danica Košičanová, PhD.
Okrem teoretickej výuky sa venuje praktickej tvorbe – projektovaniu TZB od roku 1996. Od roku 1984 pracuje ako vysokoškolský pedagóg na Stavebnej fakulte v Košiciach na oddelení Technických zariadení budov, prednáša TZB II – Vykurovanie, Vykurovacie systémy a vyučuje na diplomových projektoch či ateliérovej tvorbe. Venovala sa legislatíve pri preberaní EU noriem v oblasti tepelných čerpadiel, v oblasti prípravy a distribúcie teplej vody, a v oblasti ekonomickej a energetickej efektívnosti systémov vykurovania. Je autorom vysokoškolských učebníc z oblasti vykurovania a zdravotechniky a niekoľkých monografií.
INGRID KONRAD
Vyštudovala Fakultu architektúry STU v Bratislave a Fakultu architektúry a územného plánovania TU vo Viedni. Na Technickej univerzite vo Viedni pôsobila na Inštitúte krajinného plánovania a prednášala predmet Architektúra a verejný priestor. Má za sebou dlhoročnú prax vo vlastnej architektonickej kancelárii vo Viedni a v Bratislave. Od roku 2011 pôsobí ako Hlavná architektka Bratislavy. Jej kancelária sa dlhodobo venuje klimatickej kríze a jej dopadom na hlavné mesto. Je odborným garantom a spoluautorkou Stratégie adaptácie na zmenu klímy, Akčného plánu adaptácie na nepriaznivé dôsledky zmeny klímy a Atlasu dopadov zmeny klímy na území hlavného mesta. V rámci projektu Bratislava sa pripravuje na zmenu klímy získal Útvar hlavnej architektky cenné skúsenosti s realizáciami adaptačných opatrení na území mesta. Po úspešných európskych projektoch EU GUGLE, RESIN pracuje jej tím v súčasnosti na výskumnom projekte EÚ Horizont ARCH o zraniteľnosti hmotného kultúrneho dedičstva.
Príspevok: Determinaty súčasného rozvoja mesta | KRÍZA ALEBO ŠANCA?
Pre zdravý a hodnotný život potrebujeme už dnes klimaticky neutrálne mestá. Čo to znamená a ako dosiahneme mesto aj inkluzívne a integratívne tak, aby zo šancí, ktoré mestá ponúkajú profitovali všetci? Čo determinuje rozvoj mesta dnes, čo musíme zohľadniť a aké sú priority?